Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhász vagy szibériai...

Német juhász vagy szibériai husky?

Figyelt kérdés
Mielőtt valaki elkezdené"csak azért mert ezek a fajták tetszenek,nem biztos hogy mindent megtudod neki adni" nekem már volt egy német juhász kutyám 12 évig volt velem,az egyik ismerösömnek pedig van egy huskyja és pl:dolgozzot,nyaralt,én voltam a kutyusal és tudom mind a 2 az elönyeit hátrányait,és nem tudok e két fajta közöt választani arra kérnélek titeket hogy mondjátok hogy miért husky és miért német juhász köszöm.

2017. júl. 16. 00:18
 1/6 anonim ***** válasza:
13%

A husky nehezebben kezelhető, féktelen viselkedést hallottam róluk..:)

Nagyon erős vadászösztöne van, szóval kiskorában kisebb állatokhoz kellene szoktatni ha együtt tartanál vele pl macskát.

Néha szófogadatlan, hamar elunja magát szóval sokat kell vele foglalkoznod. Inteligens mégis makacs, családcentrikus kutya szóval neki nincs gazdija inkább egyenlően néz mindenkire, nem választ ki magának "alfát"

A német juhász fürge alkalmazkodó és engedelmes, jól tanítható egygazdis kutya vagyis ő választ magának egy gazdit főleg azt aki a legfőbb gondozója.

Ha a Huskyt választod szerintem lesznek vocces mindennapjaid vele, ha a németjuhászt, akkor lesz egy bújós nyugodtabb társad:)

2017. júl. 16. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Én a német juhászt választanám magamnak.

Könnyebben kezelhető fajta mint a Husky. De ha szereted a kihívásokat akkor a Huskyt is bevállalhatod.


De azt azért tudni kell, hogy 2 kutya sem egyforma, még ha ugyanolyan fajták is.

Tehát attól, hogy eddig ismertél 1 Husky-t és egy német juhászt, nem biztos, hogy egy ugyanolyan jellemű kutyát fognál ki. A nevelésen persze sok minden múlik.


Arra gondolok, hogy pl. lehet hogy az ismerősödnek szuper jellemű Husky-ja volt és/vagy nagyon jól nevelte őt, te pedig mondjuk simán kifogsz egy makacsabb egyedet akivel majd "nem tudsz mit kezdeni".

2017. júl. 16. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
Nehezen tudom elképzelni, hogy valakinek két ennyire ellentétes jellemű fajta egyaránt megfeleljen. Szóval először arra válaszolj, hogy neked miért pont ez a két fajta tetszik? Mi szól NEKED ellenük és mi mellettük?
2017. júl. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Neked kellene tudnod, melyikük jelleme illik hozzád, mert elég különbözőek.

Nekem személy szerint a német juhász kellene a kettő közül, mivel szeretek kutyasuliba, tréningre, őrző-védőre járni a kutyámmal.

2017. júl. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem azért a németjuhászt válaszd, mert nagyon okos, könnyen tanuló kutyafajta. Ragaszkodó és szereti a gazdáját.

A huskynak az az előnye, hogy munkakutya, tehát tud szánt húzni, jól fut. Viszont ebből adódóan rengeteget kell vele foglalkozni (napi 3 óra kb.), különben szétszedi a lakást. Nagy a mozgásigénye. És Magyarországon szerintem a huskyk nem érzik jól magukat, mert a hideghez vannak szokva. És a németjuhásszal ellentétben, ő nem ragaszkodó, (egy ismerősömnek volt huskyja, és az első adandó alkalommal megpróbált elszökni). Szerintem az is számít hogy mekkora a ház/ lakás ahol laksz, van-e nagy kert, mennyi időt tudsz rászánni.

Nyilván ettől is függ. De én a leírtak alapján a németjuhászt választanám.

Sok sikert!

2017. júl. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia!:) Személyes tapasztalatot tudok neked átadni, mert ugyan is lassan egy éve hogy megvettem életem értelmét egy szuka tengerkék szemű Husky-t:) Na most én tudtam mindent egy ilyesfajta kutyáról, régi álmom volt hogy egyszer az életem részese legyen. Tudtam mire vállalkozom ... és őszintén az elején könnyű volt vele aztán ahogy egyre kamaszodott úgy volt egyre rosszabb is:D mintha lenne egy gyereked, teljesen olyan. Nekem az elején házban volt (kertes házban lakunk) 3 hónapos koráig. Mit kell tudni róla ? eszméletlenül tud kötődni DE csak is egy gazdához. Sokat tudnék mesélni erről is:). Pl. a családban csak rám hallgat és csak is hozzám jön oda ha a nevét kiejtem.:) Szökős fajta, tehát úgy képzeld bent a házban az ajtókat simán kinyitja, drótos kerítésen simán átmászik és nem azért mert menekülni akar, hanem mert kíváncsi és önfejű de nagyon. Baromi okos kutyafajta, lehet önfejű de iszonyat okos. Tanítani határozattan kell, szigorral tudod fegyelmezni de csak akkor ha valami nem jól csinál akkor kell rá hatni. Mivel egygazdás érzelem zsarolással is lehet rá hatni. :) Kész egyéniség ez a fajta. Hát sok gond van az biztos de ha elég időd van rá és határozott vagy hidd el eszméletlenül jó társad lehet az életben:) szerintem husky-t vegyél. Miért ? mert a német juhász egy 'átlag' kutya, már bocsánat a kifejezésért nekem semmi bajom nincs velük:) csak ha lehet választásod akkor legyen egyedi :) én mindent imádok a kutyámban bár mennyire rosszcsont:)
2017. júl. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!