Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi számít fehérjedúsabb tápnak?

Mi számít fehérjedúsabb tápnak?

Figyelt kérdés

A leendő golden retriverünknek hátraharapása van, amire többen a fehérjedúsabb tápot javasolták megoldásként. MIt jelent a fehérjedúsabb? A 30% már annak számít, vagy ennél is magasabb kellene legyen, 32-35% akár? (Sajnos sok helyen nem tüntetik fel, hogy ebből mennyi az állati eredetű fehérje.)


Mivel a golden nagytestű kutya, mi az a fehérjemennyiség, ami jót tenne az állkapcsának, ugyanakkor nem tenné tönkre az egyéb csontjait, ízületeit a hirtelen növekedés miatt? Csinálhatnánk esetleg úgy, hogy 3-4 hónapos koráig magasabb fehérjetartalmú tápot kapna, utána pedig olyat, amit a saját méretének javasolnak? (Zöldkagylót fog kapni az ízületeire.)


Köszi a választ!



2017. júl. 17. 01:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Írtam a másik kérdésednél, vedd fel a kapcsolatot Dr. Kovács Katalinnal. Kutyafogászatban szinte a legjobb.
2017. júl. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fehérjedúsabb táp pl. az Orijen: [link]

38% fehérjével, amiből elvileg 100% állati eredetű fehérje.


Ez a nagytestű kölyköknek való tápjuk:

[link]


Real Nature 39% fehérjével. Ebből nem tudom mennyi az állati, mennyi a növényi eredetű:

[link]


N&D Grain Free tápjai (nem a pumpkinosak) magas fehérjetartalmúak:

[link]

Ez pl. 42% fehérjét tartalmaz.


A kérdésed többi részéhez sajnos nem értek, így csak linkeltem neked pár fehérjedúsabb tápot, hogy ez segít-e a problémádon, árt-e az ízületeinek, abban nem tudok segíteni.

2017. júl. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

# 1

Köszönöm! Fel fogom venni a kapcsolatot a doktornővel minél hamarabb.


#2

Köszi a tippeket! Nem is tudtam, hogy ilyen magas fehérjetartalmú tápok is vannak. 35%-os volt a legnagyobb, amit láttam eddig. (Igaz, hogy az ilyen Orijen kaliberű tápokat nem is nézegettem az áruk miatt.)

2017. júl. 18. 01:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!