Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Éjszakai nagy bajok (szobatisz...

Éjszakai nagy bajok (szobatisztaság, nyüszítés)?

Figyelt kérdés

2 hónapos kiskutya, pár napja hoztuk haza. 2 problémánk van. Este 11kor kimegyünk vele még, akkor általában van egy pisi. És reggel 4kor kelünk, megyünk kifele. Egész nap nem kakál, de este ezalatt a kőkemény 5 óra alatt 2x is... persze be a szobába. Mit tudunk tenni ezellen?

A másik gond pedig, hogy sír éjszaka. Ráadásul ugrál az ágy szélén és ott nyüszít, mert nem tud feljönni hozzánk. Ha felvesszük, akkor csendben marad és jót alszik, de nem szeretném beszokatni, hogy este ágyban aludjon. Van sajátja is. Azt gondoltam, hogy ha figyelmen kívül hagyom, akkor befejezi, de másfél órán keresztül, megállás nélkül nyomta és ez már így elég kellemetlen, mert ez az 5 óra alvás amúgy sem egyszerű, meg neki sem jó ez... Napközben is sír, ha nem jöhet fel a kanapéra, ha nem foglalkozunk vele, ha nem lehet kézben. Mit tegyünk?? Szeretném jól nevelni, de most nagyon elakadtam :/



2017. júl. 17. 05:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Még hónapokig nem várható el tőle a szobatisztaság. Ha kell, akkor egyszer éjjel is ki kell vinni:(

A sírással kapcsolatban két dolgot tehetsz: vagy következetesen figyelmen kívül hagyod vagy "lemész" a közelébe pár éjszakára. (Nappal mindenképp figyelmen kívül hagynám. Nézőpont kérdése, szerintem a kutya ne másszon fel a bútorra.)

Mi éjjel szobakenneleztünk, a mienk nagyon jól bírta. Én akkor aludtam pá éjjel a nappaliban, amikor a kutyánkat kiszoktattuk (a kutya kinn volt a teraszon, nyitott ablak mellett, és amikor nyugtalankodott, beszéltem hozzá egy kicsit.)

2017. júl. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pedig pont így szoktatjátok ágyba
2017. júl. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2 hónapos kölyöktől nem várj csodát. Még 2-3 hónapba beletelik mire szobatiszta lesz.

A nyüszítést meg figyelmen kívül kell hagyni az első pár éjszaka ilyen. De ha megenyhülsz akkor ezt fogja megszokni.

Még csak pár napja van veletek kicsit sokat vársz egy kölyöktől. Még nagyon baba.

2017. júl. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nekem 3 hónapos csivavám van hozzámis nemrég került.

ő kiteríthető pelusra pisíl és kakál.

ő is nyüszít este . de ameddig nem veszem fel addig nyüszít és nemlehet tőle aludni így velem szokott aludni az ágyba. !

2017. szept. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!