Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tápot ajánlanátok egy...

Milyen tápot ajánlanátok egy 7 éves közepes termetű kutyának?

Figyelt kérdés
Nem eszi szívesen a száraztapokat, legalábbis amiket eddig vettünk neki (Brit, Fitmin, Solognac). Most szeretnek olyat keresni neki, ami ízlik neki, es jóízűen eszi. Gondolkoztam a BARF-on, de a doki eltiltotta a csonttól egy műtéte miatt (sérv)
2017. júl. 17. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha van rá keret akkor próbáljátok ki a real natur halas tápokat. Próbáljatok ne csirkés tápot venni, általában a marha, bárány és hal sokkal jobban ízlik a kutyáknak. Az enyém utálja a csirkéset.
2017. júl. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én kutyám se szerette sosem a száraz tápokat. Amíg rá nem akadtunk a Brit Care kutyatápra. Ezt gond nélkül porszívózza ki minden reggel, egy szemet sem hagy. Sosem láttam még így enni előtte semmit, nem hogy egy tápot. De ez teljesen jól bevált, másfél éve ezt eszi, váltogatva az ízeket. Van belőle halas, bárányos, szarvasos, nyulas(ez light), kacsás(ez pedig aktiv).
2017. júl. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A BARF-ot elkezdheted, maximum egy darabig nem adsz neki csontosat. Az állatlereskedésekben már lehet kapni szarvast, lovat, nyulat stb.
2017. júl. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2 extra válogatós kutyával élek, tudok mesélni :D .

Amiket felsoroltál (Brit, Fitmin, Solognac) középkategóriás tápok, viszonylag alacsony hústartalommal. Azt tudom tanácsolni, hogy a prémium kategóriás tápok között nézzetek szét. Általánosságban elmondható, hogy minél minőségibb egy táp, annál szívesebben eszik a kutyák. Mi most N&D sütőtökös táppal etetünk. Én így zabálni még sosem láttam a kutyáim. Olyan szívesen eszik, hogy öröm nézni. Még jutalomfalatnak is használhatjuk, mert bármit megcsinál érte. Előtte Pro Pac Ultimates Meadow Prime-ot evett a nagyobbik. Szerette azt is, de nálunk N&D a nyerő.

Esetleg a Taste of the wild, Marp, Doxneo.

Vagy, ha megengedhetitek magatoknak akkor a Platinum kutyatápok szuperek, szinte minden kutya szereti. Van belőle ingyenes próbacsomag. Mi kipróbáltuk, a kutyák megőrültek érte, de nekünk ez túl drága volt :/ .

Ha leírod mennyi az az ár amit maximum akarsz tápra szánni, könnyebben tudunk segíteni :) .

2017. júl. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos a szüleim nincsenek annyira oda a kutyatápért azt egészet hülyeségnek tartják, es szerintük inkább "rendes" kajaval kene etetnem a kutyát. Szóval sajnos max 500 esetleg 600Ft/kg
2017. júl. 17. 17:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Értem. Próbálok keresgetni viszonylag elfogadható kutyatápokat ilyen áron.

Eddig találtam ezeket:

Briantos lazac és rizs:

14 kg-nál mindössze 500 ft egy kg ára:

[link]

Happy dog naturcroq:

[link]

Eminent:

[link]

vagy

[link]

Bewi dog:

[link]

vagy

[link]

Esetleg ez a Nutra Gold:

[link]

Ennek elég jó az összetétele.

Calibra:

[link]

Bosch:

[link]


7 évesen egyébként még ehet felnőtt tápot is, de senior tápra is át lehet állni.

Pár olcsóbb senior táp:

Eminent:

[link]

Happy dog naturcroq senior:

[link]


Viszont én amondó vagyok, hogy kéne próbálgatni még azt a Fitmint. Ilyen áron az a legjobb, gabona és kukorica mentes. Ha nagyon nem eszi szívesen keverd össze egy kis natúr kefírrel, ez jót tesz a gyomrának is, és általában így jobban megeszik. És valljuk be, egy doboz kefír nem nagy kiadás.

2017. júl. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha csak ennyit tudtok rászánni.

Szerintem maradhatsz az efféle középkategóriás száraz tápoknál, mint pl. Brit, Josera, Happy Dog.

Ha keversz bele valamilyen konzervet is, akkor lehet hogy szívesebben megeszi. De akár fel is vizezheted neki a szárazat, hátha úgy jobban ízlik neki. Próbálgatni kell, hogy hogy eszi meg leginkább. Én első körben a Joserát javaslom, annak azért igen csábító illata van.


De biztos hogy nincs neki valamilyen egészségügyi baja, amiért nem eszi a szárazat? Pl. fogkő, ínygyulladás, törött fog, daganat a szájában, vagy bármi...

Ha nincs, akkor meg nincs más, rá kell szorítani ezekre. Azt egye amit elé raksz, ezek nem rossz tápok egyáltalán.

2017. júl. 20. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!