Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

14,5 éves a kutyám, háromszor volt eddig műtve daganatos betegség miatt. Kétszer lett egy éven belül műtve ekkor szedett egy gyógyszert fél évig, aminél nem kaphatott védőoltást, ha jól emlékszem. Rákövetkező évben is kiújult a problémája. Ismét meglett műtve, harmadszorra. Örültünk nagyon, hogy helyre jött, sajnos sétálni sokat nem tudtunk vele már, mert hiába rövidebb s lassabb távokat jártunk mindig nagyon lihegett utána. Ezért inkább kertben tartottuk és ritkán vittük ki, évente egyszer kocsival elvittük rokonokhoz mindig. Tavaly megtámadták a legyek, ahol a daganat volt. Széklete ekkor elég híg volt, de ugyanazt kapta mindig enni. Megműtötték ekkor ismét a legyek miatt. Gyomrát sikerült rendbehozni. Közben a szüleim elváltak 1-1,5 évnyi vita volt mindennap.

Sajnos a hátsó lábai annyira legyengültek, hogy tegnap elvittem doktorhoz. Eddig is gyengélkedett féléve, de tudott menni, kornak tudtuk be. Viszont most az a helyzet, tud menni, de a hátsó lábai csuklanak össze rövid időn belül. Levizeli magát így. Most a legyek megint megjelentek, széklete alig van. Megröntgenezte a doktor és a csigolyákkal van a probléma. Nyomja a húgyhólyagot, gátolja a mozgásteret, valamint hetekről beszélt a doktor, hogy ennyi van hátra. Étvágya nagyon jó van, egész nap fekszik. Röntgen során megharapta az ujjam. Éreztem, hogy rászorított. Kaptam tetanuszt, de mondták, veszetség ellen lehet kell kapjak oltásokat még (Lyssa-vírus). 2013-ig volt jó az oltása, addig rendszeresen kapta. Az elején a gyógyszer miatt esett ki egy év, majd amit írtam szintén közrejátszottak. Kellemetlennek érzem, de tényleg mindent megtettünk érte, mégis elfeledkeztünk róla. Szükséges lehet a Lyssa-vírus elleni oltás megkapása? Tetanuszt mikor kaptam, azt mondtam egy kóbor kutya harapott meg. Így mondták, ha tudok oltási könyvet vigyek, hogy indokolt-e valóban-e az oltás. Mit tennétek?


2017. júl. 17. 14:22
 1/5 A kérdező kommentje:
Kutyámat nagyon sajnálom, hogy a doktor nem tud semmilyen műtétet javasolni. Azt mondta injekciókkal, esetleg egyéb készítményekkel még heteket lehet nyerni. Eddig semmilyen áron nem akartam elaltatattni, mindig reménykedtem, ha eljön ez a nap, akkor természetesen aludjon el. Nagyon levagyok tőrve, már három napja alig eszek valamit, aludni is épphogy 4-5 órát tudok.
2017. júl. 17. 14:28
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem hinném hogy aggódnod kéne a veszettség ellen, hiába nincs oltva nagyon kicsi az esély hogy fertőzött legyen, főleg hogy a ti kutyátok és ismeritek a minden napjait. Nem azért harapott meg mert agresszív, csak gondolom félt a röntgenkor, erre az állatorvos is tanú lehet. Más országokban egyébként csak 2 évente oltanak, mert 3 évig is hatásos lehet az oltóanyag, igaz, már ez is lejárt 2013 óta.

Szerintem nem indokolt a védőoltás ellene, elég a tetanusz.

2017. júl. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ismerem a mindennapjait a kutyának, ezzel nincs baj.

Röntgennél egyértelműen azért harapott meg. Itt se akart egyébként megharapni, csak ahogy tarottam a fejét az asztalon, a hüvelykujjam nem volt a fején. Így fogott rá.

Most zsibog az ujjam. Egyedül attól tartok nehogy beleessek akár a nagyon kis százalékba.

Olvastam a veszetség tüneteit, egyik sincs a kutyámnál.

2017. júl. 17. 14:41
 4/5 anonim válasza:
a kutyádnak ha van étvágya akkor több lehet neki hátra mint hetek legfeljebb meg fog hízni
2017. júl. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Étvágya valóban jó van, de a nagyobb tömeggel a lába jobban kikészülne. Egész nap fekszik már kb, ha esetleg elmegy egyik helyéről a másikra lehet látni, hogy a lépéseit. Egy helyben állni nem tud, maximum pár másodperc erejéig. Csuklik össze a hátsó lába, van, hogy ilyenkor előre lép és akkor megint tudja kicsit tartani magát. Vizelni se tud rendesen, meg kakilni se már rendesen. Nagyon fáj, étvágyam sincs nagyon, mert egész napok óta ezen agyalok, az utóbbi 3 napban. Ráadásul egyedül vagyok most itthon, diákként pláne. Még két nap mire hazaérnek...
2017. júl. 17. 20:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!