Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elég 3 évente oltani vagy...

Elég 3 évente oltani vagy muszáj lesz évente?

Figyelt kérdés
Szóval nemrég voltunk ismétlőn és a doki mondta hogy már csak 3 év múlva kell legközelebb veszettség ellenit kapnia. Viszont ha vinni akarjuk nyaralni elfogadják ezt? Mert ugye nem minden országban lehet 3 évente oltani. Nekünk akkor évente kell majd? Nem lesz ez káros a kutyára? (Minden évben legalább 1x elhagyjuk az uniót)

2017. júl. 17. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Huhh, nem igazán értem ezzel a sok utazással. Gondolom nem Magyarországon éltek ha azt mondta az orvos hogy 3 évente elég oltani, mert nálunk évente kötelező és büntetendő ha nincs oltva a kutya. Nem tudom külföldön pontosan hogy működik (én úgy tudtam az eu-ban több országban is kétévente van oltás), de én nem kockáztatnék és inkább oltatnám évente is, minthogy egyszer csak a határon derüljön ki hogy ti mehettek, de a kutya nem.


A kutyára nem ártalmas az oltás, nem lesz tőle semmi baja.

2017. júl. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Évente kell, főleg ha utaztok 6 hónapnál régebbi oltással nem is rendelkezhet,ha utaztok.
2017. júl. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mi az hogy 6 hónapnál nem lehet régebbi? Ilyet sehol nem olvastam. És akkor évente 2x oltassuk a kutyát??? Na azért áljon meg a menet...
2017. júl. 17. 16:36
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Bizonytalansággal kezdem, mert itt arra számít az ember, hogy ha nem említik a lakóhelyet, állampolgárságot, akkor a kérdező Magyarországon élő, magyar állampolgár. Aztán mikor már van egy csomó válasz magyarországi szabályozással kapcsolatban, akkor megírja kommentben, hogy én Szlovákiában élő szlovák állampolgár, vagy Romániában élő román állampolgár vagyok.


Azért gyanús, amit írtál, mert Magyarországon, évente kötelező az ebek veszettség elleni oltása.

„4. § (1) Az állattartó köteles:

a) minden három hónaposnál idősebb ebet - a tudományos-kutatási és laboratóriumi vizsgálati célból zártan tartott állatok kivételével - veszettség ellen saját költségén az állat állat-egészségügyi felügyeletét ellátó szolgáltató állatorvossal beoltatni az alábbiak szerint:

aa) a három hónapos kort elérteket 30 napon belül,

ab) az első oltást követően 6 hónapon belül,

ac) ezt követően évenként;

b) az oltási könyvet megőrizni, azt az immunizálás megtörténtét ellenőrző állat-egészségügyi hatóság felszólítására bemutatni, illetve tulajdonátruházás esetén az új tulajdonosnak átadni, továbbá biztosítani, hogy az oltási könyvet a közterületen az ebre felügyelő személy magánál tartsa az oltás érvényességének bizonyítása céljából;

c) az oltási könyv megrongálódása, elvesztése esetén az oltást végző állatorvostól nyolc napon belül az oltási könyv pótlását kérni;”

64/2008. (XII. 20.) FVM rendelet a veszettség elleni védekezés részletes szabályairól

Lásd: [link]

2017. júl. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
0%

ez az 6 hónapos dolog pont olyan mint az útlevéllel szokott lenni.

nem léphetek be X ország területére, ha az útlevelem 3 vagy 6 hónapon belül lejár.

2017. júl. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm #4, igazad van, nem magyarországi vagyok, Németországban élünk. köszönöm hogy leírtad a szabályzatot, viszont #5 én nem látok olyasmit hogy 6 hónapnál nem lehet régebbi. az emberek útlevele teljesen más, kár ide keverni. Az a 6 hónap rész arra vonatkozik hogy miután 3 és 4 hónapos kora között megkapta az első oltást, 6 hónappal később ismételni kell és utána már csak 1-2 vagy 3 évente. A mi kutyánknak ez a 3. oltása. köszönöm a válaszokat.
2017. júl. 17. 16:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha sokat utaztok, érdemes mindig az adott ország szabályait kutya beviteléhez. Hiába nálatok 3 év a veszettségi, ha máshol elvárják az évenkéntit.
2017. júl. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!