Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit szoktatok főzni a...

Ti mit szoktatok főzni a kutyátoknak?

Figyelt kérdés

Szeretnénk inkább házi koszton/házi+táp vegyesen tartani, de a csirkemell+ rizs kombot már unom, lehet h ö is, bár nem látszik :D De azért jo lenne belevinni némi változatosságot. Minden ötlet érdekel :)

Ja és természetesen nem maradékot adnánk neki.

(6 hónapos, 10 kilos kutyi)


2017. júl. 18. 14:11
 1/10 anonim ***** válasza:
A csirkemell+rizs amúgy sem jó, egy csomó hasznos tápanyag hiányzik belőle, a rizs meg teljesen felesleges. Ha nem akarsz tápot adni, akkor kezdj nyersen etetni (barf néven keress rá), persze gondosan nézz utána, hogyan is kell, ne találomra csináld, mert az úgy káros.
2017. júl. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21%
Tegnap kaviàrt evett ,ma meg kacsàt sûtök neki. A birkapörköltet màr unja...
2017. júl. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
14%

Ha már mindenáron főzni akarsz neki a tápon kívül, akkor csinálj jó sűrű rántott levest, kenyeret beleaprítva.


Mielőtt jönne a lepontozás, nem egyszer adtunk a magyar vizslánknak. Imádta és kutya baja nem volt tőle soha.

2017. júl. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Rántott leves? Ízesített víz. Van benne liszt (kutyának inkább ne), fűszerek (kutyának ne) és minimális mennyiségű zsiradék, jó esetben állati eredetű. 0 tápanyagtartalma van. A szegények eledele, azért főzik, hogy ha nincs mit enni, akkor is úgy tűnjön, mintha ettünk volna valamit.
2017. júl. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
14%

Utolsó válaszoló! Csak saját tapasztalatot írtam, nem fűszereztem. Élt 16 évet. Akkor miért is baj a rántott leves? Fajtatiszta kutya volt. És mint írtam, táp mellett kapta, mert szerette. Se több, se kevesebb, ennyi. A kérdező azt írta, mit lehet főzni kutyának táp mellett. Ezt főztem. Még mindig jobb, mint egy tábla csoki.

Köszi a lenullázást!

2017. júl. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező abban kért tanácsot, mivel etesse, nem abban, hogy mi legyen a nasi.
2017. júl. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem nasi volt.

A kérdező is úgy írta, hogy mivel etesse táp mellett. Én írtam egy példát. Mást is főztem neki, nem csak rántott levest. Igen, külön neki. Mondjuk nem csirkemellet, meg rizst. Bár 10 kilós kutya gondolom nem eszik annyi csirkemellet, mint egy felnőtt vizsla.

Komolyan ezért pontoztál le? Én nem teszem, ne aggódj. Legyen mára meg az örömöd.

2017. júl. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan ételt adni, amiben alig van hasznos tápanyag, az a nasi kategória. Egyébként ha csak én pontoztam volna, nem látszana a százalékod.
2017. júl. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Keverd csak a tápot és a főtt akármit.

Eredmény sok-sok kaka lesz. A sok szar pedig azt jelenti, ami elöl bement, abból ami kijött, egyáltalán nem hasznosult.

A kutyának nem változatosság kell. Vagy főzz neki, vagy tápozd.

2017. júl. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Eddig akárkivel beszéltem, mindenki hust fözött ki zöldségekkel a kutyusnak. Állatorvosok tanácsára. Szoval szerintem ezzel nem lehet gond, csak szeretnénk variálni, illetve más húsokat is adni..elsösorban ilyen tippekre gondoltam.

De köszönök minden választ, föleg az olyanokat, amikben nem volt feszultség...

2017. júl. 18. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!