Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámnak letörtek a fogai,...

Kutyámnak letörtek a fogai, kalciumot írt fel a doki. Most akkor káros a több kalcium vagy sem?!

Figyelt kérdés

Nem rág se téglát, se rácsot.


Voltunk orvosnál, a szemfogaiból ferdén tört le/pattant le 1-1 darab.

Kalcium-foszfor-D3 vitamin tartalmú tablettát írt föl a doki, mondtam neki, hogy Brit care-t eszik a kutya egy jó ideje, azt mondta attól még menjen a tabletta. 1 hónapja szedi, azóta elkezdett kicsit sántítani is, de alig észrevehetően, eleinte azt hittem csak beképzelem!


Most utána olvastam és komolyan nem értem, azt írják mindenhol, hogy prémium táp mellé nem, hogy nem kell, de káros is a +kalcium bevitel, meg amúgy is káros a magas kalcium-foszfor arány, az is okozhat sántítást, sőt, törékeny csontokat is eredményezhet...Most akkor hogy is van ez? :/


Lehetséges, hogy a Brit care-rel hazavágtam a kutyámat?

(Brit care-ben 1,6%-1,2% a Ca-P arány. 1500 NE a D vitamin tartalma. 1 hete váltottunk másik tápra teljesen más okból, abban kicsit kevesebb van mindenből, 1,2%-0,85% a Ca-P és 1200NE a D3 tartalma...)



2017. júl. 19. 01:34
 1/5 A kérdező kommentje:
Helyesen: 1500 NE a D3 vitamin tartalma. (Brit care)
2017. júl. 19. 01:38
 2/5 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem adagoltad túl, pláne ha hiánya is volt a kutyának.
2017. júl. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Milyen idős a kutyád?
2017. júl. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1. Na de épp ez az, hogy ezek szerint nem is biztos, hogy hiánya volt, mert a túl sok kalcium bevitel is eredményezhet szar csontokat és fogakat. :/


2. 4 és fél éves.

2017. júl. 19. 14:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Figyelj, egy vérvétel, s kiderül a kutyád kalcium szintje!

Ennyit megér, hogy megnyugodj, nem? :)

2017. júl. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!