Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítani vagy ne? Nem...

Ivartalanítani vagy ne? Nem akarok még egy zombit.

Figyelt kérdés

1 éve éivartalanítottuk a kutyánkat és azóta zombizik, nem játszik, egész nap fekszik, ímmel ámmal eszik, nem az a pörgős kutya aki volt, nagyon nem.

Meg is fogadtuk, hogy nem ivartalanítjuk a többi kutyánkat és erre biztatunk másokat is.

De most az egyik kutyánk szökős lett és elméletileg kiskutyákat is csinált az utcában egy kutyának (a fél almot majd nekünk akarják adni, amit nem szeretnénk) a kerítést már nem tudjuk tovább alakítani, csak a megkötés vagy bezárás marad, nen akarok még egy zombi kutyát :(



2017. júl. 19. 12:52
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
22%
Éppen emiatt a lehetőség miatt nem tudtam rászánni magamat még az ivartalanításra. Az én állatorvosom ellenzi.
2017. júl. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon sok ivartalanított kutyát ismerek, amelyek egyáltalán nem zombik.
2017. júl. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
78%
És még erre másokat is bíztatsz? Gratulálok. Kicsit olvass utána, hogy idős kutyáknál mi az aránya a daganatos betegségeknek ivartalanított illetve ivaros kutyáknál.
2017. júl. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
86%
Én inkább megnézetném (hozzáértő) állatorvossal azt a zombit, mert ez pont ügy hangzik, mintha állandó rossz közérzetet okozó gyulladása, vagy hasonlója maradt volna vissza.
2017. júl. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
89%

Az én nőstény kutyámnál ez pont fordítva történt. Találtam őt, ráadásul pont tüzelési időszakban. Kivert kutya volt. Chip semmi.

Elvittem beoltatni, chipeltetni, majd ott mondták, hogy x idő az ivartalanításig az oltás után.

Addig volt időnk összeismerkedni.

Olyan unatkozós fekvős lusta kutyi volt egy éves létére, nem csinált semmit, játék hidegen hagyta. Az ivartalanítást követően mint akit kicseréltek.

Folyton játszik, összeszedi már az utcán is a botot, ellopkod ezt azt, széttépi a plüssöket stb.

Nekem is mondták, hogy lehet, hogy lusta lesz, meghízik stb, de teljesen az ellenkezőjét látom rajta. Egy ál terhes kutyát adtam oda az orvos kezébe, és egy kölyökkutyát kaptam vissza.

2017. júl. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
83%
Bakker, legalább ne azt hirdesd már, hogy ne ivartalanítsanak, miközben annyi ember meg pont azért harcol minden nap, hogy ivartalanítsák már!!!
2017. júl. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
86%

1, akkor a állatorvosod adja vissza a diplomáját, mert egy kontár.

Amúgy meg, ha valaki a "jajmegváltozik a viselkedése" miatt parázik, akkor mind a nőstényt, mind a hímet el lehet köttetni, és akkor nem lesznek kiskutyák, de a felszerelés üzemkész marad.

Sok értelmét nem látom, de például a kérdezőnél annyiban segítene, hogy őszintén közölhetné, hogy a kiskutyák aztán biztos hogy nem az ő kanjától vannak...

2017. júl. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
46%

" akkor a állatorvosod adja vissza a diplomáját, mert egy kontár. "

Az állatorvosom NEM kontár, de elmondta a hátrányokat is- amit sok állatorvos cseszik megtenni. Jól bánik a gazdikkal. jól bánik az állatokkal- nem egyszer megmentette már a kedvenceimet. De nem kamuzik csak hogy pénzt tudjon kiszedni belőlem. Megmondja ha mentehtő az állat, de nem kamuzik akkor sem ha nem tudja megmenteni. Ennél többet nem is várok el egy állatorvostól, mint hogy ne nézzen hülyének, és becsületesen intézze a dolgokat. Csak mert nem a most divatos dolgokat hangoztatja, még nem inkompetens.

2017. júl. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
57%
Akkor a te dokid szerint mi az ivartalanítás hátránya? És ez mennyivel arányos az előnyeivel? Lehet inkább te érted félre a dolgokat
2017. júl. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
73%

#8 Miket mondott az a doki?

Amúgy meg nagyon gáz hogy hirdeted. Így lesznek a felesleges szaporulatok aztán ezért zsúfoltak a menhelyek. Amúgy felesleges ivarosnak lenni a kutyának ha nem jár kiállításra van nincs benne a pakliban az hogy fedező kan lesz a kutya de persze ennek is vannak feltételei. Amúgy meg a kutyádnak vagy valami baja van vagy elhallgatsz valamit.

2017. júl. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!