Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azok, akik (állítólag) törzskö...

Azok, akik (állítólag) törzskönyves kutyáktól hoznak le almot, hogyhogy nem ivartalanítva/ivartalanítási kötelezettséggel kapták a kutyájukat, és hogyhogy nem kerülnek a szaporításért bajba?

Figyelt kérdés

A napokban hozom haza az új (törzskönyves) családtagomat, több tenyésztőt felkerestem, hónapok óta várok a megfelelő picúrra. De egy közös pont mindegyik tenyésztőben volt: a szerződésben ki van kötve, hogy legkésőbb X hónapos koráig ivartalaníttatni kell, néhány tenyésztő meg már eleve ivartalanítva adja a kicsiket oda, ekkor a szerződés is ennek megfelelően szól. Ezeknek a feltételeknek a megszegéséért pedig simán feljelentheti a gazdit, és súlyos pénzbírságok fizetésére kötelezheti. (Azt feltételezem, hogy egy valamennyire normális tenyésztő azért tudja, kinek és hova adott el kutyust, és kapcsolatban is marad a gazdikkal.)


Azok, akik azt állítják, hogy törzskönyves szülőktől származik az alom (rengeteg ilyen szapis hirdetés van, de persze kérdés, hogy valóban azok-e a szülők vagy igaz-e a tk megléte), azok hogy ússzák meg mindenféle következmény nélkül a szaporított almokat? Vagy szimplán a tenyésztő soha nem tudja meg, hogy Fifikétől első tüzelésekor lehoztak 8 kölyköt, mielőtt (ha egyáltalán) ivartalaníttatták?


Csak remélni merem, hogy a szaporításhoz hozzájáruló tk-s kutyagazdik nem leendő "tenyésztők".


Arra tudok csak gondolni, hogy a tenyésztők között is (sajnos) akadnak kontárok, gyanítom, az ilyen tk-s kutyák hasonló kezek közül származhatnak...


Nektek mi a véleményetek?


Szerintem nagyobb az esély rá, hogy a Jófogásos és hasonló apróhirdetésekben behazudott tk-s szülők vagy nem is a valódi szülők, vagy nem törzskönyvesek. (És mégis sok, szaporítótól vásárló kutyagazdi büszkén hirdeti, hogy márpedig Bodrikának a szülei törzskönyvezett "fajtiszta" Yorkie-k voltak.)



2017. júl. 20. 04:10
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem Te nagyon idealizált világban élsz. Nem tudom milyen kutyád lett, ahol a tenyésztők csak ivartalanítási kötelezettséggel adnak el kutyát, de ez a legtöbb esetben nem igaz.

Illetve azt is tudjuk, hogy azért tk-es, ivaros kutyát nem olyan nehéz szerezni és elkezdeni vele szaporítgatni, aztán már csak az adott ember elhivatottságán, lelkiismeretén múlik, hogy hogyan csinálja.

2017. júl. 20. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hobbi célra vásárolt kutyákra értettem az ivartalanítást/kötelezettséget.


Nem élek idealizált világban, pusztán egy kérdés volt. Nyilván, minden fajtával és minden tenyésztő feltételeivel nem vagyok/lehetek tisztában. Kitértem arra is, hogy gyanítom, hogy vannak tenyésztők, akiknél előfordulhat ilyen.


Azok közül a tenyésztők közül, akiket felkerestem, mind ivartalanítási kötelezettséggel adtak el kicsiket.

2017. júl. 20. 04:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Van aki tenyésztési célra vesz drágábban tk s kutyát aztán el kezd szaporítani. Igy szokták kezdeni a szapisok
2017. júl. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok ember van, aki bár korrekten lepapíroz mindent, de mégsem lehet tenyésztőnek tekinteni. Leginkább csak tk-es szaporítónak. Szerződés, garancia, kapcsolattartás nincs, csak szórja a kutyákat szét.

De még a normális tenyésztőtől származó kutyák is eltűnhetnek. Hiába a szerződés, a kapcsolattartási kötelezettség, ha a gazda eltűnik, nem fogadhat magánnyomozót a tenyésztő.

2017. júl. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom ma már hogy van de régen mikor a családnak törzskönyves kutyái voltak nem kellett őket ivartalanítani. A szerződésben sem volt bár az előfordult hogy a tenyésztő megkérte mamámékat hogy vigye vissza a kant mer fedeznie kéne egy szukát. A jófogáson meg az kamuzol amit akarsz. Simán feltehetem a kutyám mint törzskönyves kan aztán aki nem ért hozzá el is hiszi vagy még a szín hibáját sem veszi észre.
2017. júl. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!