Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy döntsek a labrador és az...

Hogy döntsek a labrador és az óriás uszkár között? Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

A 2 fajta között vacilálok, de igazából mindkettőnek szinte ugyanazok az igényei amennyire én látom.


- Nem szeretnék vele komolyabb dolgokat, csak barátnak, társnak kell. Tehát kedvtelésből tartott kutya lenne.


- Lakásban tartanám

- Napi 3 db kb. 1 órás séta, + mivel néha futok futhatna velem (bár egyes labradorok nem szeretnek, ez se baj)

- Városban élek, de sok a park, meg nem messze patak is van

- Természetesen minőségi táppal etetném


Ugye az uszkárnak a szőrét néha gondozni kell, de mivel nekem amúgy is rövidebb szőrrel tetszik így megtanulnám magam nyírni, de amúgy sem probléma ha néha költenem kell rá... Vagyis ez kb. nem szempont.

Valamint egy óriás uszkárt ha jól tudom külföldről tudnék csak vásárolni, jelentősen drágábban. Ez sem gond, csak még nem tudom a menetét.


Mi alapján döntsek?


Nektek melyik fajta szimpibb?


Előre is köszi!



2017. júl. 20. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Labradorral nincs közelebbi tapasztalatom, nekem uszkárom van. (meg két talált keverék kutyim)

Kicsi ugyan, nem nagy.

Eszméletlenül makacs, önfejű, beképzelt kutyák, de személetlenül okosak is.

Én imádom, de az uszkár úgy barát ahogy ő akarja éppen :D Legalábbis ahogy én látom.

Ha odabújsz hozzá, és neki éppen nincs kedve akkor fogja magát és odébb megy. Ez a gyakoribb. Ha játszani akarsz, és ő nem, akkor nem játszik veled és kész. Lenézően néz majd elvonul.


Ettől függetlenül nekem kétség kívül a kedvencem a fajta kutyák közül bár én keverék párti vagyok:) Lakásban pedig talán inkább ő az ajánlatosabb, mert olyan kényesebb, heverészős féle, szerintem jobban ellenne a lakásban.

2017. júl. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
43%

Nekem közép uszkárom volt, és jelenleg labim van .:)

Az uszkár valóban olyan, ahogy leírta az előttem válaszoló; makacs, önfejű, hisztis és nagyon sértődékeny. Mindig az van amit ő akar, ha látszólag szófogad, a hátad mögött megcsinálja sutyiba.:) Persze nagyon okos kutyák, a szőrükkel viszont sok a gond. Mi annó havonta vittük kozmetikázni, kinti -benti kutya volt, és hófehér bundával; nem is kell mondanom a hó végén hogy nézett ki.

A labrador egy egészen más tészta. Nyugodt, figyelmes, viszont igényli a vizet. Nekünk a kertitóba rendszeresen belemászik, de visszük úszni mindig .

Gyorsan tanul, agyilag igényli a lefárasztást.

EMellett ami vele gond: nagyon könnyen elhízik, és igazi zabagép.

Lakásba igazából egyik kutyát sem ajánlanám, de ha mindenképpen ezek között kell választani akkor uszkár, csak kisebb méretben.

2017. júl. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekünk labink van, el sem tudnám képzelni, hogy ne lakásban tartsuk hiszen ott érzi jól magát ahol a gazdi van ( a miénk legalábbis). Nekünk ő a tökéletes kutya, ha együl van ktthon alszik, nyugodt, sétálni és kirándulni imád, 5 éves de olyan játékos mint kölyökkorában. Nagyon értelmes, ha valamit mondok neki próbálja megérteni, rengeteg mindent ért, könnyen tanul. Házörzőnek alkalmatlan és bármikor el tudja játszani, hogy 2 napja nem evett, oda kell figyelni az etetésre mert elég hízékony fajta. Bundája különösebb ápolást nem igényel, én heti 1szer fésülöm, egyébként sarazás után úgy néz ki mint egy disznó de miután megszárad, lepereg róla a kosz és olyan mintha sosem lett volna saras. Az első 1-1,5 év elég húzós volt, nem volt sok nyugtom itthon, de szeretek vele foglalkozni ezért nem volt probléma őt lefárasztani
2017. júl. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem az a furcsa, ha valaki nem akarja beengedni a kutyát a lakásba.


Uszkárom van, mindent együtt csinálunk. Jön velem dolgozni, nagyokat sétálunk, suliba járunk stb. Teljesen engedelmes, egyáltalán nem találom hisztisnek, sem makacsnak. Viszont nagy érzékeny, egy erélyesebb rászólás után látom, hogy össze van törve a kis szíve, meg kell vigasztalni. Semmi más célja nincs, csak h kedvemben járjon. Imádom <3


Szerintem az uszkár intelligensebb, mint a labrador, viszont MO-n nehéz kennelt találni (szapisat ne vegyél), és a szőre macerás. Isteni, h nem vedlik, viszont rendszeresen fésülni kell, és a kozmetika se olcsó.

2017. szept. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!