Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az igazi labrador?...

Melyik az igazi labrador? (labrador standard)

Figyelt kérdés

Amíg nem volt labink, mindvégig úgy hittük hogy ez a fajta kutya, egy közepes termetű, egyszerű megjelenésű eb. A legtöbben még mindig így gondolnak a labradorra : max 25 kg , könnyű csontozatú, kicsit hosszú pofájú, inkább vizsla alkat.

Ám néhány éve az egyik labi kennelből hozzánk került egy kiskutya, és nagyon meglepődtünk rajta mennyire más mint amit eddig elképzeltünk. Ivartalanított kan, azóta már felnőtt, és nagyon zömök testalkat, robosztus, a pofája is sokkal nagyobb , és van vagy 50 kg .


Tehát a mi kutyánk így néz ki: (törzskönyvezett)


[link]


Ugyanakkor van egy ismerősöm, akinek szintén törzskönyvezett terápiás labradorja van, aki szintén ivartalanított kan , és egyszerűen ég és föld mint a miénk: tipikus vizsla alkat, közép termet 25 kg körüli kutya, a pofája nem lóg, a szőre fele annyira sem dús.

kb így nézhet ki:


[link]



Tehát ez olyan, mintha egy fajtanév alatt két különálló fajta kutya lenne.

Mindkettőt igazi labinak hívják, de ez olyan mintha a rotit és egy német vizslát hasonlítanánk össze.



2017. júl. 20. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha mind a kettő törzskönyves és nem történt csalás a törzskönyvekben, akkor mind a kettő labrador. Az, amelyik eltér a standardtól (a tiéd) viszont tenyésztésből kizárt egyed innentől kezdve.


A labrador egy közepesen nagytermetű fajta.

Marmagassága:

56–57 cm (kan)

54–56 cm (szuka)

Súlya:

35–40 kg (kan)

30–35 kg (szuka)

2017. júl. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Túlsúlyos, ezek szerint :) a wikipédiát énis olvastam. Eddig eljutottam, de amint látjuk: teljesen különböző külsejű, szőrű, méretű kutyák, mégis egy név alatt futnak törzskönyvesen.

Kérem , olyan válaszoljon aki foglalkozott már ilyen kutyákkal !

2017. júl. 20. 12:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Itt pár utcával arrébb élt egy labrador, még a tévében is volt. 71kg volt szegény, de több baja is volt a cukorbetegség mellett. Olyan széles volt a háta, mint egy póninak, de persze alig tudott mozogni.


A túlsúly az egyik legnagyobb problémája a kutyáknak, sok gazdi degeszre eteti őket. Van itt az utcában egy border collie, ami vagy 35kg. De láttam már 20kg-os spánielt is és persze 60kg-os rotit. Mind-mind elhízott, mozogni nehezen tudó egyedek voltak a fajtájuk egészséges méretű példányaihoz viszonyítva.

2017. júl. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Miénk is mindent megeszik, rengetegszer fogtuk fogyókúrára, napi 1 pohár kifejezetten ilyen táp, állatorvos rendszeresen látja. Hol így-hol úgy van. De emellett rendszeresen megyünk tóra vele úszni , mivel a velencei tó mellett lakunk .:)
2017. júl. 20. 13:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Ránézésre a tiétek angol / show vonalú labira hajaz, míg az ismerősötöké inkább az amerikai típusú / munkavonalas labradorokhoz hasonlít.

Nem tudom az FCI itthon mit szól ehhez, de külföldi oldalakon utána tudsz nézni a különbségnek.

2017. júl. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt a standard:

[link]

[link]

[link]


Szerintem a ti kutyátok túl vaskos, az ismerősötöké pedig túl szikár. Attól még persze lehetnek törzskönyvesek.


Szerintem az ideális labi így néz ki:

[link]

[link]

2017. júl. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Óh !! Köszönöm! :O
2017. júl. 20. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!