Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elég nehéz ügy :S Mit tudok...

Elég nehéz ügy :S Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves Bolognese kutyám.Apa erőltette ezt a fajtát,mert neki ez tetszett.Nem bántam meg,tényleg remek kutyus és imádom.DE! Nem engedik,hogy bent legyen a házban.Tudom,szobakutya..én is sajnálom(tesómmal együtt),de nem lehet rávenni őket,hogy bent legyen.Néha engedték(különleges alkalmakkor kértük őket,meg télen is),de nem napokra,hanem max.órákra :S

Még télen is kint kellett lennie !!! Tesómmal ketten beköltöztettük a garázsba (ott jó meleg van),de egész éjszaka ugatott.Másnap éjszaka is végig ugatott.Végül apának elege lett és kirakta a garázsból.Rendelt neki egy ilyen melegítő valamit a háza alá+raktunk be neku szalmát.Szerencsére eddig egyszer sem fázott meg és semmi baja nem lett.

Nem értik meg,hogy szobakutya és nem kintre való!Igyekszünk tesómmal ügyelni rá,hogy jó legyen neki kint és hogy sokat foglalkozzunk vele.


Nemrég felvetett apa egy kérdést,hogy:-Nem adjátok a nagyinak oda ?Úgyis kutyát szeretne !

Eléggé elgondolkoztam ezen.Szeretném,ha jó élete lenne,de nem bírom odaadni.Sírnom kell,ha csak rá gondolok.Éveken át könyörögtem egy kutyáért.Végre megkaptam,erre 2 év után adjam oda másnak ?

Apára is mérges vagyok,mert őt egyáltalán nem érdekli ez.Szó nélkül odaadná bárkinek,pedig állítása szerint szereti.Múltkor is próbáltunk vele beszélni,de csak ennyit mondott:-Hát neki ilyen sors jutott!

:S

Nagyon jól tudom,hogy ez nem jó így.Folyton gondolkozom rajta,hogy odaadjam-e a nagyinak.Ők panelban laknak és már nyugdíjasok.Tudom,hogy törődne vele és nagyon szereti őt.Nyáron is ő szokott rá vigyázni és mindig olyan jól elvannak.

Nagyon szeretem a kis vakarcsot,de sírnom kell miatta.Nem akarok megválni tőle,de neki úgy neki úgy lenne jobb.Ha csak rá gondolok elerednek a könnyeim,mert imádom.Ő a mindenem.

Nem tudom,hogy mit csináljak.Régebben volt egy nagyobb kutyánk is.Sajnos 15 éves korában elhunyt szegény.Szép kort élt meg,de hónapokig sírtam miatta.Még egy elveszett plüss után is napokig sírtam.

Nagyon szeretem a legjobb barátom.

Szeretném,ha segítenétek nekem.

Mamaék elég messze laknak és elég ritkán járunk hozzájuk.Így elég ritkán látnám őt is.Olyan nehéz megválni tőle,de jót akarok neki.


Szerintetek mit tegyek ?Ha odaadnám,akkor hogyan lehet feldolgozni a hiányát ? Nem tudunk minden héten elmenni mamékhoz,így nem látnám sűrűn :/


A segítséget nagyon köszönöm !



2017. júl. 20. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ebben a helyzetben az lenne a legjobb, ha odaadnátok a nagyszüleiteknek. Sokat lenne vele foglalkozva és bent lenne.

Nektek pedig kéne egy másik fajta kutya, olyan ami nyugodtan tartható kint.

2017. júl. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha már felvetődött benned, hogy megválj tőle, akkor add oda ha ott több szeretet, törődést kap. Télen fűtött helyen van, ezért nem igazán értem a problémád. Szobakutya... nekem rottweilerem van, képzeld ő is szobakutya, mert kölyökkorától nem a kertben lett szoktatva.
2017. júl. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Ha igazán szeretnéd, akkor tudnád, hogy egy ilyen kutyának nem kint, a szalmában a helye! Teljesen tönkreteszitek a kutyár! "Ilyen sors jutott neki" jézusom, és még kérdés, hogy odaadd-e???


Bocs, hogy ez mondom, de nektek nem való kutya! Majd lesz kutyád, ha külön élsz és normálisan tudod tartani a sajátod. Mert itt úgyis az van amit apád mond, ha meg haldoklik a kutya, aztán azt mondja "ez jutott neki", akkor miattatok fog szenvedni!

2017. júl. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Oké oké hogy a nagyszuleidnél lakásban lenne, de ők sem lesznek fiatalabbak. Le tudják majd vinni egy nap többször sétálni? Tudnak vele eleget játszani? Szerintem ezt kellene mérlegelni, mert nem biztos hogy jobb dolga lenne, attol még hogy lakásban lakik.És arrol ne is beszéljünk, hogy mi lesz mondjuk 10 év mulva, amikor a kutyának egyre nehezebb visszatartani a szukségleteit, gyakrabban kell majd levinni, viszont lehet a nagyszuleid nem tudnak neki napi többszöri sétát biztositani. De sajnálom ezt az egészet, és nem értem apukádat :(
2017. júl. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Beszéltem szüleimmel.Van fedett teraszunk(mindig itt alszik a kutyák,a háza is a fedett részem van) és be lesz teljesen fedve(oldalról,szóval teljesen zárt lesz)

Télre biztosan kész lesz és elég nagy szóval bőven elfér.Megegyeztümk,hogy többször bejárhat majd a házba és majd aludhat is bent.

Többször becsempésztük már a házba (szilveszterkor is egész nap bent volt),együtt szoktunk tvzni,ha nincs itthon senki vagy megengedik :D Imádja a rajzfilmeket xD

Örülök neki,hogy nem kell

2017. júl. 20. 22:43
 6/6 A kérdező kommentje:
*Örülök neki hogy nem kell odaadnom mamának.
2017. júl. 20. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!