Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kezdjek az idegbeteg...

Mit kezdjek az idegbeteg kutyával? (Verve van)

Figyelt kérdés

Nem az enyém. Sógoromé de itt laknak velünk szemben. Nem rég történt hogy simogattam és egyszer csak elkezdett morogni. Nem annyira foglalkoztam vele azt hittem az utcára morog. Vagyis valakire aki ott megy. Aztán ez ma újra megtörtént és nem is akartam foglalkozni vele ezek után. Viszont ma felvettem egy tyúkot (nem tudom minek csak simogattam) és odajött a kerítéshez a száját nyalva (kettőt már megöltek -van egy másik is) és rászóltam és dobbantottam egyet hogy menjen el. Ehelyett morogva vicsorogva odatámadt a kerítéshez. Nagyon megijedtem. Aztán a helyére ment de még percekig morgott. Ha nem lett volna kerítés megtámad. De eddig semmi nem volt mikor látott odaszaladt hozzám, hallgatott rám, bújt. Mi van hirtelen? Tudni kell hogy a gazdája többször brutálisan megverte őket. Ez az ő nevelése... és igen én ezt ellenzem és a sajátomat nem így nevelem, bár volt hogy megrugdosta az enyémet mert szerinte neveletlen de ez másik sztrori akkor nekem is majdnem nekemjött mert ezért persze kiakadtam de ez mindegy..de mit csináljak ezek után? Látni akarom tesómat meg a hamarosan születendő gyerekét is. Legközelebb meg is harap. Tesómnak egyszer a lábát harapta meg majdnem. A kisgyereket akkor ha vele marad véletlen meg is ölheti. A másik kutya félős lett nem agresszív volt hogy feszórtam a rozsaszirmot erre lefeküdt és nagy szemekkel ijedten nézett rám várta mikor csapok.. szegény. De ő már öreg. Szóval mihez kezdjek? (Az alap hogy többet hozzá sem nyúlok de nem tudom elkerülni ha látni akarom testvéremet)

17/L


2017. júl. 20. 19:20
 1/7 A kérdező kommentje:
Helyesbítek nem idegbeteg hanem agresszív. És bocsi hogy hosszú de azt akarom hogy lássátok át az egészet.
2017. júl. 20. 19:22
 2/7 Armstrong01 ***** válasza:
90%
Állatvédőknek szólj.
2017. júl. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A gazdája többször is brutálisan megverte, de ti nem tesztek semmit? A gazdája állatkínzó, és azzal, hogy te, aki tudsz róla, nem teszel semmit, cinkossá válsz.

Keress meg facebookon keresztül több állatvédő szervezetet. A kutyát el fogják venni a gazdájától, és nem kell aggódnod, ha kéred, nem fogják elárulni, hogy te jelentetted.

Mindenkinek jobb lesz így.

De tényleg TEGYÉL ÉRTE, ne csak ide írd ki.


A helyedben pedig elkezdenék aggódni a tesómért. Mert ha a f aszfej sógorod ilyen agresszív, nincs kizárva, hogy a következő akit püfölni fog, a tesód lesz.

2017. júl. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mit tennék mikor csak elmesélte a nagy hőstetteit. Viszont mióta itt lakik is kétszer verte el őket de ezt sem láttam. Mert ha látom álljak oda? Engem ver agyon. Mellesleg hiába jelenteném. Kimagyarázná és semmi bizonyítékom nincs és rögtön tudná ki volt. Tesómmal meg sokat nem tudok kezdeni.. hozzáment és a gyerekét várja. A kérdés itt az volt hogy én mit csináljak hogy ne támadjon vagy harapjon?
2017. júl. 20. 21:00
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdés itt az volt hogy én mit csináljak hogy ne támadjon vagy harapjon?"


A válasz pedig az volt, hogy keress állatvédőket, hogy elkoboztathassák a kutyát. Nem világos?

A sógorod az agresszivitása miatt elb aszta a kutyát. A következő, akit majd a kutya megharaphat, vagy még rosszabb, a sógorod születendő kölyke lesz. Tényleg meg kell azt várni? Majd ha a testvéredet, és a gyerekét veri szarrá, akkor sem teszel semmit, mert tudná, hogy te voltál?

2017. júl. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"A gazdája többször is brutálisan megverte"

"akkor nekem is majdnem nekemjött"

"Engem ver agyon."

Egyetértek az előzőkkel: én itt nem a kutya agressziója miatt aggódnék. Ezerszer hallottad már: "aki állatot kínoz, emberre készül." Idézet Csányi Vilmos etológustól, de szinte mindegy is kitől, mert pszichológusok is megegyeznek abban, hogy az állatok és az emberek bántalmazása kéz a kézben jár.

Nem azt mondom, hogy 17 éves létedre neked kellene elvinned az egész balhét a válladon, de minimum szólhatnál a szüleidnek, hogy aggódsz és az orruk alá tolsz néhány komoly szakember által alátámasztott tényt, mert sajnos minden jel arra mutat, hogy a tesód és a születendő gyermeke a sógorod miatt (is) veszélyben lesznek / vannak.


A kutya egyébként teljesen normálisan kommunikál (most még): morog, nyalja a szája szélét, stb. csak észre kéne venni és tudni kellene kezelni. Nyilván, ha kitámadsz rá ("dobbantottam egyet hogy menjen el"), akkor védekezni fog. Annyira nem érthetetlen ez. Csak hát kevésbé cuki és sokkal kevésbé félresöpörhető probléma, mint a csendben rettegő társa.

Ilyenkor általában három dolog történhet, néha egymással párhuzamosan, néha nem:

- a kutya elhagyja a figyelmeztető jelzéseket, mert úgyis leszarják, rosszabb esetben büntetik érte

- rájön, hogy ha megijeszti az embereket, akkor békén hagyják (tovább erősödik ez a viselkedése)

- egyszer meg fogja védeni magát egy vélt vagy valós veszéllyel szemben

2017. júl. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

" A kisgyereket akkor ha vele marad véletlen meg is ölheti"


Kisgyereket véletlenül sem hagyjuk még a világ legjámborabb kutyájával sem együtt,nem hogy egy labilis,bántalmazott kutyával.


Amúgy meg annyit tehetsz ha már nem hívod rá az állatvédőket,hogy figyeled a kutya jelzéseit.


Kerüld ha ott vagy. Rá se nézz.

Ha fekszik vagy ül,te ne menj oda hozzá.


Bár jobb lenne annak a kutyának egy másik gazdi.


És valóban ha a kutyákkal így bánik kitudja mit fog tenni tesóddal. Sajnos a környezetemben is volt ilyen agresszív ember elsőnek a kutyáit verte,rugdodta majd jött a feleség akinek lehúzott pár pofont. De szerencsére a feleségnek volt esze megfogta a két kutyát és otthagyta a pasit.

2017. júl. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!