Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A közép schnauzer jó első...

A közép schnauzer jó első kutyának?

Figyelt kérdés
Hobbi célra, lakásban, napi 3 sétával...

2017. júl. 22. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Részlet a fajtaleírásból:


"Mozgásigénye: A mozgásigénye átlagos. Nagyon szeret úszni, futni, a kertben játszani, póráz nélkül szaladgálni az erdőben és apportírozni. Ezek mind megfelelő tevékenységek e karakteres kutya számára. A lakásban általában nyugodtan viselkedik, és akkor sem unja el magát, ha a gazdájának olykor nincs rá elég ideje."


Szóval igen, jó lehet.

2017. júl. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1%
Én első kutyának nem ajánlom. Ahogy semmilyen terrierfélét sem.
2017. júl. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1. Köszi, de ezt már olvastam... Inkább tapasztalatokra lennék kiváncsi. :)


2. Miért nem? És akkor mi az amit ajánlanál? (4. emeleten lakok szóval vagy tudjon lépcsőzni -úgy tudom a legtöbb fajtának nem tesz jót- vagy legyen cipelhető tehát max 25 kg.)

2017. júl. 22. 16:23
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
# 2-es, miért nem? Egy nagyon kellemes természetű kutya, nem nehéz nevelni. Okos, intelligens, barátságos fajta. Szerintem teljesen jó lehet első kutyának.
2017. júl. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
11 éve egy schnauzer tacskó keverék lett az első kutyám, és akkor 12 éves gyerekként boldogultam a nevelésével, szóval szerintem maga a schnauzer sem egy nehezen nevelhető eb. Nagyon okos, intelligens kutya.
2017. júl. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Életem első kutyája egy schnauzer (igaz törpe) volt. Teljesen jól elboldogultam a nevelésével, rendkívül okos fajta. Azóta is csak schnauzerjeim vannak. Jelenleg is 2 törpe igényeit szolgálom ki 0-24-ben. Ha az egyik séta egy hosszú lefárasztós póráz nélkül rohangálós kutyázós séta, akkor tökéletes társad lehet. Tényleg hajlamosak makacskodni, de közel sem olyan szinten, hogy ne lehetnének jók első kutyának. Kutyasuli azért ajánlott velük, mert tényleg csörgedezik az ereikben egy kis terrier vér. Lakásban is jól elvannak, ha megfelelően le vannak mozgatva. Bármi kérdésed van, szívesen segítek :) !
2017. júl. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon jó kutya első kutyának. Bár én 6 éve élek együtt egy óriással de a nővéremnek közép van és ha ő elmegy otthonról hosszabb időre akkor nála van és egy nagyon jó kutya. Meg alapvetően a schnauzerek jó kutyák.
2017. júl. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!