Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S. A kutyámon a kozmetik...

S. O. S. A kutyámon a kozmetika után seb van. Hogyan kezeljem le?

Figyelt kérdés
Kutyakozmetikában voltunk.Levágták a szőrét.Mivel én nem lehettem bent vele ezért nem tudom hogyan történt.Hatalmas seb lett a lába és a pocakja között.Nem szólt semmit a kozmetikus.Nem vérzett.Haza hoztam akkor láttam meg.Hogy tudnám kezrlni?Betadint raktam rá.Bekötni nem engedi.
2017. júl. 22. 17:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet h csak irritáció? Az en kutyámnak a műtét előtti borotválás után ki volt pattogva.
2017. júl. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem sajnos.Látszik a vágot seb.Betadin krémet raktam rá.Látszik hogy fáj neki.Még pisilni is alig bir..
2017. júl. 22. 17:47
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát én tuti visszamennék reklamálni a kozmetikába hogy mégis mi történ, azért ez kicsit durva egy szőrvágáshoz. Gondolom ápolt kutyád van és nem filcekben összeállva vitted be a kozmetikába. Mindenesetre fertőtlenítsd le neki betadine-nal később is, ha csak felületi jellegű szépen be fog gyógyulni, de nem vinném többet abba a kozmetikába az biztos. Egyébként csak hámsérülés, vagy milyen szerű? Mert mint az első írta a borotválásnál műtétek előtt tényleg kipattog a bőr utána, de gondolom neked nem borotválták a kutyust.
2017. júl. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Most olvasom hogy vágott seb, akkor viszont lehet állatorvosnak is meg kéne mutatni!
2017. júl. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem ez egy nagy vágott seb

Olyan mintha olloval összefogta volna és kivágott volna egy db belőle.Nem tudom lefotózni mert nem engedi.

2017. júl. 22. 17:50
 6/12 A kérdező kommentje:
Betadin elég szerintetek?
2017. júl. 22. 17:51
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha ilyen vágott seb akkor szerintem nem elég a betadine, vidd el állatorvoshoz mert elképzelhető hogy varrni is kell ha ollóval kivágta egy csíkban a bőrét.
2017. júl. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Beviszem az ügyeletre...
2017. júl. 22. 18:28
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kutyakozmetikus vagyok.


Sajnos előfordul,hogy belevágunk a kutyába,mert éles eszközökkel dolgozunk.A kutyák meg bármikor hirtelen megugorhatnak stb akkor bele vághatunk. Történt munkám során ilyen eset,de azonnal lefertőtlenítettem és szóltam a gazdinak!

Bár annyira mély seb sosem keletkezett,hogy ügyeletre kellett volna vinni bármelyik vendégemet, ha a géppel bele kapok vagy ollóval megcsípem a bőrt alig szokott vérezni és pici seb keletkezik csak. Ha ettől nagyobb a baj akkor a helyedben vissza mennék! Oké,hogy történhet baleset,de erről a gazdinak tudnia kell. Neked is köteles lett volna szólni,hogy belevágott.


Privibe megírod melyik kozmetikában voltatok??? mert van egy sejtésem.Sok rossz kering róluk,ha az az amelyikre gondolok.


Nálam volt olyan is,hogy sebesen érkezett a kutya,de a nagy elhanyagolt szőr alatt ezt nem láttam,persze rögtön lefotóztam,bár gennyedző seb az nem rögtön keletkezik,tehát rám fogni sem tudta volna.

Na lefotóztam, persze lekezeltem és szóltam ott is a gazdinak,hogy találtam egy sebet a kutyán,azzal viszont elküldtem orvoshoz,mert eléggé mély volt,megköszönte,hogy szóltam.

2017. júl. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen ez lenne a normális, hogy szól a kozmi. Bárkivel megeshet, én itthon kozmetikázom a kutyát, de volt már, hogy a fésűvel belekaptam a bőrébe, mert mozdult. Itt az a gond, hogy nem szólt a "kozmetikus". :(


Írj majd kérdező, hogy mi lett.

2017. júl. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!