Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát ajánlotok?

Milyen kutyafajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Tudom rengeteg ilyen kérdés van de muszáj megkérdeznem :D

Amit nyújtani tudunk:

-Napi 3x séta

-panelbeli élet (2.emelet) :D

-szellemi lefárasztás a fizikaival együtt :D


Leginkább kis-közepes termetű kutyát szeretnénk maximum közepes hosszúságú szőrrel. Első sorban fajtatisztát szeretnénk de persze nézzük a közeli menhelyeket is :)

Kb. 4- max 8 órát lenne egyedül.


Nagyjából ennyi lenne de ha valamit kihagytam szólatok :)

köszönöm a válaszokat :)



2017. júl. 22. 18:35
 1/9 anonim válasza:
17%
Nekem panelbe volt már Yorkshire terrier(mini) illetve Mopsz csak vele a szőrével lehet gondd panelbe de én megbírkóztam vele, imádtam.
2017. júl. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

OFF az első válaszolónak: Nincs mini yorkshire terrier, ezzel csak a szaporítók dobálóznak, a yorkie egy méretben létezik.


Igazából a legtöbb benti tartást igénylő kutyus jó lehet nektek, főleg ha akár keveréket is magatokhoz vennétek. Nekem a bichon és társai jutottak eszembe először. Nincs esetleg még valami tulajdonsága amire gondoltatok? Úgy könnyebb lenne szűkíteni a kört.

2017. júl. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
2.odik de van mini yorkie nekem is volt régen régen.Amugy amit ajánlani tudod a foxi nekünk van 2 meg a spicc régen nekünk volt 2 mamámnak 1 imádtuk igaz hosszú szőrű de imádtam.
2017. júl. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem egy kutyának nem ideális panelban lakni. Az "ölebnek" is kijárna a friss levegő, a szaladgálás, fűben rohangálás, madarak, rovarok megfigyelése,(nem csak meghatározott időpontokban), pláne ha kotorékeb vagy terrier. Amúgy értem, tényleg elvan a kutya lakásban is, főleg ha le van fárasztva, lényeg a gazda közelsége, de akkor is. Én panelban nem tartanék kutyát, önzőségnek gondolom. Bocsánat. :)
2017. júl. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Talán még az hogy ne horkoljon :D (imádom pl a francia bulldogot de ez nálunk egy kizáró ok :/)

Ne kelljen kozmetikázni. Igen, tudom hogy egy kutyának ez is kell de ha lehet ne kelljen nyiratni.

Ja! És lehetőleg ne a legnagyobb mozgásigényű legyen. :)


Amúgy most kinéztünk egy kis keveréket. (nem menhelyről de előbb utóbb valószínüleg oda kerülne :/ azért remélem erre nem fognak itt beszólni)

Nagyon aranyos kis tacsi keverék :D

egyenlőre ez a helyzet majd meglátjuk hogy alakul :)

Ő az :)

Bocsi hogy kicsik a képek :/


file:///C:/Users/Anna/Desktop/Ingyen%20elvihető%20Keverék%20kutya,%20Kiskutya%20-%20Kínál%20-%20Érd%20-%2079833_files/CHuF2Ve7U5WAXqf87sGZ.jpg


file:///C:/Users/Anna/Desktop/Ingyen%20elvihető%20Keverék%20kutya,%20Kiskutya%20-%20Kínál%20-%20Érd%20-%2079833_files/gDrVJkpgQ0tbWO0e7bYg.jpg

2017. júl. 22. 23:02
 6/9 A kérdező kommentje:

Még csak most láttam hogy mit írtál.

Semmi baj, mindenkinek szíve joga elmondani a véleményét. A lényeg hogy normális stílusba mint te :)

2017. júl. 22. 23:49
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem meg az udvarra kicsapni, nulla foglalkozással, na az nem ideális egy kutyának. Hagyjuk már ezt a baromságot, hogy panelba nem való kutya.

Egy kutya a gazda közelségét élvezi, miért lenne jobb hóban-fagyban, kánikulában kint szenvednie?

Ajánlom mindenki figyelmébe ezt a cikket: [link]

Aki lusta elolvasni, annak kiragadok pár lényeges részletet.


"Rég beidegződött marhaság ez a “kutya csak a kertbe való”*. Mert ott jó neki, ott boldog.

*Oda-vissza működik amúgy ez a kertesházas agyrém; ha kert van, akkor kutya kell. Nem foglalkozunk vele, nem is szeretjük különösebben, de kell.

Aha.

A lusta gazdinak jó ez, nem a szerencsétlen, emberi társaságtól megfosztott, magányos, dologtalan, sétálni soha nem vitt, agyát szétunó kutyának. Most komolyan, mi a bánatért lenne boldog?!

Mert szaladgálhat sokat? Figyeld meg, mennyit szaladgál valójában: ha valaki elmegy a kerítés előtt, ha becsöngetnek, ha valamelyik családtag hazajön vagy elmegy, ergo: történik végre valami. Alapállapotban nem szaladgál, mint ahogy te se használod a szobabiciklit (pár napig füstölősre nyúzod, aztán csak ruhát tárolsz rajta, fogadjunk).

Mert bárhova pisilhet, kakilhat, nem kell visszatartania? Hát remek, udvarnyi rötyi, ez tényleg sokkal jobb, mint egy eseménydús, ingergazdag séta közben elvégezni a dolgát, még ha cserébe néha tényleg szorítani kell egy kicsit."


" Mit szeretne valójában a kutya?

Figyelj csak: a gazdájával lenni. Vagy talán azért csapódtak ősei az emberhez, alkalmazkodtak hozzá, váltak a tenyésztés során hasznos segítőkké, hogy aztán kinn unatkozzanak a kertben egyedül (pláne láncon)? Szóval szeretne az emberrel lenni, bármilyen formában, de ha hosszas sétákra viszik, szellemileg lefárasztják, és még simogatást is kap… az a Kánaán.

Szeretne ezen kívül a lábadhoz feküdni. Húzogatóst játszani. Segíteni neked főzés közben. Veled szunyókálni a kanapén. Hatalmas sóhajjal az öledbe tenni a fejét. Csendben megnyalni a lelógó kezed. Esős időben hazateperni a száraz fekhelyére. Odanyújtani a mancsát, hogy kiszedd az ujjai közül a bogáncsot. Trükköket tanulni jutifalatért.

Szeretné, hogy odafigyelj rá. Hogy kommunikálj vele. Hogy időben észrevedd, ha beteg. Hogy szeresd. "


"És végül mi a helyzet a kint is – bent is tartott kutyákkal? Szerintem nekik a legjobb, ők mindenből a javát kapják: van kert, őrjöngés a kerítés mellett, napozás, pisikaki, és van gazdi, hentergés a tévé előtt, serteperte a család körül, séta. Az ő gazdáik kutyások, nem kutyatartók; nekik a mancsokon behurcolt mocsok kevésbé fontos, mint a kutyájuk jólléte."


Lényegében ez majdnem az egész cikk :D , de olyan jól megragadta a lényeget, hogy ezeket a részeket nem lehetett kihagyni.

Na szóval, az én véleményem meg ;) . (akinek nem inge nem veszi magára :) )


Kotrékebeket (mint a tacskó) és terriereket (mint a foxi) nem ajánlok panelba. Ők kertesbe valóak benti-kinti tartással, vagy egy nagyon aktív gazdi mellé.

Azt tudjuk, hogy Te mit tudsz nyújtani neki, de Te mit várnál el egy kutyától? Bár szerintem egy keverék is szuper társad lehet.

Sajnos a linkek amiket írtál nem jók. Előtte valamilyen internetes képfeltöltő oldalra kell felvinni a képet, majd onnan kimásolni a kép URL-jét.

(Itt egy ilyen oldal: [link]

Meg még egy: [link]

És egy másik: [link] )

2017. júl. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én a menhelyet ajánlom ha meg nem jön az össze akkor tacsii
2017. okt. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, de augusztus végén meglett a kutyink😊

Közepes uszkár, Bogyó a neve(tudom nem túl eredeti de amikor még nem volt megnyiratva illett hozzá)😅😊

2017. nov. 2. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!