Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Előreküldés, jutalom kivétele?

Htvbb kérdése:

Előreküldés, jutalom kivétele?

Figyelt kérdés
Tanítom a kutyámnak az előreküldést. Labdával tanultuk, először előredobva, aztán csak kihelyezve. Már gyönyörűen csinálja, rohan, fekszik első szóra. Egyetlen probléma van, ha nincs ott a labda, nem csinálja. Elindul, de pár lépés után elbizonytalanodik, kitér oldalra és elkezd keresgélni. Hogyan tudnám a labdát kivenni belőle?

2017. júl. 22. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Segítővel lenne jó. Elfordítod a kutyát és ő kiteszi a labdát. Eleinte kissé közelebbről indítsd a kutyát. Ha már kilő a kutya a küldésre, távolodj a labdától.

Megfogja szokni a kutya, elfordulás után tuti ott lesz a labda valahol.

Amikor simán elindul küldésre, először kint a labda, másodszor nincs kint. Akkor melléérve adod a labdát. Végül befejezésként mindig legyen kint a labda .

2017. júl. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha kiveszed a labdát, miért menne előre? Pláne miért lenne gyors?

Ezt úgy szoktuk, hogy már viszonylag az elejétől tanítjuk a kutyának, hogy akkor is menjen előre, ha nem látja a labdát. Akkor is hidje el, hogy kint van a jutalom, ha nem látta, hogy kivitték. Pl. Kétszer kiviszed vagy kiviteted a labdát úgy, hogy látja, majd harmadjára nem látja, hogy kivitték. Ekkor közelebbről küldöd, többször szólsz nekik, bíztatod. Ez kb. egy év, amíg a kutya magabiztosan rohan ki már elsőnek is úgy, hogy nem látja a labdát. Ezt még a fektetés előtt érdemes tanítani.

2017. júl. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) Valahogy sejtettem, hogy labda nélkül nem lesz lelkesedés, így megpróbáltam arra is rászoktatni, nem a kihelyezett labda (amit ekkor már nem is láthatott közvetlenül) a jutalom, hanem egy másikat adtam neki mellé érve, de így sem jött össze, ugyanúgy keresi az eredetit. A távolról/mozgás közbeni fektetést már az előreküldés előtt megtanulta, azt csak úgy beletettük.

Szóval ha jól értem, akkor bizonyos szempontból kezdhetem vele elölről a dolgot.

2017. júl. 22. 21:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Bizonyos szempontból igen. Illetve nem előlről, csak kicsit visszaalapozni. Egyedül tréningezel? Vagy van segítséged? Mi a cél?
2017. júl. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, így gondoltam :) Legtöbbször egyedül gyakorlunk, de van segítség is kéznél. Illetve csak segítő kéz, képzésben jártas személy nincs, csak a suliban, ahová mostanában nem jutottunk ki.

A cél a BH2 lenne, ebből ez az egy elem hiányzik neki, vagy az IPO 1, de az a gyenge ŐV-je miatt necces.

2017. júl. 23. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!