Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hányt a kutya, mit tehetek az...

Hányt a kutya, mit tehetek az érdekében, hogy jobban legyen?

Figyelt kérdés

Először is azzal kezdeném, hogy faluban lakunk, illetve édesanyám esti műszakban van, és csak reggel 8-kor ér haza, szóval állatorvoshoz csak akkor tudom vinni.!!!!!

A lényeg az hogy reggel még semmi baja sem volt, de délután amikor lett volna a vacsora ideje, akkor nem volt étvágya. Eddig mindig mohón befalta a tápot, mint akitől elvenné valaki (Mindig így csinálja és eddig nem hányt, csak jó nagyokat böfögött). Gondoltam csak nem éhes, vizet ivott, a biztonság kedvéért én is erőltettem neki a vizet, ami annyit jelent hogy a kezemből ivott, mert ilyenkor ha nem akar akkor is iszik, ezt nem tudom miért. Most 2 perccel ezelőtt, meg kihányta a tápot, de egy jó nagy kupacot csinált. Nem volt vizes, nyálkás, sem sárga, csak szimplán kaja jött vissza. Nem volt véres, sem egyéb rendellenességes. Csak a táp, ismétlem, és mivel láttam, hogy zajlott, 1 pillanat alatt kijött, szóval nem is szenvedhetett a hányással, csak úgy kicsusszant. De félek, hogy mi baja lehet? 6 hónapos, kis cocker spániel keverék, kan. A fogát most váltja, gondoltam ezt is leírom. UI.: Fressnapfsos prémium junior tápot kap, mert nagyon sokan ajánlották, hogy egészséges, és nem pedigree és társai, mr hulladék. Kérlek, adjatok valami tanácsot, mindenféleképpen viszem holnap orvoshoz. Vizet iszik rendesen, és a kedve is, picit szomorkásabb, de ha járókelő jön, azt rendesen ugatja, velem kötözködik, szóval játékos, csak ha egyedül van nem olyan mint régen. Van egy testvére, vele is néha kötözködik, de nem úgy mint eddig. Csak velem játszik, de akkor mintha nem is lenne baja. Köszönöm



2017. júl. 22. 23:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom hogy a táppal van baj, látatlanba sokminden okozhatja a tüneteket, holnap irány az orvos, addig nem tudsz vele csinálni semmit, itasd még nehogy kiszáradjon, hagyd pihenni, ha nagyon aggódsz ügyelet..(ha van a közeledben)
2017. júl. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
25%

Szia! én a helyedben nem venném biztosra,hogy nem a táp az oka. Egyik ismerősünk nemrégiben elkezdett foglalkozni egy szuperprémium svéd kutyatáp forgalmazásával és azóta amióta jobbban beleásta magát a többi kutyatáp és a piac tanulmányozásába, rengeteg szörnyű dologra hívta fel a figyelmünket. Például rengeteg nagynevű drágább eledel amiről az ember azt hiszi kíváló minőség.. pl royal canin,jukanuba és akár a fresnapfos tápok is ízfokozót és mindenféle adalékanyagot tartalmaznak. igaz legalább nem szemetet mint pl pedigree ahogy írtad,mert tény és való ezek a tápok az ízfokozó mellett rendes tápanyagot tartalmaznak ,talán még húst is... de ez az adalékanyag (ízfokozó) függővé teszi a kutyákat és egy idő után tönkreteheti a gyomrukat ami hányással végződik. Csak egy hétköznapi példával támasztanám alá, hogy értsd miről beszélek.Egyik barátnőmnek vittem egy minta macskatápot attól a márkától amit az ismerősünk forgalmaz hiszen a csajszi nagy macskás ... Este hív hogy a macska hány a táptól. Másnap elvitte az orvoshoz aki megerősítette hogy a táp amit tőlem kapott kíváló,de a macska hozzászokott a royalcanines ízfokozós táphoz és a gyomrra nem tud átállni ilyen gyorsan.

ez a táp amiről beszélek a HUSSEnévre hallgat.Én bátran ajánlom neked és nem az ismerős miatt,hanem mert ár-érték arányban olyan mint a jobb minőségű fresnapfos táp,mégis vannak gyógytápok,gabonamentes tápok,tápok érzékeny kutyáknak és még sorolhatnám.. természetesen ízfokozót egyik sem tartalmaz!!és ami a legjobb,hogy ugyan boltban nem kapható,csak webshopban és telefonos rendelésen keresztül,de a házhozszállítás ingyenes!!!!

Nem tudom melyik megye lakosa vagy de győr-moson-sopron és komárom-esztergom megye franchise joga az ismerősömé,ha itt laksz ajánlom neked ezt az oldat [link]

de az ország többi területén is vannak képviselők :) Remélem tudtam segíiteni

2017. júl. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Na, köszönöm a tippeket, 2. neked nagyon hálás vagyok, és Bács-Kiskun megyei lakos vagyok :) Későn írok mert orvos után dolgozni mentem, a lényeg, hogy túl sokat evett a kis butus. Reggelre semmi, az égadta világon baja nem volt, de attól elvittük, és az orvos is megerősítette, hogy kicsattan az egészségtől, de látszik rajta, hogy ramatyul volt. Felírt egy cseppet, most nem jut eszembe a neve, hogy ha elmenne az étvágya akkor vízbe csepegtessünk. Még egyszer nagyon köszönöm :) UI.: Milyen tápot ajánlotok, ami 100%, tuti biztosan jó táp? Ha kell akkor amit kedves második te mondtál azt is rendelem nagy kiszerelésben csak legyen jó nekik.
2017. júl. 23. 21:30
 4/4 anonim válasza:
Mivel nagyon sok féle tápja van ennek a márkának nagyon sok mindentől függ melyik lenne a legjobb a te kutyusodnak. külön van kis és nagytestű kutyusoknak,érzékeny ,allergiás,ivartalanitott kutyáknak,kis és nagy mozgású kutyáknak :) érdemes utána olvasnod : www.husse.hu
2017. júl. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!