Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszió más kutyákkal....

Agresszió más kutyákkal. Miért, hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Írtam már be kérdést ezzel kapcsolatban ( https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8573465-mier.. viszont azóta is fennáll a probléma, sőt. Volt egy nyugisabb időszak, illetve azóta suliba is járunk, de egy ideje megint nekimegy kutyáknak, pórázon is, ha odajön hozzá valaki ismerkedni. Többször támadták már meg egyébként, póráz nélkül sétáló kutyák, úgy hogy ő pórázon volt. Még ezt meg is érteném, hogy fél az önsétáltatóktól, de van, hogy ülünk egy kiülős helyen mondjuk és pár méterre álló kutyákra morog, ugat rájuk.


A legnagyobb baj az, hogy bár a férjemmel együtt - mi legalábbis úgy érezzük - határozottan tiltjuk ezt, valahogy mégsem tiltás neki. Rászólunk, kap pofont is, megrántjuk a pórázt, hozzáfogjuk a bőréhez a nyakörvet - úgy tűnik egyáltalán nem érdekli. Nem vehemensen ugat, morog, nem kell lefognom, nem akarja széttépni a másik a kutyát, egyszerűen el akarja riasztani, és mostanában sajnos egyre több ilyen helyzet van.


Kezdetektől fogva szocializált, és bár voltak rossz élményei, sok kutyapajtása van. Ha nyitottabb térben van, mondjuk a ligetben, nem szokott vele gond lenni, és könnyebb is leállítani - el tudja talán kerülni azt, aki nem szimpi neki.


A suliban eddig annyit javasoltak, hogy amint látom, hogy megmerevedik, azonnal húzzam ki a szituból, és menjek el, de hátha nektek is van tapasztalatotok, tudtok még valamit javasolni.



2017. júl. 24. 10:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
30%

Az agresszió genetikailag öröklődhet is.

Ilyen esetben akármit teszel nem fog változni. Hidd el, tudom. Nem egy, nem két sulit végigjártunk. A kicsi 8 hetes kora óta folyamatos szocit kap. Az apja is ilyen volt és az ő apja is.

2017. júl. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

:( remélem, nem erről van szó.


Egyébként pár hete elvittük egy hétre panzióba (nyaraltunk), fel is készítettük a panzióst, hogy előfordulhat ilyesmi. Volt ott vagy húsz kutya, és semmi ilyen nem történt egész héten. Lehet, hogy minket (főleg engem) akar védeni?

Nem volt ő mindig ilyen, és most is van, hogy hetekig tök normális, de a múlt hét pl katasztrófa volt, a suliban is nekiugrott egy nála kisebb kutyának, amikor jött velünk szembe egy kiskutya az utcán, póráz nélkül, neki is.

2017. júl. 24. 10:56
 3/18 anonim ***** válasza:
69%

Az agresszió öröklődik, igen, de ez még nem jelenti azt, hogy nem lehet ebben kontrollálni a kutyát. Minden kutyát le lehet erről állítani. Az viszont gyakran előfordul, hogy a gazda nem alkalmas a feladatra, a gazdának nincs tekintélye, tudása hozzá, nem képes a kutyáját letiltani, kontrollálni. És persze ilyenkor jön az ilyen kifogás, hogy a kutya a rossz, meg már a szülők is ilyenek voltak. Pedig kellő erősségű, tudású ember mellett ez a probléma elmúlik.


Kérdező, járj még kutyaiskolába, akár próbálj ki más iskolákat is. De normál esetben kutyasuliban az ember tanul, és sokszor van, aki egy bizonyos szinten túl már nem tud vagy nem akar fejlődni, változni.

2017. júl. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nem akarok kibúvókat keresni. Simán el tudom fogadni, hogy én nem sugárzok tekintélyt - velem van a baj. Azt is elfogadom, ha én rontottam el a dolgot, én reagáltam rosszul különböző helyzetekben. És nem tervezem feladni.


Nagyon jó kutya egyébként. Ezt leszámítva szófogadó, a lakásban nyugodt, bújós, de játékos is. Bent pl teljesen elfogadja a szabályokat. Nem lett elkényeztetve. Ágyra/kanapéra nem mehet fel. Magától kisétál, ha eszünk. Nem próbálkozik, nem lop ételt. Lehet vele nagyokat kirándulni, úszkálni, imád minket, és mi is őt.

2017. júl. 24. 11:48
 5/18 anonim ***** válasza:
53%
A miénk dettó mintha róla olvasnék..vidd el, próbáld másfelé terelni én direkt odaviszem-pórázon!- a másikhoz hátha az kicsit segített a nagyobb testű kutyákat ugatja talán fél tőlük..lévén kicsi..; ivaros kan tehát van benne spiritusz alapból is...lehet védeni próbál...
2017. júl. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
65%
Nekem kivételesen agresszív szukám volt a Crazy. Hasonlókat javasoltak a kutya iskolákba de egyik se vált be. Aztán amikor Bh1 vizsgát kellett letenni hogy tudjak dolgozni vele, akkor találkoztam egy számomra megfelelő kiképző csapattal. Crazy amint neki ugrott a kiszemelt kutyának, a kiképző felhúzta a fojtó láncal két lábra, és pár másodpercig megtartotta. Ezt csak kétszer játszották el, harmadjára már egymás mellett ült a két kutya természetesen pórázon.
2017. júl. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
ivartalan kan kutyus
2017. júl. 24. 12:21
 8/18 A kérdező kommentje:
Amikor a suliban támadt, levettem a kutyáról, nagyon durván leszidtam, és erőteljesen le akartam nyomni a földre. A kiképző azt mondta, ezt ne csináljam, mert csak a feszkót generálom benne. A nyakörvénél fogva is próbáltam már felhúzni - nem nagyon érdekli. Lenyugszik azért hamar, meg tényleg nem egy vadállat azért, nem tett még kárt senkiben.
2017. júl. 24. 12:26
 9/18 anonim ***** válasza:
És a kiképzők mit tesznek, hogy ne legyen agresszív?
2017. júl. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Egyelőre mintakutya volt az órákon. Mindent csinált velem, rám figyelt. Nem mutatta ki a foga fehérjét. A legutóbbi órán - mikor a végén már játék volt ment neki egy nála kisebbnek, én úgy láttam, az enyém valamit nagyon szagolt, (földre lehullott jutalomfalatokat), akkor ment oda hozzá a kisebb és gondolom védte az egész talajt tőle. Nekiugrott, én leszedtem, le akartam nyomni, a kiképző azt mondta ne. Aztán lenyugtatta kicsit, odavitte a másik kutyához, de akkor is rá akart támadni. Nem igazán csinált vele semmit. Ennyit javasolt, hogy egyelőre szedjem ki az ilyen szitukból, ha látom, hogy támadni készül.
2017. júl. 24. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!