Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért válthatott ilyenné a...

Miért válthatott ilyenné a havanese kutyám? Miért lehet néha agresszív?

Figyelt kérdés
6 éves bichon havanese kutyámat az állatorvos sürgősen kutyaiskolába küldte, mert nem hagyja magát vizsgálni, ha a nyakörvet akarjuk levenni/ráadni teljesen megvadul, morog. Néha simogatás közben is odakap. Korábban nem csinált ilyeneket, 2-3 éve kezdte ezt el. A nagymamámmal élt eddig, most nálam van. Rám csak ritkán morog. Egyébként nagyon okos kutya, ismeri az alap parancsokat (ül, fekszik, pitizik, marad), de ha nincs kedve hozzá, nem csinálja. Sétáltatás közben néha megugat kutyákat (furcsa, mert nem mindegyiket, csak 1-2-re mérges valamiért) és ha nem engedem oda hozzájuk, utána a járókelőket ugatja, néha rájuk is ugrik. Próbálom megnevelni, azt már elértem nála, hogy ne húzza a pórázt, hanem mellettem sétáljon, viszont Ilyenkor az istenért se lehet rávenni, hogy továbbjöjjön, úgyhogy néha fel kell vennem és tovább kell vinnem. Mit gondoltok, mitől válhatott ilyenné? Általában kedves aranyos kutya, az egészsége is rendben van. Egyszerűen makacsnak tűnik. Lehetséges ez?

2017. júl. 24. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Egyszerűen nem lett megfelelően megnevelve, nincs előtte tekintélyed. Megviselhette a gazdaváltás is (nagymama, most te), téged nem fogad el, nem tekint gazdájának, akinek szót kellene fogadnia.

A kutyaiskola valóban nagyon jó ötlet. Ott majd összehangolódtok, és megtanulsz jobban "kutyául". :) Kezdjétek el.

2017. júl. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mert el lett kapatva.


A probléma komplex, lehet itt mondani, hogy nem vagy falkavezér, ezt csináld, azt csináld, de a legjobb lenne, ha elmennél kutyaiskolába vele. Feltételezem több dolog elvan rontva a nevelésében, ebben majd segít egy kiképző. A kutya (főleg egy hava) nem makacs, hanem te nem vagy elég határozott. Ameddig nem tudsz elmenni kutyasuliba nézz utána a falkavezérségnek, és engedelmességnek, mert - már bocsánat de - a kutya fosik a fejedre. Attól, hogy ő kis cuki szőrzsák még ugyanolyan kutya, mint egy bernáthegyi, vagy egy németjuhász. Neki vezérre van szüksége, meg kell neki tanítani, hogy mi az elvárt viselkedés. Az én kutyám egyszer-egyszer próbált meg hasonlókat - többször nem merte megpróbálni, mert volt következménye. Sajnos láttam már ilyet a környezetemben, a kis bichon ordít, mint a fene, vicsorog, húzza a csili-vili hámot, közben meg a gazdi simogatja és mondja, hogy jajj fifike nem szabaaad, ne legyél butaaaa... És a gazdi állítása szerint leszidta. :D


Ezt egy tíz éves hava gazdijaként mondom. Rengeteg havanese kutyával találkoztam már, és rengeteg kutya ilyen. De tök jó, hogy felismerted a problémát, már csak változtatni kell rajta. De ez még jó pár hónap lesz, erre készülj fel, folyamatos gyakorlással.


Sok sikert!


(Ja, nyakörvre tipp: előveszed a pórázt és ha bepörög, vissza rakod a helyére, és nem foglalkozol vele. Kis idő múlva újra megpróbálod. Ezt addig játszod el vele, amíg nem marad nyugton amikor elkezded rá felrakni. Nálam bevált, elég hamar, mert megértette, hogy addig nem megyünk le, amíg dili. :D )

2017. júl. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért lett ilyen, mert ti ilyenné neveltétek, mert ráhagyod ezeket a súlyos viselkedési problémákat. Mert rosszul foglalkoztok vele. Abba, hogy ez hogyan alakulhatott ki, nem mennék bele, mert pár száz oldalt meg lehetne vele tölteni.

Igen, igaza van az állatorvosnak, keress fel minél előbb egy jó kutyaiskolát! És kezdj el vele végre normálisan, megfelelően foglalkozni!


De miért hagytad az agressziót és az őrjöngést? Miért nem kezdted el eddig ezekről lenevelni? Eddig miért nem foglalkoztál ezekkel a.problémákkal?

2017. júl. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mint fentebb leírtam: most került hozzám. Korábban a nagyanyámnál volt, aki az agresszióra félelemmel reagált, inkább nem ment a közelébe, nehogy megharapja. Amikor velem viselkedett így, én felemeltem a hangom és egyből az ágyába menekült, utána egy napig hozzá se szóltam, végül odajött kuncsorogni, de ekkor sem engedtem neki. Most azt veszem észre, hogy az esetek 70-80%-ban engedelmes, a maradék 20-30% a rám sem hederít kategória vagy a megáll az utca közepén helyzet. Nyilván próbálom nevelni, de kb. 1 hete foglalkozom vele én. Hamarosan kutyasuliba is elviszem.
2017. júl. 24. 17:31
 5/6 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok, így már érthető. Totál azt hiszi, hogy ő az úr a házban. Erre csak egy megoldás van: le kell törni a szarvát. Ez nagyon hosszú idő lesz, de a kutyasuli sokat fog segíteni. Addig is legyél határozott, legyen egy erős kisugárzásod, ne érezze rajtad, hogy bizonytalan vagy abban amit csinálsz. Minden tettének legyen következménye, ha jól viselkedik jutalom, ha rosszul szidás.
2017. júl. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Régebbi a kérdés, de gondoltam válaszolok, hátha érdekel :) Nekem is hava kutyim van és igen makacs, önfejű tud lenni. Én nagyon határozott vagyok vele, de nagyon rosszcsont tud lenni a mai napig is. Valószínűleg az elhanyagolás miatt lett ilyen, a törődés hiánya agresszívvá tette, a nevelés hiánya pedig önfejűvé. Sok időbe fog telni ezt helyrehozni. Pár hónapig kolis voltam a továbbtanulás miatt, hétvégi hazajárással, addig a barátom maradt vele és hát nagy ívben szrt a rend fenntartására és elfajult a helyzet. Agresszív nem lett, de úgy volt vele hogy a nem is igen, nincs olyan hogy nem lesz meg amit akar. Azóta is dolgozom az ügyön, már javult.
2017. aug. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!