Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csapta már be szaporító egy...

Csapta már be szaporító egy ismerősötöket, esetleg titeket?

Figyelt kérdés

Sajnos, szinte senkiről nem tudok az ismeretségi körömben, akinek a "fajtiszta" kutyája/macskája ne szaporítótól lenne, vagy épp ne maga is szaporítana (ilyen inkább szomszédoknál fordult elő).


Egy ismerősöm "mini" Yorkie-t vett az ország másik végéből, 30 ezer Ft-ért. Később derült ki, hogy a 8 hetesnek hazudott kiskutya 4-5 hetes alig volt, férges, beteg. 2 nappal később meghalt, az állatorvos minden erőfeszítésének ellenére.

Az esetből viszont nem tanultak, vettek 40 ezerért egy másik Yorkshire-t, aki azóta már 4 éves, de legalább szerencsére egészséges. Csak épp a duplája súlyra a standardnak, alig hasonlít a fajtára. Azt állítják, hogy "törzskönyvvel +150e Ft lett volna".


Vannak itt valakinek hasonló tapasztalatai, története? Sikerült az illetőnek tanulni az esetből?


Mennyire jellemző, a kutyás ismerőseitek körében, hogy a ("fajtatiszta") kutyájukat tenyésztőtől vették?



2017. júl. 25. 12:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

A tenyésztő és a szaporító NEM UGYAN AZ. Sajnos a szaporító telepről származó kiskutyák vagy keverékek, ahogyan írtad és igen, olcsók, férgesek, atkásak stb aztán vagy életben maradnak vagy nem. A normális tenyésztőtől vásárolt törzskönyves kutyák DRÁGÁK. 100e+-ba kerülnek, de akkor biztosak lehetünk benne, hogy azt kaptuk amit kértünk.

Én sohasem vásárolnék egyiktől sem, hiszen tele a menhely a szaporítóktól mentett fajtatiszta kutyákkal. Kölykökkel is!!!! Nem mindegy honnan hozod el? Hiszen tök ugyan azt kapod a szaporító alól is. Egy agyonfialtatott borzalmasan tartott anyakutyától egy valamilyen kölyköt. Ezért van annyi fajtamentés is. Sorban dobják be a yorkikat, a csivavákat stb. De ezek a fajtamentések legalább helyrehozzák a kicsiket-nagyokat, ivartalanítási kötelezettséggel adják csak ki, sőt a legtöbb már ivartalanítva adja ki!! Oltva, féreg hajtva, szocializálva stb.


Sajnos a legtöbb ember nem tanul az ilyesmiből, nem látja, hogy milyen haldokló anyakutyák alól szedik ki a 60 ezres kiskutyáikat, hogy más megdögleszti ezért a sok aranyos kutyust. Nekik csak az a lényeg, hogy legyen egy drága fajtakutyájuk, amivel lehet villogni, esetleg tovább szaporítani. :((

2017. júl. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

A leírásban szereplő utolsó kérdés megtévesztő lehet, az valódi tenyésztőkre vonatkozott, csak talán nem volt pontos a megfogalmazás. Azzal arra szerettem volna kilyukadni, hogy azon ismerőseitek között, akiknek nem keverék kutyájuk van, mennyire jellemző, hogy normális tenyésztőtől, jó helyről, törzskönyvvel vették a kutyust, és nem csak fajtajellegű keverék, amit fajtatisztának hisznek/mondanak?


Egyébként a menhelyet, befogadást én is előnyben részesítem, amennyiben valakinek nincs egy adott fajta, amire feltétlen vágyik. Ebben az esetben viszont csak rendes kennelből, tenyésztőtől vegyen...

2017. júl. 25. 13:02
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Kisvárosban élek, kicsit elmaradott a nép. Szinte mindenki sokall egy kutyára annyi pénzt kiadni, merthogy az "csak egy kutya, másra kell a pénz". Szomorú felfogás. A keverékek pedig "csúnyák". Így döntenek a szaporítók mellett.

Viszont úgy látom, változás folyik, csak nagyon lassan. Gyarapszik a felelős kutyatartók száma, akik elsősorban a kutya egészségét és a fajta igényeit tartják szem előtt.

Szerintem sohasem fogjuk elérni azt a szintet, hogy senki ne vegyen szapis kutyát, de minden menhelyről/utcáról mentett vagy felelős, valódi tenyésztőtől vett kutyával közelebb kerülünk egy jobb kutyás társadalomhoz.

Egy hónappal ezelőtt sikerült lebeszélnem édesanyám arról, hogy megvegyen egy "fajtatiszta" szamojédet 30 euróért. Azért akarta őt, mert úgy nézett ki, mint egy felhő. Őrület...

2017. júl. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Minket próbált.

Amikor először voltam kutya nézőbe (nem tudtam mi a különbség) egy szapihoz mentünk.

Körbe néztünk és láttunk egy csomó kiskutyát. Rájöttünk, hogy nem oke és gyorsan eljöttünk.

2017. júl. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm dicsekedett hogy vett fajtatiszta kiskutyát 25000 forintért, mondanom se kell én voltam a szemét ünneprontó barom mikor mondtam hogy valszeg szaporítótól vette és nem lesz hosszú élete. Természetesen nem hallgattak rám.
2017. júl. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősömék vettek egy törpe pincsert, egy hétig se volt életben. Amikor megvették már akkor remegett össze-vissza, oltásokat nem kapott, parvó vírusba halt bele, hiába vitték orvoshoz. Az orvos, a kutya felszerelései, meg hogy elvitték elégetni többe került mint a kutya. Sajnáltam mert cuki volt.
2017. júl. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősömék vettek egy törpe pincsert, egy hétig se volt életben. Amikor megvették már akkor remegett össze-vissza, oltásokat nem kapott, parvó vírusba halt bele, hiába vitték orvoshoz. Az orvos, a kutya felszerelései, meg hogy elvitték elégetni többe került mint a kutya.
2017. júl. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy sikerült kétszer elküldeni.
2017. júl. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Unokatestvéremék vettek egy szegény kis fehér valamit bichon címen, még két hetet élt náluk a kutya, aztán el kellett altatni. De nem tanultak, a következő szerzeményük egy 40 ezres "maine coon" lett, az már megvan pár éve, aranyos, kedves macska, de elég beteges, állatorvosnál már jóval többet ráköltöttek 40 ezernél.
2017. júl. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kutyakozmetikus vagyok a kutyák 95%-a szaporított és köze sincs a fajtához mint aminek vették.


Szélsőséges példákat írok amiktől leesett az állam:


50 ezer ft-ért Schnauzer ami Pumi (persze snacira kell nyírni,mert annak vették -.-)


30 ezer ft-ért Havanese ami egy 16 kg-os uszkár mix,mert nagyon göndör a szőre.


50 ezer ft-ért mini Havanese ami egy 25 kg-os golden mix ( a vicc az,hogy mini havanese-nek jelentették be a kozmetikába! )


Máltainak vett kutya 6 kg-os felálló fülű vmi westie mix


Mini yorki néven futók általában 5-8 kg-os yorki mixek.

A legtöbb beteges, patella, könnyelvezetési problémák,ideggyengeség stb


Ismeretségi körben a főnökömnek és a kolléganőmnek van törzskönyves fajtatiszta kutyája. Mindenhol rokonok,barátok szaporítós vagy pedig menhelyről hozott.


Én egy családtól hoztam el 1,5 évesen a kutyámat ingyen,megunták.


Illetve akkor még nem voltam a szakmában és nem tudtam annyira a szapis kutyákról.


Úgyhogy van egy szapis havaneseünk. De ő legalább 4 kg és "havanese-esen néz ki" :D


Kövi kutyám törzskönyves lesz mindenféleképpen!

2017. júl. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!