Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem akar a kutyus a...

Csicsky kérdése:

Miért nem akar a kutyus a lépcsőn járni?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm hosszabb távon rám bízta a kutyusát. Egy 2,5 kg-os, 21 hónapos máltai selyemkutyáról lenne szó. A problémám az, hogy amikor jövünk le, vagy megyünk fel az emeletre nem hajlandó a lépcsőkön menni és kénytelen vagyok a karomba venni. Amúgy a lépcsők magassága 15 cm és a szélességük kb. 30 cm. Amúgy fizikailag képes lenne a lépcsőjárásra, mert már volt úgy, hogy fel, vagy leszaladt rajtuk. Most akkor miért csinálja ezt? Ezeknél is fennáll a veszély mint a tacskóknál, hogy a gerincüknek árt a lépcsőn járás?

2017. júl. 26. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Minden kutyának árt a lépcsőzés.

Nem tudom miért nem akar lépcsőzni a kutyus lehet fáj neki vagy megszokta hogy felemeled vagy bármi más is lehet.

Sok hasznos információ van ebben a cikkben

[link]

2017. júl. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
Ha választhatsz a lépcsőzés és a liftezés között mit választasz? A kutyák nem hülyék, a kistestűek nagyon jók a fejre növésben.
2017. júl. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az enyém se akar,fél talán,kézben viszem én is.
2017. júl. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 pptomi ***** válasza:

A kutyák szeretik a kényelmet, talán a gazdája szoktatta erre.

Félhet is tőle, mert eléggé alacsony termetű, a lépcső pedig alacsonyról nézve igen meredek látvány.

Hozzá lehet szoktatni. Amikor viszed ki, akkor a legalsó lépcsőfokon leteszed, hogy azt neki kelljen megtenni. Pár alkalommal tégy így, majd alulról a második fokra tedd le és így tovább.

2017. júl. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!