Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bischon Havanese kölyök?!...

Bischon Havanese kölyök?! (Kutya szakik? )

Figyelt kérdés

Sziasztok:) Pár nap múlva nálam lesz 2 hónapos kis bischonom, már nagyon izgatott vagyok. Lenne pár kérdésem, amibe jolenne ha valaki tudna segíteni :)

1. Hány hónapos korától fog rágni? Na meg meddig?

2. Könnyen tanítható szobatisztasagra?

3. Mivel szuka lesz, így ugye tüzelni fog.. és hogy hány alkalom után lehet ivartalanitani?

4. Nekünk van még egy palotapincsink és míg elmegyünk pár órára "kettesbe'' hagynánk a kan kutyával (Ő már 6 éves) és hogy milyen ketrecet ajanlotok? Nem szeretném ha bántana a másik kutya

5. Tudtok nekem kutyas oldalt mondani ahol tudok a kutyusnak játékokat, pórázt, ketrecet rendelni ?

6. Hogyan tudom megtanítani arra hogy póráz nélkül letudjam vinni az udvarra? -> Az jó ötlet ha úgy tanítóm meg hogy mar kiskorától úgy viszem le mármint póráz nélkül?

7. Az igaz hogy ezeknek a fajtájú kutyáknak nincs szaguk?

Nagyon megköszönném ha segítenének nem szeretnék rossz gazdi lenni, lehet túlzásba viszem de féltem az épségét :)


2017. júl. 26. 22:54
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Már most is rágni fog, 2 hónaposan, és várhatóan végig kölyökkorában. Lásd el mindig neki való rágnivalókkal, és pakolj el mindent, amit nem kellene megrágnia.

2. Attól függ. Ha elég időd van rá, és le tudod vinni kb. 2 óránként eleinte, hamarabb szobatiszta lesz. Ha csak ritkábban tudod kivinni, akkor később. Mindenképpen hónapokban mérhető az idő.

3. Már az első tüzelés előtt is lehet ivartalanítani.

4. Normális esetben nem fogja bántani a pincsi. Normális eset alatt azt értem, hogy a felnőtt kutya jól nevelt, és kutyákkal szocializált. Normális felnőtt kutya eleve nem bánt kölyköt. Ketrec: minél nagyobb, annál jobb.

5. pl. zooplus.hu, petissimo.hu

6. Ez egy összetett kérdés. Kiskorában még könnyebb, mert póráz nélkül sem fog eltávolodni tőled. Ahogy kamaszodik, akkor már igen. Meg kell tanítani pórázon is normálisan sétálni, illetve a behívásra is (hogy póráz nélkül is rögtön odamenjen hozzád, ha hívod), és még sok más dologra. Ha nem értesz hozzá, egy kutyaoviban megtanulhatjátok az alapokat.

7. Na ezt nem tudom :) Mindenesetre egy jól ápolt, lakásban élő kutyának sincs semmi kellemetlen szaga.

2017. júl. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Első perctől :D Amíg a fogát váltja mindenképp, de utána is szeretnek rágcsálni. Legyen sok rágókája, hogy ne az asztallábát kezdje meg. :)

2. A mi havaneseünk nagyon könnyen lett szobatiszta, érdekes, hogy kutyapelussal, de ezt nem javaslom, nálunk csoda volt, hogy működött. :D Ugye jó darabig nem viheted ki, amíg nincsenek meg az oltásai, úgyhogy pár hétig otthon lesz csak. Utána kezdheted el leszoktatni. Erről biztos olvastál, ha lent elvégzi a dolgát, akkor kb. a Nobel-díjat kel átadni neki, úgy meg kell dicsérni. :D

3. Orvosa válogatja ki mit mond. Van aki azt mondja, hogy tüzelés előtt is lehet, valaki azt mondja, hogy a fejlődése miatt meg kell várni a tüzelést. Kérdezd meg az állatorvosodat, hogy ő mit ajánl.

4. Először is szoktassátok össze őket. Mindenképp az első találkozás a pincsi számára egy semleges helyen történjen(pl utca, park, stb). Zoopluson vettem a trxienek a legkisebb ketrecét, az bőven elég egy havanesennek. Természetesen amíg nem látod, hogy haverok lettek, addig mindig zárd be a kicsit, de a kicsit szoktasd hozzá a ketrechez! Ez nagyon fontos, különben hisztizni fog, és rossz dolgokhoz fogja kötni a ketrecet.

5. Petissimo, Zooplus, Petnet amik szerintem jó. Nézz szét, mert van ami az egyiken olcsó, van ami a másikon. (pl.: egy táp amivel etetek petissimon húszezer, zoopluson tizenhat... :D)

6. Először mindenképp a pórázon való sétára tanítsd meg. Utána ha már ismeri a nevét, akkor megtaníthatod a behívásra. Akkor már simán kiengedheted majd, mert betudod majd hívni.

7. Hááát, ismerek olyan havaneset, akinek olyan szaga van , mint a pöcegödör, mert sose fürdetik. :D Ha havonta, kéthavonta megfürdeted, akkor nem lesz szaga. Ha jó minőségű samponnal és kondícionálóval csinálod, akkor nem lesz baja. A jó sampon 4000-5000 körül kezdődik, de 50x-es a higítási arány, így rengeteg ideig elég.


8. Amit még ajánlok: kutya ovi és kutyasuli. Mindenképp, de ha nincs lehetőséged, akkor ezeket ajánlom: Jan Fennell: Kutyapszichológia, Cesar Milan: Hogyan neveljünk tökéletes kutyát? (de tőle más könyveket is nyugodtan). Youtubeon: Kutyaduma videósorozat, nagyon hasznos. Facebookon: Kutyanevelési és -kiképzési tanácsok csoport. Nézheted Cesarnek a műsorát is, de ott inkább végletes esetek vannak, sokat nem fogsz belőle tanulni. :D


Illetve még egy dolog, amit hava gazdiként mondok: Mindig legyél következetes, és határozott. Mindig gondolj arra, hogy egy havaneset ugyanúgy meg kell nevelni, mint egy pitbullt, németjuhászt, farkaskutyát. Kutya, kutya. Attól, hogy ő cuki, még nagyon félre lehet neveleni, ha állandóan azt nézed, hogy de cuki, és mindent megengedsz neki. Ezt csak azért mondom, mert szinte minden hava gazdinak a kutyája sajnos ilyen. Agresszív, ideggyenge, neveletlen. :( A tiéd ne legyen ilyen! :)


Sok szerencsét, és boldog kutyát éveket! :)

2017. júl. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek !☺🤗
2017. júl. 27. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!