Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha a kutyám nem...

Melody72 kérdése:

Mit csináljak ha a kutyám nem szeret lemenni sétálni?

Figyelt kérdés
Tegnap volt 4 hónapos és tegnap levittem de félt, este is levittem akkor már jobban sétált ma viszont leült a lépcső elott és nem akart tovább jönni ezért hazahoztam. Próbáltam neki adni jutalom falatkát is de csak itthon fogadja el. Nem rángatom, csak szólok neki hogy jöjjön es húzok rajta egy kicsit de nem tetszik neki ez az egesz és fél ma már meg sem mozdult... A labdáért sem megy, rágja a hámot meg a pórázát. Mit csináljak?

2017. júl. 27. 09:31
 1/8 anonim ***** válasza:
ne erőltesd, próbáld meg hogy leviszed a ház elé és ültök ott egy fél órát, ha rájön hogy nincs mitől félni valami biztos felkelti majd az érdeklődését és onnan már sima ügy
2017. júl. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A hám és a póráz viseléséhez előtte hozzá szoktattad? Lehet, hogy ezek zavarják.
2017. júl. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem igazán, most még nő a foga és rágcsálta egy fél órát
2017. júl. 27. 10:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne engedd, hogy rágja. Menj le vele és próbálj meg vele ott játszani, hogy oldódjon kicsit
2017. júl. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam már úgy hogy rászoltam, le is kötottem már a figyelmét hogy ne rágja, meg már megpöcköltem az orrát hogy nem szabad, de semmire nem hallgat... most akkor megprobálom levinni úgy hogy akkor leülök a padra, de szerintem addig sem jön el :/
2017. júl. 27. 10:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Na hogy ment??
2017. júl. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Még szokatlan és ijesztő neki, de meg fogja szokni, sőt szeretni. Vidd le, akár kézben. Hosszú pórázon legyen, és indulj el előre. Előbb-utóbb ösztönösen menni fog utánad.

Érdemes lenne kutyaoviba is vinni, vagy olyan kutyás társáságba, ahol megbízható, jólnevelt kutyák vannak, akikkel ismerkedhet, játszhat.

2017. júl. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen gondom. Az enyémnél az váltbe hogy vittünk egy kötelet (akkor mér labda volt a végén, már lerágta) és azt rágcsálta, játszott vele. Mindig kicsit messzebb mentünk és a kötél miatt megszerette a sétát. Hátránya hogy a mai napig vinni kell a kötelet hiába nem használja már akkor is megnézi hogy hozom e (lassan másfél éves).
2017. júl. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!