Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barfosok! Lehetne néhány...

Barfosok! Lehetne néhány kérdésem?

Figyelt kérdés

Szeretnék erre az etetési módszerre átállni egy csirkeallergiás (csak a csirkére, diétáztunk, a tojás és más szárnyasok nem okoznak problémát) kutyával. Német juhászkutya, hat éves.

- Első kérdésem az lenne, hogy a színhúst lehet-e helyettesíteni vadhús nyesedékkel, ami nem úgy nyesedék, hogy csak csimbókos csontos részek, hanem tényleg van benne színhús is. Viszont meg van főzve. Vagy így kilőve?

- Van valami hátránya annak, ha előtte megfőzöm a húst? Sérülnek benne a vitaminok és tápanyagok, vagy nem tudja a kutya olyan jól megemészteni? Kételkedem, mert azért mégiscsak a farkas is nyersen fogyasztotta őket...

- Ajánlott valami kiegészítőt adni? Ősszel és tavasszal a doki tanácsára vitaminkúrán van, immunerősítés és az ízületek védelme érdekben, ezen kívül kell valami?

- Brit márka lazacolaja jó minőségű? Ezt néztem ki, a szőre sajnos az utóbbi időkben katasztrofálisan néz ki, most tápot váltottunk, de ha nem válik be, akkor vége a tápozásnak nyersezni fogunk.

- Mennyiből jöttök ki egy hónapra (és milyen kutyával)? Sajnos még fiatalkorú vagyok, nem dolgozok, úgyhogy anya veszi neki a tápot egyelőre. Kiszámoltam körülbelül, a táp és a nyers egy árban lenne, de érdekelnek más tapasztaltok.



2017. júl. 27. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A kutyád nem csirkére allergiás hanem a csirkés tápban lévő adalék anyagokra.


Vadhúsnál oda kell figyelni, hogy véletlen se legyen semmi köze annak a húsnak vaddisznóhoz, mivel az tiltólistás. Nyesedéknél előfordulhat vaddisznó is.

Ha megvan főzve az már nem nyers.


Azon kívül, hogy fölösleges még tápanyag vesztéssel is jár a főzés.


Igen mindenképp kell mellé kiegészítőket adni mint pl lazacolaj, zöldkagylópor stb.


Brit lazacolajat sosem használtam, így erről fogalmam sincs.


Hasonlóan jössz ki mint egy szuperprémium táppal.

Facebookon van két barfos csoport, mindkettőben megtalálod minden kérdésedre a választ, illetve személyre szabott tanácsot is kapsz ha rákérdezel, de elöbb mindenképp olvasd el a csoportban lévő segédanyagokat.

2017. júl. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Első kérdésem az lenne, hogy a színhúst lehet-e helyettesíteni vadhús nyesedékkel, ami nem úgy nyesedék, hogy csak csimbókos csontos részek, hanem tényleg van benne színhús is. Viszont meg van főzve. Vagy így kilőve?"

Csak annyi, hogy ez így már nem barf.


"Van valami hátránya annak, ha előtte megfőzöm a húst? Sérülnek benne a vitaminok és tápanyagok,"

Igen, sérülnek.


"vagy nem tudja a kutya olyan jól megemészteni?"

Ezt is ugyanúgy meg tudja emészteni.



"A szőre sajnos az utóbbi időkben katasztrofálisan néz ki, most tápot váltottunk, de ha nem válik be, akkor vége a tápozásnak nyersezni fogunk."

Milyen tápot evett eddig? Óriási különbség van márka és márka között, de még márkán belül is az olcsóbb és a drágább széria között.


"Mennyiből jöttök ki egy hónapra (és milyen kutyával)?"

15 kilós keverék, barf étrenddel 5-6 ezer között, táppal 4-5000Ft.


Ha nálatok csirkeallergia van, akkor a csirkehús kilőve, márpedig a többi hús lényegesen drágább és a beszerzésük is macerásabb.


"anya veszi neki a tápot egyelőre"

És édesanyád támogatja a barfozást? Vele is egyeztess.



Én tápozok az enyémmel, a barf macerásabb és drágább, főleg, hogy sehol nem tudok a környéken jó áron jó minőségű húst+belsőségeket szerezni. Alkalomszerűen azért kap nyerset is.

2017. júl. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Gondoltam, hogy akkor a főtt hús kizárva. Igazából csak azért kérdeztem, mert lényegesen egyszerűbben be tudnám a vadat szerezni, állatboltban, gondolom ott nem raknának bele, amit egy kutya nem ehet meg. Bár mindegy, nem probléma.

Eddig Panzi Fit Active-et evett, az utóbbi két hónapban körülbelül. Úgy voltunk vele, hogy hipoallergén az is, az összetétele nem tűnt olyan rossznak, Happy Dog Natur Croqról tértünk át erre, de a Panzi olyan szinten tönkrevágta a szőrét, hogy a vedlésnél kikopott és eltöredezett. Tudni kell a kutyáról, hogy a szaporított ebek mintapéldánya, fiatal korától kezdve problémás a bőre, demodexes volt. A csirkeallergia úgy derült ki nála, hogy egy időben azt kapott nyersen, szóval nem a tápban lévő adalékanyagok okozzák. Most Brit Care-t vettünk neki, két napja kapja. Egy zacskó elfogyasztása után majd eldől, hogy az jó-e neki, lévén, hogy magasabb minőségű, mint a Panzi vagy a Happy Dog. Ha nem, akkor feladom a tápozást.

A húsárakat és lehetőségeket már felmértem, be tudnánk szerezni a csirkén és disznón kívül (amik ugye itthon a legnépszerűbbek) mást is. Anya szerencsére támogat, azt mondta, ő megveszi, de hazacipelni és elkészíteni az én dolgom. Az állatorvosunkat még nem kérdeztem meg, mi a véleménye, de előtte mindenképpen beszélek vele.

2017. júl. 27. 21:01
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"állatboltban, gondolom ott nem raknának bele, amit egy kutya nem ehet meg. "

Erre nem vennék mérget, az embernek is eladja pl. a hentes a romlott húst, ha a vevő nem elég szemfüles...


"Eddig Panzi Fit Active-et evett, az utóbbi két hónapban körülbelül. Úgy voltunk vele, hogy hipoallergén az is, az összetétele nem tűnt olyan rossznak, Happy Dog Natur Croqról tértünk át erre, de a Panzi olyan szinten tönkrevágta a szőrét, hogy a vedlésnél kikopott és eltöredezett."

A Panzi Fit active egy nagyon rossz minőségű táp szép csomagolásban, komolyan, nézzd meg az összetételét. Hipoallergén egy nagy túrót. Eleve, ami úgy kezdődik, hogy "hús és állati származékok" az nem lehet hipoallergén, mert az se derül ki, hogy pontosan milyen állat származékai vannak benne. Ja, 4% marha v. pulyka, de a többi? A "származékok" meg a pata, toll és társai...


A Brit care jó! Sokkal jobb minőség, mint a Panzi. A Happy dog tápokból a "Natur croq" vonal elég gagyi (az olcsósága árulkodó), viszont a "supreme sensible" vonala az nagyon jó (Karibik, Neuseeland, Irland, Canada,Africa stb.),direkt érzékeny és allergiás kutyáknak való, de ezek kétszer annyiba kerülnek kilónként.


Disznúhúst amúgy nyersen tilos adni a kutyának, nem tudom, tudod-e.


"Az állatorvosunkat még nem kérdeztem meg, mi a véleménye, de előtte mindenképpen beszélek vele."

Arra készülj fel, hogy a legtöbb állatorvos nem támogatja a nyers etetést, általában valami totál hülye kifogással jönnek. :D


Amúgy ha vadhúst szerzel és van rá esély hogy vaddisznót is tartalmaz, akkor inkább főzd meg (nem kell órákig), viszont hőkezelve csontot nem szabad adni, szóva ha van is benne csont azt ne add neki oda.


A főtt hús se ördögtől való dolog ám, csak jóval kevesebb vitamin meg enzim van benne, mint a nyersben. :) Ha barfozol vagy főtt húst adsz neki hosszú távon, akkor olvass utána a helyes foszfor-kalcium aránynak és bevitelnek. :)

2017. júl. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk egyik táp sem vált be, mert az egyik kutyámnak folyamatosan gyomorgyulladása volt (hányás, hasmenés) és szinte alig evett, a másiknak meg nagyon hullott a szőre. A végén már Orijent vettünk, feleslegesen.

Orijen kb 25 napra 30.000 Ft volt. Házikoszttal, főtt hússal mindkettőnek hasmenése lett, meg büdösek voltak, olyan tipikus menhelyi kutya szag.

Aztán átálltunk nyersre. Eleinte para volt, mert porciózáskor a fél kezemet levágtam. Utána könnyebb volt. Először a közeli állateledelestől vettem a húst, meg emberi fogyasztásút használtam. Utána nyílt Pesten a Barfshop, és most havonta 1x (vagy 2 havonta 1x) felmegyünk és bevásárolunk :D 200 kmre van, de megéri, mert azóta sokkal jobb állapotbab vannak a kutyáim. Én 13-18ezerből hozom ki, úgy, hogy az egyik kutyám nem kap csirkét. Attól függ az ár, miket veszek, és van-e kiegészítő. Nyárra kókuszolajat adok nekik jelenleg, ma példál marhanyesi volt/lesz, nyúlgerinc, és kevés dinnye. Másik kutya csirkelábat kap a nyuszi helyett :)

Ja havi ár, amit írtam, és 45 kilóra :D

2017. aug. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van ez a csoport Facebookon, csomó tapasztalatot fogsz kapni ha ezeket megkérdezed

[link]

2017. szept. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!