Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok...

Milyen kutyát ajánlanátok erre a célra?

Figyelt kérdés

Pár hét múlva családi házba költözünk, ahova szeretnénk magunk mellé egy kutyát. 1700 nm-es telek van.


Milyen igényeink vannak a kutyussal kapcsolatban:


- Elsődlegesen házőrző kutyát szeretnénk.

- Fontos, hogy gyerekbarát legyen. Még nincs, de 4-5-6 év múlva szeretnénk, és nem szeretnénk ebből atrocitást.

- Nagytestű lenne ideális, sőt, csak az jöhet szóba. Szökési inger, túlzott vadászösztön sajnos kizáró tényező. Ideális esetben hosszúszőrű, mert a ház nem nagy, így télen az éjszakát nagy részét kint töltené.

- Párom szeretne egy macskát is, aki nyilván az első adandó alkalommal elszökik a semmibe, azonban ha mégse, szeretnénk, ha a kutya nem okozna kárt benne.

- Mivel dolgozunk, sokat, így csak korlátozott időt tudnánk rá fordítani, napi 2-3 órát.


A szomszédban 2 kikötött amstaff keverék van, nem tudom számít-e, hogy a terület/hierarchia ez esetben hogy osztódik fel / vagy nem érdekli őket, mi van a kerítésen túl.


Több kutyánk is volt már ( vizsla, német juhász ), így van némi tapasztalat. Kutyasuliba mindenképp vinnénk ( Ürömit néztük ki, közel is esik ).


Amire gondoltunk, ebben a sorrendben:


- Kau

- Moszkvai őrkutya

- Leonbergi

- Boerboel



Mit gondoltok? Örülnénk pár tanácsnak, az összes felsorolt kutya jellemjegyeit ismerjük, de jó lenne elsőkézből is hallani róluk. Köszi!



2017. júl. 27. 19:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%

A telek mérete teljesen felesleges infó. Egy 150 és egy 1500 négyzetméteres udvarral is ugyanannyit kella kutyát sételtatni és szellemileg fárasztani.

A kifejezetten gyerekbarát kutyákban nincs terüler őrzési ösztön, így erős kéz (csak semmi erőszak) kell az ilyen kutyákhoz. Bár házörzőnek manapság eleve nem ajánlott állatot tartaní mert megmérgezik. Inkább jobb egy riasztó ami a rendőrségnél is szól.


De, hogy mandjak is valamit: rottweiler. Nagyon okos kutyák, így kiképző segítségevel azt is meg lehet tanítani, hogy a bedobott kaját ne egye meg. De vele tényleg sokat kell foglalkozni és ÖV-re is ajánlott vinni ha ilyen ambicióitok vannak. "házilag" ne próbálgassátok kiképezni. Neki minimuk egy fűtött ház kell télen, de jobb lenne kinti-benti kutyaként lelki dolgok miatt. Az nem baj ha kicsi a ház... Akkor a leggyerekbarátabb házörzők közé tartozik a komondor, Ő ráadásul ösztönösen terület védő, mégcsak képezni sem nagyon kell, de mint írtam egy kutya nem nyújt 100%is védelmet mert lemérgezik, vagy bemennek és katanával levágják a fejét.

2017. júl. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%

Kedves kérdező!

Leírtak alapján,szerintem fogadjatok örökbe egy menhelyi kutyust. Ugyanis, ha te konkrét házőrzőt szeretnél+ gyereket, azt csak napi több órás foglalkozással tudod elérni. Tapasztalatom szerint a menhelyi kutyák ugatósak, így megfelelőek házőrzőnek, ám mégis gyerekbarátak tudnak maradni.

Egyébként minden kutya, akiben "túlteng a vadászösztön" azok nem jól neveltek. MInden engedelmes kutya behívható, még abban az esetben is, ha vad áll előtte.

Az általad említett fajták közül szerintem a legideálisabb a leonbergi lenne, bár a leírtjaid alapján én úgy gondolom, hogy a keverék lenne a legjobb.

Viszont ha az elején is csak napi 2-3 órát tudtok foglalkozni a kutyussal, akkor nem érdemes hirtelen belevágni. Gondolom, ti is tudjátok, hogy egy kölyökkutya/új kutya sok időt igényel, sokat kell foglalkozni vele, hogy olyanra "faragd" amilyenre szükséged van.

2017. júl. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

@1


Na ne viccelj. megmérgezik, katanával levágják a fejét. A halálsugarat kihagytad. :D Annyi infó pont elég, hogy egy elég drága, Budapesten belüli terület, itt nincsenek tesók meg önjelölt kutyamérgezők és nem falkában járó csöviket kell távoltartania.


Nem bohóckutyát szeretnék, hanem egy olyat, ami védi a területét, ha szükséges és nem csóválja a farkát minden jöttmentnek.


Roti fázós kutya. Ahogy írtam, a ház alapterülete nem nagy, így a kutya kint a kertben, fűtött garázsban lenne elhelyezve télen.



@2


Köszi, de a felsorolt kutyák nem azok az ugatós fajták ahogy tudom - tévedhetek -, ami előny, nem hátrány. Bár ez nyilván a jellemtől, ideggyengeségtől függ.



Várom a hozzáértő válaszokat, köszönöm!

2017. júl. 27. 19:54
 4/15 anonim ***** válasza:
66%

Bocs, de én még mindig nem látom, hogy a lesz a kutya "életcélja". Elvárásod az van, de 2-3 órád jutna rá, pedig egy kutya ugyan úgy a család része, mint egy gyerek vagy egy idős ember, velük sem x órát foglalkozol, hanem az életed és a napi rutinod része.


Egyébként tényleg nem tart semeddig se megmérgezni egy kutyát, és ezt te nem tudhatod, hogy épp ki jár arra és milyen céllal.

2017. júl. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%

#1. Vagyok és teljesen hozzáértő választ írtam. Igazából a 2. is teljesen korrekt választ adott.

Az a baj, hogy az igényeidet csak úgy sorolod, de azthogy Te mit tudnál nyújtani a kutyának nem viszed túlzásba.


(igazából akkor a Rotival, komondorralmi a probléma?)

2017. júl. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Hétköznap kevés időt tudnék csak rászánni, sajnos ez van.


Jó környékre költözünk, ahol nincsenek ilyen esetek. A környéken lévő házaknál is vannak kutyák, mármár családias a közösség.


Azért is viszem suliba, hogy megtanulja, hogy ne fogadjon el mástól kaját.


Tisztában vagyok vele hogy a család része, és törődést igényel. Ezért is keresek juhászkutyát, nem pedig sportkutyát, pedig megjelenésre/jellemre a Border Collie lenne a befutó.


Lehetne hogy választ kapok a kérdésre ( mert csak ez nem sikerült még ), és nem kell magyarázkodnom, hogy miért is akarok kutyát? Minden elvárás ott van fent, próbáljunk már túllépni azon hogy kérdőre vontok.


Kösz.

2017. júl. 27. 20:13
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

Még mindig nem írtad le, hogy a roti és a komondor miért nem válasz a szemedben, így hogy ezt nem árulod el nehéz más fajtán gondolkodni.


A roti valóban fázós télen, de elvileg a fűtött kutyaház miatt ez nem baj.


Azt nem értem, ha olyan jó a kőrnyék, akkor minek házörző. És nem csak a cîgányok mérgeznek, mivel ez a legokosabb kutya ellen így a módszeresebb, gazdagházakba betörő képzett bűnözők is. Ellenük aztán még annyira sem való kutya. Inkább riasztó és kamera, belső áramforrásról.


Na mind1.

2017. júl. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%
A border collie pont juhászkutya egyébként.
2017. júl. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező Te maximum pásztor kutyát keresel, nem juhászt.
2017. júl. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
68%
Moszkvai őrkutya, Leonbergi(kicsit nehezebb megfelelőhöz hozzá jutni), jugoszláv farkasölő. De mind csak sok törődéssel, "falkához" szoktatással. Az elején és a gyermek születésekor is több időt igényel a kutya az általad leírtaknak. Nem lehet egyiket se csak házőrzésre. De megfelelő tanítással, gondoskodással megfelelőek volnának.
2017. júl. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!