Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van Magyarországon olyan...

Van Magyarországon olyan újfundlandi tenyészet, ahol adnak el hobbi célra, lakásba kutyát?

Figyelt kérdés
Természetesen rendes tenyésztő, törzskönyves kutyát...
2017. júl. 27. 22:20
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Biztos van olyan tenyésztő aki ad el hobbi célra kutyát,de újfundlandi nem igazán való lakásba.Én a helyedben más fajtát választanék .
2017. júl. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Nekem egyrészt azt mondták sokan, hogy rendszeres mozgatás és szellemi foglalkozás mellett bármilyen kutya tartható lakásban, sőt a legtöbbnek jobb is. És a border collienak is jobb pl. (ezt egy neves bc tenyésztő mondta) a sztereotípia ellenére...

Másrészt a bernátahegyit és az újfundlandit mindíg kiemelík a lakásban tarható nagytestű kutyák közül is, hogy azok különösen jók.


Napi 3x sétáltatnám, az esti akár 2 órás is lehetne. Vannak a közelben parkok, tavak. Hétvégén akar kisebb túrákra is vinném. S bár különösebb céljaim nincsenek vele, akár kutyaiskolába is járnánk... 70 négyzetméteres a lakásom amúgy és csak ketten lennénk. És természetesen minőségi kajával etetném.


Tényleg köszi egyébként a választ, de miért gondolod, hogy ez a fajta nem jó lakásba? :)

2017. júl. 28. 00:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ebben teljes mértékben igazad van, hogy bármelyik kutya tartható lakásban megfelelő foglalkozás mellett és talán jobb is nekik, viszont én nem tartom túl praktikusnak a napi folyamatosan porszívózást és egyéb bútorok tisztogatását, folytonos takarítást mert a hosszúszőrű kutyámnak folyamatosan hullik a szőre. Mondom úgy, hogy két nagyon vedlő duplabundás kutyám van akik kinti-bentiek, de az a kettő-négy hét amég vedlenek elég kritikus még úgy is, hogy elviszem kozmetikushoz kicsapatni a bundájuk és napi szinten fésülöm a vedlés ideje alatt is.


Természesen ha ez neked nem okoz problémát akkor nincs ezzel semmi gond. De azért egy ilyen szőr mennyiséggel nem egyszerű. ( [link] )

2017. júl. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%
# 2 Első vagyok.Ekkora testű és ilyen hosszú szőrű kutyát nem tartanék lakásban semmi pénzért.Minden kutyát lehet tartani lakásban persze lehet más kérdés ,hogy a kutyának mennyire jó és nem utolsó sorban neked a gazdájának ,nem-e önzés az ember részéről.Van nekem is ismerősöm aki 65kg-os argentin dogot tart panelban szentül állítja milyen jó,ettől független nem tartom követendő példának ,szerintem marhaság és önzés.
2017. júl. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

2. Köszi! A ször nem probléma, hiszen minden nap kefélném és akár kozmetikushiz is vinném ha szükdéges... No meg amúgy is sokat takarítok.



3. Miért is lenne önzés? Ennek a kutyának nem nagy amúgy a mozgás igénye és a legtöbb kutya a gazdájával akar lenni. Ha kertes házban élnek akkor is bent tartanám a kutyám.

Miért lenne neki rosszabb azért mert kicsit nagyobb méretű?

2017. júl. 28. 01:18
 6/8 anonim ***** válasza:
58%
# 5 Nézd én nem lebeszélni akarlak , elmondtam a saját véleményem miszerint egy ilyen nagytestű kutyát ami ráadásul még ilyen szőrtakaróval rendelkezik nem szerencsés lakásban tartani függetlenül attól,hogy nincs nagy mozgás igénye.Szerintem nem lakásba való .
2017. júl. 28. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ezt értem, csak örülnék, ha a miértjét is elmagyaráznád... Hátha egyetértünk végül.
2017. júl. 28. 01:50
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak bentinek nem tartanám. Nekem is hosszúszőrű a kutyám, nem bírja a meleget. Fűtésszezonban inkább kikéreckedik.
2017. júl. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!