Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 6 hónapos kutyustól...

Egy 6 hónapos kutyustól megválni, mert nem szobatiszta? Ez csak szerintem felelőtlenség?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, aki magához vett egy kiskutyát, akit állandóan le akar passzolni, mert ő nem tanította meg semmire sem rendesen. Én azt gondolom, hogy a gazda dolga megtanítani a kiskutyusnak, hogy ne a lakásba végezze a dolgát, és hogy ezt a barátnőm mulasztotta el, ezért felelőtlenség volt magához venni szegény kiskutyust. Nekem is van egy kiskutyám. (4 hónapos) Még néha vele is előfordul, hogy minden tanítás ellenére bepisil a lakásba, de eszem ágában sem volna emiatt megválni tőle... Dühít, hogy ilyen sorsa van a kiskutyának a barátnőmnél, és ezt el is mondtam neki, erre megsértődött. Ha a kutya valamit rosszul csinál, az szerintem a gazda hibája, mert neki kéne megtanítania, hogy mi a helyes. Ráadásul szegény pára menhelyre fog kerülni, ha minden rosszul megy. (Eleve onnan is jött.)

2017. júl. 28. 08:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Hadd sértődjön meg. Te nem tudod magadhoz venni? Vagy 2 kutyus már sok? Eléggé gyerek qgya lehet a barátnőmnek...
2017. júl. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igazad van, de talán jobb is, ha nem marad nála, nem való neki kutya ilyen hozzáállással. Legalább arra vedd rá a barátnődet, hogy keressen neki új gazdit, ne a menhelyre vigye vissza. :(
2017. júl. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én nem tudok bevállalni még egy kiskutyát sajnos. Egyelőre a szüleimmel élek, mert 18 vagyok, és a család nem enged még egy kutyát.
2017. júl. 28. 08:41
 4/10 anonim ***** válasza:
És barátnőd mennyi? Ő is 18??? Mert ha igen, akkor az durva... Egy szinte felnőtt "nönek" lehetne már ennyi esze! Szegény kiskutya.
2017. júl. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem csak szerinted. Nagyon felelőtlen a barátnőd.


Viszont ha valóban a "barátnőd", akkor igazán segíthetnél neki nevelni szerencsétlen kiskutyát, ahelyett, hogy itt kibeszéled, a kutyának attól nem lesz jobb.

2017. júl. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A barátnőm 17.
2017. júl. 29. 12:21
 7/10 A kérdező kommentje:
Akartam segíteni neki, de nem hagyta.
2017. júl. 29. 12:21
 8/10 anonim ***** válasza:
Persze ha ennyire alkalmatlan az állattartásra adja másnak. És nem arra értem hogy nem tudja megtanitani neki hanem hogy felfogni sem képes hogy egy kölyökkutyáról van szó. A gyerekét is majd árvaházba adja ha rosszul viselkedik vagy bepisil?
2017. júl. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem való neki semmilyen élőlény, egyértelmű, hogy fogalma sincs arról, hogy mi mindennel jár egy kutya nevelése és gondozása. El kell ajándékozni a blökit valakinek, aki ért is hozzá, a barátnőd meg kapjon helyette egy plüsskutyát, az szobatiszta, szófogadó, mindig jól viselkedik és sétálni sem akar.
2017. júl. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ami azt illeti, egy 6 hónapos kutyának már illene szobatisztának lennie, vagy ha soha nem lakott lakásban, pár nap alatt azzá válnia. Ha 2-3 hét után is bepisil, akkor valami gond van azzal a kutyával, mert egészséges állat nem piszkítja össze az életterét. Az persze előfordulhat, hogy a lakásnak csak egy részét érzi élettérnek (pl. azt a szobát, amiben a vacka van), és a többi már "kint" van számára, vagy a lépcsőházat, a folyosót tekinti ilyennek. Az előfordul, de egy idő után meg fogja érteni, hogy az is a falka élettere, és a dolgokat a parkban kell elvégezni. Ez rendszerint 2-3 hét, mint mondtam.
2017. szept. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!