Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsuk a kutyát...

Hogyan tanítsuk a kutyát szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
2017. júl. 28. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tanitottam hogy 2 óránként kivitem a kertbe elintézte a dolgát ekkor megdicsértem,de előfordult hogy néha még bepisilt akkor leszidtam

Mikor már nagyobb lett a kutyus 3-4 óránként ki vittem

Van hogy ő jelez ha kiakar menni

2017. júl. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha kertetek is van, de be is mehet a kutya, akkor előbb utóbb magától is megtanulja, ugyanis egyik kutya sem akar a saját helyére piszkolni. Ha bent rajtakapod, hogy bepiszkít, reagáld túl, szidd le, akár kiabálhatsz is, a lényeg, hogy megmaradjon benne. Ha pedig kint pisil/kakil, hatalmas dicséret:)

Viszont halakásban lakik és pelusra akarod szoktatni, abban nem tudok segíteni :/

2017. júl. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
18%
Így van, szidd csak le, ahogy a gyerekeddel is tennéd. Ja, hoppá! Nem kell leszidni! Te is úgy kezdted, hogy magad alá szarsz, valószínűleg úgy is fogod végezni. De most mégis tudod, hogy nem úgy kell, majd a kutya is megtanulja idővel. Azert nem kell őt terrorizálni.
2017. júl. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

3 válaszolóval nem igazán értek egyet hisz valahogy meg kell tanulnia nem azt mondom hogy nagyon veszekedjünk vele csak egy kicsit rá kell szólni mert ha nem azt fogja hinni hogy ezt szabad hisz a gazdi nem szól rá.

Én úgy értem el hogy megszokott időben kivittem elintézni a dolgát és ha láttam hogy bent helyezkedik akkor rá szóltam hogy nem szabad felkaptam kivittem megdicsértem most már ő szól nekem ha kiszeretne menni.

Sok sikert :)

2017. júl. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
én úgy próbálom tanítani hogy ha bent végzi el a dolgát akkor valamivel felszedem a k*káját és a kutyával eggyütt kiviszem leteszem a földre a k*kát is meg a kutyát is és megmutatom neki (de előtte persze le kell szidni)
2017. aug. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3-nak igaza van, tilos leszidni. A kutya tiszta állat, szobatiszta akar lenni, csak a kölyök még nem tudja sokáig tartani. Azért tanulja meg, mert neki is kellemetlen a házban pisilni, nem azért mert leszidod, az csak felesleges stressz.
2017. aug. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!