Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közép schnauzer vagy hovawart...

Közép schnauzer vagy hovawart első kutyának?

Figyelt kérdés

Kinti-benti kutya, kertesház, de kis kert és kis ház...

Napi 3. séta.

Kutyasuli.

És, ha alkalmas lesz rá akkor ÖV.


A hovawart szerintem egy komolyabb munkakutya, ugyanakkor nyugottabnak is latszik ami mondjuk nekem bejön... Szerintetek?


2017. júl. 28. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én a hovawartot választanám.
2017. júl. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én a snacit mondanám.
2017. júl. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is snacit választanék (bár lehet azért, mert nekem is azok vannak most és nem is kellene más kutya) . Gondolom indoklásra is kíváncsi vagy, ezért ezt is megteszem:

Nekem a snaci jelenti a kutyát. Teljesen elsnacisodtam. Beleszerettem ebbe a fajtába, mivel olyan sokoldalú, "univerzális kutya" (a törpe rágcsálót írt,agilytizik, frisbee-zik, a közép akár ÖV-zik, agilityzik, frisbee-zik, az óriás is csinálja amiket a közép, sőt én a törpémmel még pullerezek is :) ). Mert egy örök gyerekek csodálatos pofaszőrzettel :D . Azt ne is hagyjam ki, hogy rendkívül okosak (egy kutyasulis ismerősöm mondta, hogy látja nap, mint nap dolgozni a pályán a snacikat, meg a többi kutyát. A snacik magasan kiemelkednek az értelmességükkel, figyelmességükkel. Figyelik a gazdájukat, engedelmeskednek neki szívvel-lélekkel, de közben nem válnak "talpnyalókká" (ha szabad így fogalmaznom) , megőrzik a kutyaságukat. Van egy kis (néha nem olyan kicsi :D ) önállóságuk, bármilyen helyzetből kivágják magukat. Néha makacsak, de csak pont annyira, amennyire kell, nem nehezen kezelhetőek. Ha kellően le vannak mozgatva, nem jártatják feleslegesen a szájukat, de ha kell, teljes vehemenciával jeleznek (akár házon belülről is) . Egy megfelelően lefárasztott sschnauzer is elfetreng a kanapén egész délután.


Szóval nekem a schnauzer jelenti a nagybetűs KUTYÁT, de kinek a pap, kinek a papné. Nem azt állítom, hogy a fent leírt tulajdonságok nem igazak más fajtákra, de nekem csak schnauzerrel van tapasztalatom, így azt írtam le.

Persze akinek dalmatája van, az arról a fajtáról, akinek németjucija az arról, akinek hovawartja az arról tudna ódákat zengeni. Ez csak az én véleményem volt a snacikról.


De szerintem érdemes lenne ellátogatnod egy hovawart tenyésztőhöz, meg egy közép schnauzer tenyésztőhöz is (igazi tenyésztőkhöz, nem szapisokhoz) Ők tudnak neked mesélni az adott fajtáról, és elmondhatják, hogy illik-e a személyiségedhez.

2017. júl. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!