Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet leszoktatni a...

T.Viiki03 kérdése:

Hogyan lehet leszoktatni a kutyát arról hogy ne ugasson meg idegeneket ok nélkül?

Figyelt kérdés
Mármint van egy 15 hónapos(1éves 3 hónapos) vizsla-labrador szuka kutyusunk. Lovunkat visszük át lovardába es szeretném, hogy tudjon velünk jönni, mert a régi helyen tudott mert kevés volt az ember, de addig nem tudom magammal vinni ameddig ugat más idegen emberekre, n tudom miért. Nagyon játékos, imád futkározni, és azzal hogy ki tudom vinni magammal ugy könnyeb lenne lefárasztani, mert rengeteg az energiája és azt a butorokon, és egyéb dolgokon vezeti le, hiába megyünk nagyon sok sétára és más kutyákhoz. Legfőképp a kisgyerek meg a ferfikat szokta, de ameddig erről nem tudom leszoktatni nem tudom kivinni, mert nem tudom porázon vinni amikor a lovamat viszem vagy szerelem fel. Kérlek valaki segitsen mit tudnánk tenni!:(

2017. júl. 30. 09:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Ki kellene deríteni miért ugat. Inkább hátrál, kerül? Mert akkor valószínūleg fél, pont a gyerekek és férfiak esetén gyakori. Az egyik megoldás, hogy megkéred õket, hogy adjanak finom falatokat a kutyusnak. Így idõvel rájön, hogy a gyerekekkel és férfiakkal csak valami jó történhet. A másik megoldás a look at that game. Youtubeon megtalálod, jól elmagyarázzák, bemutatják a lényegét. Addig nem vinném sok ember közé a kutyát, amíg nem viseli jól a gyerekek, férfiak közelségét, ugyanis minden egyes ugatás egy visszaesés a a céltól.

A másik miért lehet még az izgatottság, hogy oda akár menni, stb. Itt kiválóan lehet jutalomlént használni az odaengedést, ha csendben, türelmesen vár.

Pórázon szokott lenni? Sok kutyát frusztrálnak a fizikai határok (póráz, kerítés).

2017. júl. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az ugatást tilthatod. Egy alap pórázfegyelmet érdemes lenne behozninaz életébe, hogy nyugodtan, laza pórázon menjen melletted mindig.

Emellett valóban tudni kellene az okát. Ha félelem, bizonytalanság (ami nagyon valószínű) akkor azt oldani kellene. Ha domináns agresszió (ami egy ilyen kutyánál valószínűleg kizárt), akkor azt keményen tiltsd. Ha egyéb ok, játékre hívás, túlpörgés miatt van, szintén alap nevelés kellene.

2017. júl. 31. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!