Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen a Rottweiler?

Szerintetek milyen a Rottweiler?

Figyelt kérdés

Negatív és pozitív véleményekre egyaránt kiváncsi vagyok. A És még lenne pár kérdésem a Rottweiler kutyafajtával kapcsolatban:

1. Alkalmas sportolni (agility, dog dancing...stb)?

2.Gyerekekkel mennyire jön ki?

3. Ha kiskorától kezdve következetes nevelést kap és visszük kutyaóvodába majd később kutyaiskolába akkor alkalmas egy 15-16 éves lány számára (szülői felügyelet alatt)?

4.Milyen betegségeik vannak?

5.Beteges fajta?

6.Mennyi igaz abból, hogy a Rottweiler megbolondul öregkorára?

7.Abból mennyi igaz , hogy a Rottweiler agya egész élete során nő és, hogy ezért bolondul meg öregkorára?


Előre is köszönöm!


2010. máj. 23. 08:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Sportolni alkalmas, gyerekekkel jól kijön ha jól van tanítva, és fontos, hogy tudja ki a falkavezér. Nem mondanám rá, hogy beteges fajta..csak inkább tenyésztőtől kell venni. Én már hallottam pár dolgot, hogy öregkorára megbolondul, de ez az esetek 70%-ában van, én már át is éltem egyet, de volt olyan, hogy 13 évig élt és nem bántott senkit.
2010. máj. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
bocsánat hogy nem a kérdésre válaszolok, de meg kell hogy mondjam: nekünk és Rottweilerünk volt, és hagy ne mondjam, hogy miért kellett menhelyre adni... Inkább egy szelíd kiskutya kell
2010. máj. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

a miénket most januárban kellett elaltatni

áprilisban lett volna 13 éves

sportolásra nagyon jó, imádott menni mindenfelé

gyerekekkel nagyon jól kijön, kiskorom óta élt velünk, egyszer sem morgott rám

azért kellett elaltatni, mert a hátsó 2 lábát már mozdítani sem tudta, és nagyon fáj neki, annyira nyüszített...

nem, a miénk nem bolondult meg, egyáltalán nem. mindig is nyugodt volt, de nem tűrte az idegen alakokat az utcán.

2010. máj. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Gyerek mellé én nem ajánlom, legfeljebb kennelbe egy kemény tapasztalt kutyás apuka mellett.

Persze nekem még nem volt rotim de csupa rossz élményem volt velük, itt van néhány:

-Ismerőseimnek volt, 3 gyerek mellet, velük evett, aludt, játszott stb. Egyszer volt egy gyerek zsúr. Sok sikítozó gyerek, kutya mellettük. Egyik gazdi gyerek kergetőzött egy másik, kutya számára idegen gyerekkel, a kutya félre értette, azt hitte bántani akarja a gazdiját, megvédte. Kisfiú fiú leszakadt.

-Kutya suliba jártam akkor még kölyök kutyámmal. A csoportban volt egy fiatal roti, 1év körüli. Mikor a kutyák közti szlalomozás következett, mikor elhallatunk a roti mellett az oda kapott, szerencsére nem érte el a kutyámat, de mikor a roti következett, gazdi nem fogta elégé és egy másik kutyát elkapott.

-Ismerősöm bobtailát roti tépte szét.


És még sorolhatnám, persze láttam már édes, aranyos rotit, de tapasztalatom szerint van bennük egy kemény védő/támadó ösztön, úgyhogy én családi kutyának tuti nem választanám.

2010. máj. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1. Nem alkalmas. Őrző-védőre igen, de agilityre meg dog dancingra maximum hobbi szinten, de inkább úgy se, szerintem túl nehéz a testfelépítése ahhoz, hogy élvezni tudja.

2. Kijön velük, de nem szabad felügyelet nélkül hagyni a gyereket egy rotival.

3. 15-16 éves lánynak nem ajánlanám, legalábbis a legtöbbnek nem, persze lehetnek kivételek.

4-5. Diszpláziára hajlamos.

6-7. Nem igaz. A tehetségtelen, hozzá nem értő gazdák ezzel hárítják el magukról a felelősséget, ha baleset történik.

2010. máj. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
alkalmas kutyás sportokra, de nem jellemző, ugyanis a rottweiler egy munkakutya, a legnagyobb erejű harapással. a gyerekekkel jól kijön, feltétele a jó szocializálódás, és ha a gyerek sem nyúzza a kutyát. a rottweiler gazdája legyen erős, testileg, és lelkileg egyaránt, (14/L vagyok, és rotim van), a csípőízületi diszpláziára, szem-, és fülbetegségekre hajlamos. egyáltalán nem bolondul meg öregkorára, az csak a rossz nevelés kérdése... nem nmő egész élete során az agya, különben a koponyája is nőne vele, ez sem igaz. :) én nagyon szeretem ezt a fajtát, szerintem nagyon sokoldalú, gazdájáért a végsőkig harcol, és mindent megtesz érte. :)
2010. jún. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!