Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok az acana small...

Mit gondoltok az acana small breed puppy tápjáról egy pici (3 hónapos) 1,5 kg-os yorkshire terriernek?

Figyelt kérdés

Nem nagyon eszi a tápokat, mikor elhoztam a tenyésztőtől, ő adott tápot nem kellett neki, vettem neki junior yorki royal canin-t néha megeszi. Szeretném egészségesen nevelni kiskutyám, de sajnos nem mindig tudok neki házi kosztot adni. Milyen lenne neki ez a fajta acana?

[link]

Próbáltátok? Szereti/nem szereti?


2010. máj. 23. 09:03
 1/4 A kérdező kommentje:

Vagy esetleg ez:

[link] ?

Ez:

[link] ?

Vagy ha egyik sem akkor mi igen?

2010. máj. 23. 09:06
 2/4 anonim ***** válasza:

Engem is pont ez foglalkoztat...eddig csak jót hallottam erről a tápról!Én is szeretném egészségesen táplálni a kutyimat aki még nincs 4 hónapos,de mivel kap majd ő i házikosztot és imágyja a rízst/csak barna rizst eszünk meg a vajon párolt zöldséget is falja,sajnos a tápokat egyáltalán nem szeretné,ezért ugy döntöttem az acana-tól a GRASSLANDS-ot rendelem meg neki a dokinknál.Ez azért jobb mint a junior,mert ezt minden fajta kutya kaphatja bármely életszakaszban...gabonamentes,nem csirkét,hanem bárányt tartalmaz északi harcsát meg süllőt mindez 60%-ban és 40%-ban tartalmaz zöldséget-gyümölcsöt...

Én bár nem vagyok Amerika párti,de úgy döntöttem csak amerikában gyártott tápot adok majd a kutyámnak!Méghozza azért mert;nagyon szigórúak kint az állategészségügyi és egyben az állatélelmezési törvények.Ugyanolyan gondos körültekintéssel készítik kint az állatok számára készült élelmiszereket,mint az emberekét...sőtt!!Az állatok sokkal több mindenre lehetnek alergiásak ezért jobban odakell figyelniük bizonyos összetevőknél.Az acana tápok egyébként tartósitószermentesek is!Nem tudom tudtad-e,hogy Magyarországon és közép európában az elhullot állattetemeket is felhasznIllatos út...fehérjefeldolgozó üzem volt a sintértelep mellett régen...mostmár ez elköltözött nemtudom hova,de még mindig üzemel!Itt az elhullott állatokat részeikre bontották...húsport készítettek belőlük!!FELHÁBORÍTÓ!

Az Amerikában gyártott tápok mindegyikére rá van írva hogy:"eberi fogyasztásar alkalmas alapanyagokból" ezt nem mernék ráírni!!!AMiket itt gyártanak Európába ez van ráírva:"emberi fogyasztásra alkalmatlan"

Tehát nem mindegy!sokan mondják,hogy a tápok rákot okoznak...szerintem ez csak azokra a tápokra vonatkoznak amikbe olyan állatok kerültek amik televoltak nyomva antibiotikumaokkal meg mindenféle védőoltásokkal...ez természetesen minda saját véleményem és elkébzelésem ...de járj utána!

Egyébként még valami:

Ha a kutyádnak kiskorában házikosztot adsz,akkor nem fogja szívesen enni a tápot!Először célszerűbb csak a tápra szoktatni...te sem ennéd egésznap a tápot a sültcsirkecomb helyett?!Nem??!és ezt egy állatorvos mondta,hogy így csináljuk!Kutyusom nem akarta enni a tápot,de nem kapott mást!5 féle tápot adtunk neki váltogatva,hgy ne mindig keljen neki uan azt az ízt éreznie,de így sem tetezstett neki...épphogy evett belőle...de mi nem engedtünk...ha igazán éhes lesz megeszi!-mondta a doki..és úgy is let!Harmadik nap után már falta!És azóta csak azt adunk neki és csak nagyon néha fog eleinte házikosztot kapni...aztán majd megszokja!

Ez csak tanács és a saját elkébzeléseim,de szerintem járj mindennek utána,győződj meg magad a dolgokról és akkor tiszta lelkiismerettel tudsz dönteni!!

2010. máj. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ. Én meg úgy hallottam inkább először a házi koszt, mert ha a tápra szokik csak azt fogja enni.
2010. máj. 23. 15:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha meggyőződtél róla, hogy a táp jó, jó minőségű alapanyagokból van és a fatának/életkornak megfelelő, akkor nincs más hátra, mint azt adni a kutyának. A kutyáknál nincs olyan, hogy hű, én ezt most nem szeretem, nem eszem meg... az ősi falkában hogy volt? Ajaj, most nem szeretem ezt a szarvast, amit a falka fogott, inkább elmegyek fogok magamnak egy nyulat, az sokkal jobb! Ugye, nem így volt? A kutya azt eszi, amit a falkavezér hagy a falkának. Azaz amit te adsz a kutyádnak. Ha nem eszi meg, akkor ez van, nincs más, a többiek, a falkatagok (ti) elveszik és megeszik. Holnap lehet, hogy ugyanolyan állatot fog a falka, akkor is azt kell megenni. (ugyanazt atápot adod neki). A kutya ne válogasson, ha te maximálisan biztos vagy benne, hogy jó minőségű tápot adsz neki, ami a javára válik, amitől gyönyörű és egészséges lesz, akkor az van. Hagyd előtte tíz percig, ha otthagyja, elveszed. Ha csak beleszagol és otthagyja, elveszed. Mertha egy falkatag otthagyja az ételét,a többiek megeszik. Annyit kell ennie, amennyit csak tud,(amennyi az adag) és kész, mert lehet, hogy a falkának nem sikerül zsákmányolnia semmit három hétig. (de persze valahogy mindig sikerül). Napközben ne kapjon semmi nasit, és este mindig tedd elé a kaját szokott időben. Ha nem eszi, elveszed. Pár nap múlva ahogy nyúlsz a tányérhoz, hogy odaadd neki, rohanni fog, és magába fogja tömni a kaját az utolsó szemig. És ez így helyes, még ha ilyen kegyetlen úton is értük el, és ezután nem fog változni.
2010. máj. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!