Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyakran kell a máltai...

Csicsky kérdése:

Milyen gyakran kell a máltai kutyust levinni?

Figyelt kérdés
Egy 2,5 kg-os, 21 hónapos máltai selyemkutyáról lenne szó. A problémám az, hogy pl. ma levittem 01:15-kor (éjjel) arra számítva, hogy reggel nyugton fog maradni. Nem így történt. Már hat előtt elkezdett keltegetni és le kellett vinnem. Most akkor ezek szerint csak pár órát bírná ki, vagy ez csak felesleges cirkusz nála, amivel nem kell törődni? Ugyanis szeretném az éjszakát nyugodtan, egyben végigaludni és nem kutyasétáltatással tarkítani. Amúgy ha már a kérdésnél vagyunk: naponta hányszor kell kivinni? Mennyi a szükséges minimum? Mert most naponta 4x van sétáltatva.

2017. júl. 31. 08:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Napi 4 sétának végképp elégnek kellene lennie. Nem kölyök már, ki kell bírnia akár 8 órát is. A lényeg a rendszeresség legyen. Minden séta ugyanakkor történjen és így beáll rá a kutya. Viszont azt vettem észre, hogy érzik õk, ha idõ van. Az enyém pár perccel séta ideje elõtt már kukacoskodik (akkor is, ha elõtte 2 órával lent voltunk valamiért).
2017. júl. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
87%
Nekem Bolognesem van,ő pl kibírja ha reggel elmegyek dolgozni,ės este hazajövök!Mi kertes házban lakunk,hazaėrünk kiengedjük!Mig kicsi volt voltak balesetek!Reggel ha világosodik,minket is felkelt,de nem azėrt mert ki kell mennie,hanem mert unatkozik egyedül!Ėn sem vagyok oda hajnalban az ötlettől hogy neki már reggel van,de ha kutyát válalsz ezzel jár...inkább felkelek hozzá,mint hogy nėlküle kezdődjenek a reggelek!:-)
2017. júl. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elvileg elég a napi négy séta. Ebből viszont legyen egy igazán fárasztó, legalább 1-1,5 órás is, amikor más kutyákkal is játszhat, szabadon mozoghat, hogy nagyon elfáradjon, lehetőleg este.
2017. júl. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Havanesem van, elég neki a három séta. Reggel mielőtt elmegyük egy eü séta, délután/kora este amikor hazaérünk egy 1-2 órás sétálás, parkban játszás más kutyákkal, és lefekvés előtt egy gyors pisi. Az éjszakákat simán végig alussza, bár ő a nappalokat is. :D Amikor itthon vagyunk, akkor dél-egykörül leszoktuk még venni(így négy sétája van), de ez azért nincs túl gyakran.
2017. júl. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Meg volt a fokozatos szoktatás a kevesebb sétához?


4 séta elég neki. Már ha nem olyan, hogy pisil egyet és már rohantok is fel.


Én nem időhöz szoktam kötni a sétákat, hanem hogy mennyire van tele a kutya hólyagja. Minden sétánál minimum 3x pisil, addig nem megyünk fel (persze ha 5 perc alatt ez összejön, akkor még nyilván maradunk), illetve van egy hosszabb séta, hogy bőven pisiljen és kakiljon.


Lefekvés előtt vidd le, és pisiljen minimum 3x. Este pedig aludjatok, szőnyeget felveszitek, stb, és ha besikerül, akkor feltakarítjátok. Hozzá fog szokni, ennyi idősen már bőven ki kell bírnia az éjszakát.

2017. júl. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nőstény kutyáról van szó. Nem szokott össze-vissza pisilni, úgy vettem észre, hogy egyszerre pisili ki magát. Kakilni is egyszerre kakilja ki magát (ha látom, hogy a vékony lágy jön ki, akkor tudom, hogy már több nem lesz).
2017. júl. 31. 19:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is szukám van (a nőstény kutya szuka!), attól még 3x igenis pisil. Ha egyszerre pisilné ki magát a tiéd is, akkor nem akarna kikéreckedni az éjszaka közepén.
2017. júl. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!