Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nyaralni mentek, és nem...

Ha nyaralni mentek, és nem viszitek magatokkal a kutyusotokat, nincsen lelkifurdalásotok, nem vagytok szomorúak?

Figyelt kérdés

Egy 2 éves kistermetű kutyim van, akivel borzasztó szoros a kapcsolatunk. Tavaly Siófokon nyaraltunk, oda vittük magunkkal. Mivel a lakásban nem maradhatott (esetleges hisztik miatt, mert otthagytuk ;D) jött a strandra, Petőfi-sétányra stb., de nem igazán érezte jól magát. Idén Horvátországba megyünk 1 hétre, és mivel 8 órás az út, kicsi autónk van, amiben ígyis szűkösen leszünk, úgy gondoltuk, nem kínozzuk azzal, hogy visszük Őt is. A mamánál lesz, akit imád (persze ez kölcsönös is :D ), illetve van ott is egy kutyi, akivel nagyon nagyokat szokott játszani. Viszont nekem irtóra fog hiányozni, és nem tudom, hogy nem lesz-e nagyon szomorú, és nem fogja-e azt hinni, hogy elhagytuk.

Nektek van tapasztalatotok ezzel kapcsolatban? Vagy Ti is így éreztek, mint én?



2017. júl. 31. 16:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó nektek, mi nem megyünk nyaralni...5 éve voltam talán utoljára bárhol is.

Biztosan hiányozna a kutyusom, nekem ha csak iskolába kell mennem, akkor is hiányzik.

Nagyon fog majd nektek örülni, ha hazaértek.

2017. júl. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 piriiiii ***** válasza:
12%

Én a szüleimnél szoktam hagyni, ahol ő is felnőtt. Nem nyaralás céljából, hanem mert egyrészt egyetemista vagyok egy másik városban, vagy munka miatt, kötelező gyakorlat miatt, ami mind-mind több napos távollétet jelent.

Szerintem neki csak akkor tűnik fel igazán, hogy nem leszek/voltam vele, amikor veszem a cipőmet, látja, hogy sok a cuccom, érzi, hogy valami készülődik. Akkor óriási hisztit csap, és az rossz érzés nekem is, igen. Lelkiismeretfurdalásom nem igazán szokott lenni, pont ezért, mert nem nyaralni megyek, ahova, ha nagyon akarnám, jöhetne ő is.

A másik, amikor hazajövök. Hatalmas örömujjongás. :)

Elméletileg, anyám állítása szerint néha szokott keresni közben is, bejön a szobámba, vagy odamegy az ajtóm elé, de nem nagy törés neki.

Sanszos, hogy úgy érzi, el akarom hagyni, hiába jövök mindig vissza hozzá, neki az a reakciója, hogy sír, velem akar jönni. De neki volt is egy kis szeparációs szorongása kisebb korában...

Amúgy meg a Te kutyusod is túl fogja élni. :) Szerintem számodra nagyobb megrázkódtatás lesz a távollét.

2017. júl. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nincs lelkiismeret-furdalásom, mert jó helyen hagyom, és tudom, hogy ott sokkal jobban érzi magát, mintha magammal vinném egy hosszú autóútra (kb. fél órát bír ki autóban hányás nélkül).

Persze hiányzik, meg nyilván én is neki, nagyon örül, ha hazaérek, de a családtagok, akiknél hagyom, szintén szeretik és jól ismerik egymást a kutyámmal. Tehát neki is így jobb.

2017. júl. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Évek óta nem nyaraltunk. Amikor igen, a szüleim vigyáztak a kutyára (több nap esetén) az egy napos túrák azok jelenleg is vannak, oda jön a kutya is.
2017. júl. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát!:)
2017. júl. 31. 17:34
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem.


Jó helyen hagytad, nem lesz hiánya semmiben, lesz egy remek játszópajtása.


Akkor lenne lelkifurdalásom ha valami kétes helyen hagynám, amit persze sose tennék meg.

2017. júl. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mi mindenhova visszük (kivéve repülős utak de addig 6 kutyaval van nagymamamnal 😀)
2017. aug. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát! :) Azt tudom, hogy szuper helyen lesz, viszont nekem attól még nagyon fog hiányozni. Ma visszük el, annyira okos kutyus, hogy tudja, valami lesz, mert sokkal másabb a viselkedése... mintha meg akarná előzni, hogy elvigyük.

Várom még a válaszokat! :D

2017. aug. 3. 06:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!