Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 15 éves vagyok és szeretnék...

15 éves vagyok és szeretnék egy kutyát. Milyen kutyákat ajánlotok? Olyat szeretnék, ami viszonylag kistestű és nem az a harcias, mogor természetű. Tudtok ilyet? (Jelenlg a francia bulldogon vagy a golden retriveren gondolkodom. Vélemény?

Figyelt kérdés

2017. júl. 31. 17:37
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Golden retriever nem kistestű...


Néhány kérdés, hogy könnyebb legyen válaszolnunk:

- hol lenne a kutya tartva? Csak lakásban? Csak udvaron? Kint is, bent is?

- mennyi pénzt szánsz a vételárra?

- mennyi időt tudsz rászánni minden nap minimálisan? Ebből mennyi lenne a séta ideje?

- kutyaiskolát vállalnál-e?

- havi eltartására kb. mennyi pénzt tudnátok szánni?

- szüleidnek van kutyás tapasztalata? Ők is szeretnének kutyát?

2017. júl. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

^

- Mik a terveid a jövőre nézve? Most 15 vagy, de mi lesz később? El tudod helyezni a kutyát, ha te már nem tudod gondozni?

2017. júl. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

- Csak udvaron.

(Semmiképpen nem láncon, hanem kenelbe)

- Annyit költenénk rá, amennyit kell

(Ezt úgy értem, hogy a megérkezése előtt kutyaház, kenel, tál, játékok, póráz, ilyesmi, hogy ne az utolsó pillanatba kelljen ezekért szaladgálni. Ételt, jutalomfalatot ilyesmit mindenkèpp, ezzel semmi gondunk nem lesz. )

- Kutyaiskolát nem

- Mivel most még szünet van, így szinte egész nap vele tudok lenni, tanáitani stb. Viszont iskolaidőbe ez min. 1.5 - 2 óra.

- Így szünetbe akár naponta is el tudom vinni sétálni ( bár attól függ ugye milyen fajta kutya lesz, mert van olyan fajta, amelyik nem nagyon kedveli a sok sétát )

Iskolaidőbe hétvégente mindenképp, meg akár hétköznap is, bár ez a tanulás mennyiségétől is függ.

- Mivel kistestűt szeretnék, így ha majd oda kerül a sor, hogy elköltözök, tud velem jönni. De ha ez nem így történne valami miatt, Anyukáméknál jó dolga marad.

UI. En tettem fel rosszul a kérdést: kistestűt VAGY Golden retrivert, mivel egyik ismerősömnek olyan kutyája van múltkor voltunk nálunk babalátogatóba es azt tapasztaltam, hagy nagyon nagyon aranyos és okos kutyáról van szó, és a gyerekekkel is annyira aranyos es törődő volt. Ezért gondoltam erre.

- Az ára mindegy.

2017. aug. 1. 15:55
 4/9 anonim ***** válasza:

Csak udvari tartást a francia nem bírja. Érzékeny extrém hidegre-melegre. Valamint kistestű kutyák, főleg ha emellé még rövidszőrűek is, csak kinti tartásra NEM alkalmas. Egyéb rövidszőrű fajták is inkább épphogy túlélik kinn a telet, de ha jót akarsz a kutyádnak, beviszed télen fűtött helységbe.

Heti 1 séta NEM elég. A sok tanulnivaló erre nem kifogás. Gondolom azért kérdezte az első válaszoló is, hogy a szüleid is szeretnék-e a kutyát, hiszen így ha neked sokat kell tanulni, ők is elvinnék sétálni, foglalkoznának vele.

Minden kutyusnak szüksége van legalább napi egyszeri nagy sétára. Hiába van nagy udvar, kell neki.

Amúgy a kennellel mit akarsz?

2017. aug. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

- Csak udvaron.

(Semmiképpen nem láncon, hanem kenelbe)

> Kennelben életvitelszerűen ne tarts kutyát, udvaron lehet tartani, és megfelelő beszoktatás után időnként kennelbe zárni, de nem úgy, hogy ott élje le az életét.

Francia bulldog kizárva, csak lakásban tartható. Valamennyi kistestű és/vagy rövidszőrű kutya kizárva, télen kint nem tarthatóak.

Golden jó lehet, de NEM kenneles tartásra, és napi legalább 2 órás sétával, mozgással.

- Annyit költenénk rá, amennyit kell

(Ezt úgy értem, hogy a megérkezése előtt kutyaház, kenel, tál, játékok, póráz, ilyesmi, hogy ne az utolsó pillanatba kelljen ezekért szaladgálni. Ételt, jutalomfalatot ilyesmit mindenkèpp, ezzel semmi gondunk nem lesz. )

- Kutyaiskolát nem

- Mivel most még szünet van, így szinte egész nap vele tudok lenni, tanáitani stb. Viszont iskolaidőbe ez min. 1.5 - 2 óra.

- Így szünetbe akár naponta is el tudom vinni sétálni ( bár attól függ ugye milyen fajta kutya lesz, mert van olyan fajta, amelyik nem nagyon kedveli a sok sétát )

Iskolaidőbe hétvégente mindenképp, meg akár hétköznap is, bár ez a tanulás mennyiségétől is függ.

> tévedés, nincs olyan fajta kutya, amelyik nem szeret sétálni. A mindennapi séta kötelező. Kenneles tartás mellett napi 3 minimum, úgy, mintha lakásban élne a kutya (reggel, kora du, este).

- Mivel kistestűt szeretnék, így ha majd oda kerül a sor, hogy elköltözök, tud velem jönni. De ha ez nem így történne valami miatt, Anyukáméknál jó dolga marad.

UI. En tettem fel rosszul a kérdést: kistestűt VAGY Golden retrivert, mivel egyik ismerősömnek olyan kutyája van múltkor voltunk nálunk babalátogatóba es azt tapasztaltam, hagy nagyon nagyon aranyos és okos kutyáról van szó, és a gyerekekkel is annyira aranyos es törődő volt. Ezért gondoltam erre.

> a golden retriever is akkor lesz aranyos, jólnevelt, kedves és szófogadó, ha rendesen van nevelve, minden nap sokat van vele foglalkozva, törődve van vele, na és ha normális helyről származik.

- Az ára mindegy. > azért tudd, hogy fajtatiszta kutya ára 100 ezertől kezdődik. A goldenek kb. 200-250 körül vannak most.


Összefoglalva:

Csak kenneltartásra semmilyen kutyát ne válassz.

Udvari tartásra télálló bundájú, középtermetű kutyát válassz, lehetőleg ne a legnagyobb mozgásigénnyel rendelkezőt. Ilyet találsz a menhelyeken is, érdemes ott körülnézni.

Fajtatisztát csak tenyésztőtől szabad venni, pláne ilyen divatos, agyonszaporított fajtákat, mint a golden is.

Napi séta kötelező.

2017. aug. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszokat! 😊
2017. aug. 2. 19:14
 7/9 anonim ***** válasza:
31%
Napi sétálással, minimum 2 óra foglalkozással: Golden reriever <33 Nekem is olyan van, és egyszerűen imádom :O <333
2017. aug. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Mudi vagy kisebb növésű agár. Esetleg vizsla keverék.
2017. szept. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
kistestű kutyát tilos kint tartani
2018. febr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!