Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ivartalanítás tényleg jó...

Az ivartalanítás tényleg jó hatással van a kutyák viselkedésére?

Figyelt kérdés

A jelenlegi kutyám eléggé vad természetű. Nevelem, megyünk kutyaiskolába, (még kölyök), de még így is egy kis vadhajtás, annak ellenére, hogy sokat javult már. Nincs tapasztalatom az ivartalanítással kapcsolatban. Kan kutyáról van szó. Ti mit gondoltok? Könnyebb volna kezelni, ha ivartalanítanánk a kisfiút? Érdemes alávetni ilyen procedúrának a kölyök kutyát? Mik a tapasztalataitok?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. aug. 2. 01:15
 1/8 anonim ***** válasza:
6%
Szia.Én ugyan így vagyok a szuka kutyámmal.14 hónapos, és én is többször bejelentkeztem ivartalanításra, a viselkedése miatt. Minden esetben lemondtam, mert több oktató is mondta hogy ivarérés előtt nem jó a műtét, mert nincs normálisan kifejlődve se agyban, se testileg, így én megvárom a második tüzelést. Én azért választottam szuka kutyát, mert velük könnyebb, de már látom, hogy ez a mi esetünkben rohad..ul nincsen így. Segíteni sajnos érdemben nem tudtam neked.
2017. aug. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ivartalanítás segíthet, de nem biztos, hogy a te kutyád is lenyugszik utána.

#1, vidd nyugodtan ivartalanítani a kutyádat, semmit sem befolyásol, főleg ha már 14 hónapos

2017. aug. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1-es vagyok.Köszi a választ
2017. aug. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Szukákat a jelen álláspont szerint az első tüzelést követően érdemes ivartalanítani, akkor fog 90%-kal csökkenni az emlődaganat kialakulásának esélye. Minél később ivartalanítják, annál nagyobb lehet az emlődaganat kialakulásának valószínűsége.


De visszatérve a kérdező kutyájához, érdemes lehet ivartalanítani, mert csökken a tesztoszteron szintje, ami nagy valószínűséggel a vadságának oka. De! Mivel még kölyökkutya simán lehet, hogy a kora miatt "vad". Én azért várnék egy kicsit vele, bár ha előbb utóbb úgyis ivartalanítattnátok, akkor valóban jobb előbb, mint később.

2017. aug. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

#4 nem kell megvárni az első tüzelést.


Természetesen legyen ivartalanítva több okból is. Amúgy 6 hetes kortól már lehet ivartalanítani.

2017. aug. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Jaa és még annyit hogy max 6-7 hónapos korig történjen meg de a legideálisabb a 4 hónapos kor.
2017. aug. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
mi ivartalanitottuk (havanese)nagyon nem tortent semmi csak jobban kijon a szuka kutyakkal😀
2017. aug. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
Nem KELL ,de ajánlott. Az első tuzelesig alakul ki a megfelelő csontozat és szervezet. Ha infantilis felepitesu kutyát ivartalanitasz, infantilis is marad. Persze, ha hypoplasias szervekre vágysz a kutyadon, hajrá.
2017. aug. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!