Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S Mi baja a kutyámnak...

S. O. S Mi baja a kutyámnak vörös vér foltok a nyakán, mancs rágás?

Figyelt kérdés

A kutyàmnak a nyakán a szőre alatt egy hatalmas vörös folt van és kezd el terjedni a melkasára. Most vettem észre egy 5-10 perce. A kutyám hosszú szőrű, de a melkasán mindig ritkább volt a szőr és most láttam,hogy valami nagy piros van ott. Megnéztem és nagyon csúnya!!!


Valamint a másik gondom,hogy RÁGJA a mancsait. Minden este órákig a mancsát rágja, már a húsát karcolja a fogával. Nem sebes, nem véres, de nagyon ijesztő,hogy ezt csinálja. Nappal is előfordul, de este már rendszeres. Eddig nem tűnt fel, csak mostanában vettem észre,hogy basszus mindennap ezt csinálja. Holott én hü#lye még videót is csináltam egy két évvel ezelőtt is,hogy jajj de aranyos rágja a mancsát. Mostanra viszont ez fura és a másik 2 kutya ilyet sosem csinált.


Ma szeretném elvinni állatorvoshoz a nyaka miatt mindenképp, de a mancs rágás is idegesít nagyon. Ma melózni se megyek, telefonáltam. Nem lett gond, el kell vinnem a kutyámat, de messze van az orvos,most anyámtól függök,hogy mikor végez a melóban és kocsival vinnénk.


Ő a mindenem. Szerintetek mi lehet a baj???? Tapasztalatok??



Szuka csivava - keverék ( fél hosszú szőre van) kb 8-9 éves lehet. (Menhelyről hoztam pár évvel ezelőtt)


Nem tagadom emberi ételt is kapott már. Egykét falat kicsi hús darab, vagy kenyér héja megmártva a levesben. De már a fene tudja mióta NEM etetem ilyenekkel. Csak kutya tápot kap, vizet, és vitamin falatot. Semmi mást! Rendszeresen viszem sétáltatni is. A fürdés is muszáj, de a sapmonra nem allergiás szerintem. Nem ez lehet a gond ez tuti.


19/L



2017. aug. 2. 13:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen allergia, esetleg élősködő.

Állatorvos kivizsgálja. Kérj labort, allergiatesztet, bőrkaparék vizsgálatot.

2017. aug. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Szerintem allergia. Lehet ételre vagy pollenre vagy kb bármire
2017. aug. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Hú oké. És kb szerintetek mennyi pénzbe kerülnek a vizsgálatok? Nekem ezt mostanában kell elintéznem akkor! Nem akarok várni!
2017. aug. 2. 13:14
 4/26 anonim ***** válasza:
hívj fel állatorvosi rendelőket, vagy állatorvost, érdeklődj ott. Különböző árak vannak. Ha nincs pénzed esetleg, facebookon gyűjthetsz neki, sztem tuti lesz aki ad (de már a gyűjtés előtt vidd az orvoshoz!)
2017. aug. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Az őrült mancs rágás nálunk allergia miatt volt.

Kíváncsi vagyok, mi lehet a nyakával, majd írd meg kérlek mit mondott a doki.

2017. aug. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Ha nem tudok àllatorvoshoz menni akkor meglehet azt csinálni,hogy csak telefonon megkérdezem mi a gond? És később tudnám csak elvinni?
2017. aug. 2. 13:36
 7/26 anonim ***** válasza:
Rendes diagnózishoz látnia kell.
2017. aug. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Keress egy barátot, rokont, szomszédot, vagy bárkit, aki el tud vinni vele az orvoshoz. Ne legyél felelőtlen, és ne várd meg, míg a baj sokkal nagyobb lesz!
2017. aug. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Egyetlen ismerősöm van aki eltudna vinni, de nem tud elszakadni a munka helyéről holnap pedig reggeltől már nem ér rá. Az anyàmra nem számíthatok. Telefonáltam vele azt mondta idézem " Jajj nem érdekel a tetves kutyàd végzek a melóban nem fogok futkározni a korcsoddal sehova, dög meleg van, fáradt vagyok ne idegelj, kiváglak a kutyáddal együtt a lakásból".


Nincsenek rokonaim. Olyan ismerősöm sem azon a srácon kívűl aki sajna nem tud elvinni.


A f#sz kivan!!! :(

2017. aug. 2. 13:53
 10/26 anonim ***** válasza:

Telefonon az orvos sem fog tudni többet mondani, mint mi, mivel telefonon keresztül nem tud mintát venni a bőréről, sem vért venni, sem allergiavizsgálatot csinálni, de még csak nem is látja.

Vidd el orvoshoz. Sok helyen lehet kérni részletfizetés, vagy kérj kölcsön.

2017. aug. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!