Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől szédült meg?

Mitől szédült meg?

Figyelt kérdés
Ma voltunk kb 4 körül egy 30-40perces sétán a kutyámmal (tacskó keverék 3 év körüli ivartalanított szuka kutyus) nagyjából 30-35°C körül volt. Egyszercsak arra lettem figyelmes h belassul és hírtelen lefekszik. Ezután kicsit csalogattam jött is viszont nagyon szédelgett,dőlöngélt, olyan volt mintha nem bírna megálni a lábán. Gyorsan felvettem, rohantam vele haza. Otthon megitattam és egy kicsit lelocsoltam langyos vízzel. Mit kellett volna tennem? Hírtelen cselekedtem. Mit tegyek a megelőzés érdekében? Mit csináljak ha megint rosszúl lesz? Egyébként mire hazaértünk (2perc) már sétált sőtt már futni is akart de azt még nem engedtem neki. Szombaton tudom csak dokinak megmutatni. Kicsit aggódok. Szerintetek lett valami maradandó baja?

2017. aug. 2. 22:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy a meleg miatt. Biztos, hogy őket is megviseli. Szombaton mindenképp vidd el, de szerintem csak a meleg miatt volt.
2017. aug. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is a melegre tippelek, főleg ha napon voltatok. Máskor is vitted 30+ fokban sétálni?
2017. aug. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kutyust ilyen melegben csak kora reggel, és este 7-8 fele érdemes levinni sétálni, mert bitang meleg van! Én még az esti sétánál is, ha visszaértünk kiiszom a csapot! Biztos hogy a nagy melegtől szédült meg, de ha utána jól lett (mert valószínüleg kicsit lehűlt) akkor nem hiszem hogy bármi maradandó lenne. Az orvos azért nézze meg, és legközelebb inkább este és reggel vidd. Ilyen délutáni órákban nagyon szörnyű, még az embernek is kint lenni.
2017. aug. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ismerősöm német juhásza is velünk volt aki szimplán csak lihegett. Ezért ilyedtem meg ennyire mert neki semmi baja nem volt viszont az én kutyám meg totál rosszúl lett. Nem nagyon szoktam napközben kivinni ha ilyen meleg van csak max egy gyors pisire. Most is csak azért mentünk mert vidéken vagyunk és körbe akartam nézni. Legközelebb nem viszem ilyen melegbe.
2017. aug. 2. 23:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Minden kutya másképp reagál a melegre, lehet hogy a németjuhász jobban bírja, de a te kiskutyád már nem annyira.
2017. aug. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nincs hozzászokva a melegben sétához, ha idáig nem vitted olyankor. Ha pedig folyamatosan napon voltatok, hősokkot kaphatott. Jól kezelted a helyzetet a vízzel.
2017. aug. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
23%

Életke, bennünket kettőkor hazazavartak a munkahelyünkről a hőségre való tekintettel, ti meg a legnagyobb hőségben a városban flangáltok, amikor rohadtul nem lenne muszáj...


A többiek már mondták: gyors eü. sétán kívül este 8 előtt ki sem érdemes dugni az orrotokat a kutyával. De ha megoldható, legjobb hajnalban sétálni egy nagyobbat a kutyával.

Viszont amire a többiek nem reagáltak, az ez: "Otthon megitattam és egy kicsit lelocsoltam langyos vízzel." Nyáron ugyanolyan alap sétáltatós felszerelés a kutya kulacs vagy a fél literes víz + összecsukható itatótál, mint a szarcsizacsi és a jutalomfalat.

Sőt, az én kutyám idős és rozoga, a barátnőmé meg egyszerűen nem bírja a meleget (pedig nem valami északi macikutyája van), mi még este is úgy indulunk el, hogy előtte bevizezzük a kutyákat.

2017. aug. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnál ugyanez volt, szédelgett majd eldőlt, elájult bár akkor csak 23 fok volt, de hirtelen jött a felmelegedés ő pedig egy sharpei, nehezen bírja. Orvos szerint vagy cukor, vagy vérnyomás, vagy a meleg miatt. Célszerű egy spriccelőt (amivel virágot lehet locsolni) magatokkal vinni és azzal folyamatosan hűteni, spriccelni. Sok víz, és a feje legyen mindig nedves.
2017. aug. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!