Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek emiatt rossz...

Szerintetek emiatt rossz kutyatulajdonos vagyok?

Figyelt kérdés
Van egy kölyök kutyusom, akiről egyértelműen kiderült, hogy nem illik a nálunk levő környezetbe, és ezért azon gondolkodom, hogy elajándékozom olyannak, akinél jobb helye lenne. (Jelenleg van egy konkrét személy, aki szívesen befogadná, és tényleg jó kezekben lenne nála.) Rossz gazda vagyok, ha másnak adom a kutyust? Szomorú vagyok, hogy talán elválnak útjaink, de biztos vagyok, hogy a másik személy jobban tudna gondoskodni erről a kutyusról, mint én.
2017. aug. 3. 01:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Pont, hogy felelősség teljes vagy. De azért megkérdezhetem, hogy mi a abaj nálatok amiért nem illik oda? Nem lehet rajta változtatni? Mert, gondolom, hogy milyen rossz lehet megválni tőle.
2017. aug. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez relatív, hogy ki a rossz gazda meg, meg ki nem. Ilyen esetben az állat érdekét kell nézni, és ha úgy gondolod, neki tényleg jobb helye lenne annál a másik gazdinál, akkor add oda neki. Csak jól nézd meg, hogy kinek adod.
2017. aug. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is kíváncsi vagyok, miért nem illik a ti környezetetekbe :c

Egyébként szerintem pont, hogy jó gazda vagy, rossz akkor lennél, ha ennek ellenére is megtartanád és utána ő szenvedne miatta.

2017. aug. 3. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha úgy gondolod, hogy valóban nem illik oda, és más jobban tudna gondoskodni róla, akkor nem vagy az. Inkább egy elajéndékozás, mint hogy később már ne legyen jó a kutyusnak. Az már egy hatalmas dolog, hogy ezt bevallod, hogy mégsem, mint hogy aztán rossz legyen a vége.

Sok embernek be kellene látnia, hogy néha jobb, ha reálisan nézi az ember a dolgokat és felméri a határait, mint te, mint hogy magát is becsapva, "meg tudok neki adni mindent" címszó alatt egy rosszabb életet ad az állatának csak azért, mert rosszat szólnának mások.

Ilyenkor mindig az állatot kell előtérbe helyezni, és ha te is úgy látod, hogy jobb lesz neki, bármilyen nehéz is, de meg kell ezt tenni.

2017. aug. 3. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben a "nem illik a nálunk levő környezetbe" nem azt jelenti, hogy nem megy az új kanapétok színéhez, hajrá! :) Nincs abban semmi szégyellni való, ha beismeritek, hogy túlvállaltátok magatok egy kölyökkel / fajtával / egyeddel, pláne, ha tanultok belőle és legközelebb nem estek ugyanebbe a hibába.


Amúgy én az egyik szomszédunkkal jártam így: idős házaspár, "megmentettek" egy kölyköt az utcáról, akiről már akkor is lehetett látni, hogy hatalmas mozgás- és feladatigényű kutya lesz. A megmentés abból állt, hogy berakták az udvarra, ahonnan évente 1x kiviszik kozmetikushoz, amúgy meg sopánkodnak, hogy rossz a kutya, ordít, ugrál, ás, rág... Én többször szóltam, hogy szívesen átvenném (viccesen is, komolyan is), de neeem, úgy megszerették Fifikét. Amire rájöttek, hogy nekem volt igazam, addigra vészesen rápörgették a macskavadászatra (nekem van kettő) és én fogadtam örökbe egy kutyát. Kiraktak fb-ra 1 db hirdetést, amire természetesen nem jelentkezett senki (hiszen a környezetükben mindenki tudja, hogy Fifike milyen rossz kutya), ők meg azóta is ülnek a seggükön és sopánkodnak. Hát, mint ne mondjak, SZAR nézni, hogy szenved a kutya is és szenvednek a gazdik is.

Szóval, ha van tuti gazdijelölted, akinél 100% biztos, hogy jó helyen lenne a kutya, szerintem add oda.

2017. aug. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is csináltam már ilyet. Kihoztam egy menhelyről egy kutyust. Előtte elmondtam, hogy milyet szeretnék (nem a színét) milyen kutya illene a családunkba. Hát odaadtak egy kutyust, amelyik kb semmilyen feltételnek sem felelt meg. Visszavittem, kicsit felemeltem a hangomat és írtam róla egy 1,5 oldalas jellemzést. Még a héten elvitték és nagyon jó helyre került. Nem volt rossz kutya, csak nem illett hozzánk. Mindenki jól járt, de legjobban a kutya.
2017. aug. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem helyesen döntesz. :)


Sose értettem miért kéne rá erőszakolni magamra egy olyan kutyát, akivel abszolút nem illünk össze. Másnak lehet tökéletes társ, én meg csak "szenvedek" vele.

2017. aug. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nálunk is nagy mozgás igényű munkakutyáról van szó. Konkrétan pásztorkutyáról, és van egy pásztor, aki befogadná szívesen. Én úgy látom, hogy nem igazán tudunk neki elegendő kihívást adni már most sem, ráadásul a terelési ösztöne nagyon erős, és talán kár volna kiölni belőle, csak, mert mi nem használnánk ilyen célra. Jó helyre kerülne, az biztos, emiatt nem aggódom.
2017. aug. 12. 13:16
 9/9 A kérdező kommentje:
Nyilván sajnálom, hogy lehet, nem marad velünk, de tartok tőle, hogy mivel az ő igényeit nem tudjuk teljesen kielégíteni, ezért egy frusztrált rosszcsont lesz belőle, aki unalmában rombol.
2017. aug. 12. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!