Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha így reagál a kutyám mi a...

Ha így reagál a kutyám mi a megfelelő megoldás?

Figyelt kérdés
Szóval nemrég érkeztünk a nagyihoz, jött a kutyánk is aki már legalább egy hete tüzel. Ilyenkor nem nagyon szereti ha szaglásszák és szerintem a szukákkal alapból baja van. A lényeg, a mamának 2 kistestű kutyája van, utcáról mentettek, az egyik kidobott babakutya volt mikor ide került, ezért nem nagyon tud kommunikálni más kutyákkal. Amikor csak a kutyám körül teng-leng nincs probléma viszont mikor az én kutyám fekszik és oda megy szaglászni vicsorítani kezd a kutyám. Ilyenkor a sajátom szidjam meg vagy a mamáét? Ebből sajna egy kisebb összekapás is volt (az egyik kutya 10 a másik 30kg) mit kéne tennem hogy eltűrjék egymást addig a pár napig míg itt vagyunk?

2017. aug. 3. 04:43
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
A te kutyád vicsorít rá... mi a kérdés, meg kellene nevelned.
2017. aug. 3. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Viszont a kicsi pofátlankodik oda. A kicsi nem veszi figyelembe a morgást csak mászkál és szaglássza.
2017. aug. 3. 07:19
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőt.

De igazából az lenne a megoldás, ha különzárnád őket. Tüzelő szukát nem volt jó ötlet elvinni.

2017. aug. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A külön zárás nem megoldható. Nem olyan sűrű ez a morgolódás. Akkor az lesz hogy a nagyot tiltom a kicsit meg elküldöm. Sajnos senkire nem tudtuk volna rábízni, és így hogy tüzel nem is akartam volna.
2017. aug. 3. 09:09
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem ajánlott a figyelmeztetéseket tiltani, a végén kineveled belõle. Attól még zavarni fogja a tiédet a kicsi jelenléte, legfeljebb legközelebb már nem morog, csak odakap. Ilyenkor szoktak nagyokat pislogni az emberek, hogy hát de mi történt? Ez a tiédtõl nem agresszió, hanem kutyanyelven kulturált kommunikáció (sose értettem miért hiszik ördögtõl származó dolognak a morgást). Az, hogy a mamád nem gondoskodott arról, hogy az övé megtanuljon "kutyául", nem a ti hibátok (így nem is fair azt a felét büntetni).

A legjobb valóban az elzárás lenne, amúgy meg annyit tudsz csinâlni, hogy folyton elhívod a kicsit, és ha jön, jutalmazod. Tiltás ellenére tovabbra is próbálkozni fog, mert a másik viselkedés kifizetõdõbb, ezért kell valami jutalom az otthagyásért.

2017. aug. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
A kutyának joga van vicsorogni (kivéve mondjuk a gazdájára), mégis hogy másképp jelezze a másiknak, hogy az idegeire megy? Ha ezt tiltod, azzal letiltod a normális kommunikációját. Ha a kicsi nem ért belőle, az nyilván a hiányos szocializációja miatt van, ezzel már nem sokat lehet kezdeni, csak azt, hogy nem engeded oda a kutyádhoz.
2017. aug. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A mamád kutyáját arrébb hívod (vagy ha van valami tiltószava, ami azt eredményezi, hogy elviszi az orrát onnan, ahol most van azt használod), jól megdicséred, hogy milyen ügyes, okos kutya volt. Te magad írtad, hogy teljesen szocializálatlan a kutya, így nem várható el tőle, hogy magától vegye a lapot és arrébb menjen. (Az más kérdés, hogy ennyi idő alatt, miért nem sikerült szocializálni.)


"A te kutyád vicsorít rá... mi a kérdés, meg kellene nevelned."

Tipikus hozzáállás.

Az ő kutyája teljesen normálisan teret kér magának. Ahogy a család hozzáértését elnézem, vannak ott még egyéb jelek is a vicsorítás és a morgás előtt, csak se a kutyák, se a gazdik nem tudják értelmezni.

Ahogy előttem is írták, nyugodtan le lehet tiltani a vicsorgásról, de akkor számolni kell azzal, hogy ha nem szabad kifejeznie magát vagy leszarják, akkor mindenféle előzetes kommunikáció meg figyelmeztetés nélkül fog csípni, harapni.

2017. aug. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyes vagyok, már értem, mit irsz, de ez a fogalmazás borzalom...

Akkor vidd el a kicsit mellőle, ennyi... ha külömtenni nem tudod.

2017. aug. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mostanra már nem vicsorog, de mióta a nagy neki ugrott a kicsinek nem is olyan pofátlan. Most aggódom egy kicsit hogy nem-e azért nem vicsorog mert párszor megszidtam érte.
2017. aug. 4. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!