Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2008 dec12 én született a...

2008 dec12 én született a német juhászkutyám találtam neki 1 szukát szerintetek sikeres lesz a fedezés Állat orvos szerint egészséges?

Figyelt kérdés
2010. máj. 23. 17:17
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
ezt mi döntsük el? szerintem még fiatal a kutyád.
2010. máj. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
86%
Nem kéne szaporítani ha nem tenyésztő vagy... Tudod ők ezt nem akarjákj, nekik csak ösztön... Arról nem is beszélve hogy a kutyéd kisfiú. Lehet hogy tud kiskutyát csinálni de nem érett rá sehogy sem.
2010. máj. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Jó dolog a kiskuytus de ha nem tudod eladni utcára kerül...lehet még ingyen sem tudnád elajándékozni őket!Nekem is most elett a pincsim elhatároztam, hogy ez volt az utolsó és első ellése is mivel nehezen viszik meg Magyarországon elég sok már a pincsi!
2010. máj. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Az állatorvos nem lát bele a kutyába,nem tudja,nem örökít-e valamilyen betegséget.

Kiállítás,törzskönyv,tenyésszemle?

Ha ezek nélkül fedeztetsz,azt hülyeségből szaporításnak hívják.

Rengeteg gazdátlan nj van az országban,nem kéne hozzájárulni nektek is a számuk növeléséhez.

Azok is úgy születtek,hogy "mindnek lesz gazdája",ehhez képest tele vannak velük a gyepik és fajtamentők.

2010. máj. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
86%

Van törzskönyve? Honnan tudod majd, hogy esetleg nem közeli rokonok? Genetikailag öröklődő betegségekre vannak szűrések? Mert attól, hogy látszólag egészséges, még hordozó lehet mindkettő és akkor beteg kiskutyák születnek majd! Kiállítási eredmények? Tenyészszemle?

Hidd el, annyi rengeteg tenyésztő és kutya van. Ha nem értesz hozzá magas szinten, ne pároztass! A kutyusodnak és a fajtának is ártani fogsz vele. Emellett a kölyköknek sem egyszerű jó gazdit találni. Nagy felelősség ez, inkább ivartalanítsd a kutyusodat. Ha pedig szeretnél még egyet, ne ellesd azért, hogy megtarts egy kölyköt - és a többivel mi lesz? Inkább fogadj örökbe még egy kutyust. Hogy már mindegyikre van jelentkező, pedig még meg sem születtek? Tudod a legtöbb kiskutya így kezdi, meg is veszik őket szerencsés esetben, mert cukik, aranyosak, aztán mikor rájönnek, hogy kéne vele foglalkozni is, hogy a tartása sokba kerül, szétrágja a holmikat, mert jön a foga, bepiszkít, fölássa a kertet stb., akkor meg repülnek az utcára. :( Nagyon nehéz jó gazdikat találni. Gondolom te sem szeretnéd, ha a ti kutyusotok kölykeinek ez lenne a sorsa...

2010. máj. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
mi a f*szér kell lerohanni egyből az embert q*vára nem szaporitani akarom ökett apja anyja törzskönyves de az enyém nem és nem ez volt a kérdés azhogy képes e már fedezni
2010. máj. 23. 17:37
 7/31 anonim ***** válasza:
66%
KÉPES! Ha nagyon morbid vagyok, akkor már 10-12 hós kora után képes. Hajrá ..
2010. máj. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
75%

Honnan tudja bárki a távolból, hogy képes-e fedezni?

Nagyon sok törzskönyves, extra kutya manapság már nem képes a fedezésre. Szépen elaludt bennük az ösztön.

Amúgy meg igen erősen szaporítani készülsz.

2010. máj. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
87%

Annak oka van,hogy ő miért nem törzskönyves.

Ezek szerint őt is szaporítótól vetted,mert tenyésztő nem ad ki a kezéből tk nélküli kutyát.

Erre te is tovább akarod szaporítani,gratulálok!

Úgy látszik,nincs elég idegbeteg és dp-s német juhász az országban,majd gondoskodsz az utánpótlásról.

Gondolom,fogalmad nincs arról,hogy a kiszemelt szuka milyen vérvonalú,mit örökít.

Szűrve van a kutyád a fajtára jellemző betegségekre?

Ha nincs és hordozó,te is felelős vagy a beteg utódok születéséért.

Figyelemmel kísérem a fajtamentők kínlódását azért,hogy a magadfajták által szaporított,altatásra váró nj kutyákat megmentsék.

Te is hozzájárulsz a halálra ítéltek számához.

2010. máj. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
91%

Nem erted, miert esnek neked az emberek? Azert, mert egy féreg vagy. Undorito szaporito vagy, akiket ezen az oldalon mindenki utal. Ellenetek kuzd a sok allatbarat ember, sajat energiajan es penzen felul. Erre jossz te a kerdeseddel es azt varod, hogy valaszoljanak.

Ha egy ismerosod megkerne teged, hogy adj neki otletet hogyan öljön meg valakit, akkor te adnal neki tanacsot?

Egy 12eves kislany is tud mar gyereket szulni, megis bortonbe zarjak azt, aki megeroszakolta. A te kutyad is tud mar fedezni, de teged is bortonbe kene zarni, ha szaporitod!

Az nem eleg, hogy a kutyad szulei torzskonyvesek. Sok minden hianyzik meg neked, ami kutyatenyeszteshez kell. Legeloszor is: ész!

Masodszor: a kutyadnak torzskonyv

Harmadszor: Orvosi vizsgalatok es szurovizsgalat

Negyedszer: Bejegyzett kennelnev

Otodszor: Kiallitasi eredmenyek

Hatodszor: Tudas es ismeretseg tenyesztessel kapcsolatban.

Ez NEM AZ A MUFAJ, amit az ember tapasztalat utjan tanul meg. Nem!

Szuleszorvos sem ugy lesz valaki, hogy bedobjak egy pacienshez es megnezik, hogyan dolgozik. Hanem eloszor csak nezheti, majd segedkezhet, majd felugyelet alatt csinalhatja es csak akkor kezdheti egyedul csinalni, ha mar 100%-ig tudja.

Tenyeszteni is ilyen lepesekben kell: Eloszor mindent megtanulsz A-tol Z-ig elmeletben, es csak azutan alkalmazod, amit megtanultal, ha mar nincs egyetlen kerdesed sem, mert mar mindent tudsz fejbol.

A tobbiek es a magam neveben is kijelentem, hogy nagy ivben le van sz@rva, hogy mit kerdezel, mert mi allatszereto emberek nem adunk neked tanacsot egy ilyen erkolcstelen, gonosz tetthez, mint amire keszulsz, nem is titkolva.

2010. máj. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!