Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen minőségi tápot vegyek...

Milyen minőségi tápot vegyek ivartalanított kutyáimnak?

Figyelt kérdés
van két kutyusunk, mind a kettő ivartalanított, szukák, egyik 13 éves, másik 14. nagyon el vannak lustulva, a fiatalabbik kicsit zsíros. illetve milyen ételeket adjak nekik ha esetleg ebédből marad meg valami? főtt csirkenyakat szoktak kapni havonta egyszer kiskoruk óta, nagyon de nagyon imádják ha apróra vágom nekik. sétáltatni hetente 2-szer szoktak, óriási telken vannak, mozgásterük bőven van, havonta 2-szer úsztatom őket medencében. a tápok terén nem vagyok jártas. olyasmi tápot szeretnék nekik venni ami ivartalanított szuka kutyáknak való, és nem híznak el. a márkás tápokat nem ismerem hogy melyik a jó, rengeteg van belőle.egyébként a nedves állateledelből is érdekelne melyik a számukra megfelelő. állatorvos a happydog-ot ajánlotta de gondoltam megkérdezem itt is hátha vannak itt kutyaszakik. előre is köszönöm az értelmes válaszokat!

2017. aug. 4. 09:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi az hogy el vannak lustulva. 40 fok van és a kutyák már nem mai darabok.

Amúgy orijen az jó lehet. De ha felmész egy állatokkal foglalkozó oldalra akkor ott be tudod állítani azt hogy tápok és hogy milyen korú kutyának kell. Aztán szerintem ott látni fogod hogy melyik a minőségi.

2017. aug. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem írtam a leírásban le azt, hogy csak most lusták. legyen bármilyen évszak, a nap 20 órájában fekszenek szinte. ha kint vagyok velük akkor is. állatorvosunk szerint minden rendben van egészségügyileg.
2017. aug. 4. 10:17
 3/4 A kérdező kommentje:
előző kutyánk amelyik tavaly hunyt el 17 éves volt. teljesen fitt és kiegyensúlyozott volt. mindegyik tacskó keverék egyébként.
2017. aug. 4. 10:22
 4/4 anonim ***** válasza:

A kutyáknak nem nagyon van kifejezetten ivartalanítottaknak javasolt táp. Ha hízékonyak - ezt csak te tudod - akkor csökkentett energiatartalmú tápok között kellene nézelődni. Mivel eléggé idősek, én nem igazán bontanám meg a jól bevált étrendjüket. Az idős kutyáknak sokkal érzékenyebb a gyomruk. Ha mindenféleképpen váltani szeretnél akkor vannak tápcsaládok akik gyártanak kifejezetten öreg kutyáknak tápokat. Senior megjelölésük van.

- BRIT CARE HYPO-ALLERGENIC SENIOR ALL BREED LAMB & RICE

- Az ACANA termékek közül szinte bármelyik alkalmas akár idős kutyák táplálására is, kiváló összetételű mind

ACANA Senior Dog - ez kifejezetten idős kutyáknak van

ACANA PACIFICA DOG

ACANA RANCHLANDS DOG

- ORIJEN SENIOR ( ez a piacon kapható egyik legkíválóbb termék. Nemzetközi szinten is lista vezető, de nagyon drága....)

Pár márka amit még meg lehet nézni: Optima Nova, Platinum, Prifoni, Balcendo, Thaste of the Wild, Marp. De amúgy árkategóriájában nem rossz a Happy Dog sem.

Ezek mind mind kiváló termékek.

Amiket kerülnék, mivel összetételében rengeteg a gabona és ízfokozó: Eukanuba, Royal Canin, Hils, Pedigree, Darling, Frisskas, és minden amit a multikban kapni lehet.

2017. aug. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!