Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 éves (+pár hónapos) kutyát...

1 éves (+pár hónapos) kutyát még lehet kutyaoviba vinni?

Figyelt kérdés

Én és az egyik barátnőm gyakran sétáltatjuk együtt a kutyáinkat. Kiskorukban nem is volt velük probléma, de amint elkezdtek kamaszodni (olyan 1 éves kor után) kezdődtek a bajok. Azelőtt normálisan lehetett velük sétálni, ha kutyát láttak nem nagyon foglalkoztak velük, max megszaglászták egymást aztán kész. Most ha valaki ott sétáltatja a kutyáját elkezdik húzni a pórázt, de nagyon, ugatni. Tegnap mondtuk azt, hogy ebből itt elég amikor kirántotta bnőm kezéből a pórázt a yorkie-ja. Tudom, elrontottuk, sokkal előbb meg kellett volna őket nevelni. :/

Szóval néztem a megyénkben kutyaiskolák honlapját, de csak olyan kiképzések, foglalkozások vannak ahol több gazdi és a kutyája vesznek részt. Ez pedig a mi kutyáink szempontjából nem jó, mert megőrülnek, oda akarnak majd menni(amúgy nem azért húznak mert neki akarnak menni, csak játszani akarnak, de nyilván nem akarom megkockásztatni).

A kutyaovi az amiben ismerkedés van ha jól vettem le amit olvasok, de az egy éves kutyáknak már késő, azt sokkal előbb kellett volna, nem? Mit tegyünk most? Aki hozzáért segítsen ki légyszives. :(

Ja és kérlek ne ócsároljatok, tudjuk nagyon jól, hogy elrontottuk, nem kell hangoztatni meg hegyibeszédez tartani. Köszönöm.



2017. aug. 5. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ovinak már késő, oda olyan 5 hónapos korig lehet járni.
2017. aug. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor marad a kutyasuli? :/
2017. aug. 5. 12:52
 3/4 anonim ***** válasza:

"amúgy nem azért húznak mert neki akarnak menni, csak játszani akarnak, de nyilván nem akarom megkockásztatni"

Igazad is van, ebből szinte mindig balhé lesz. Ha ilyen energiával odarongyol és nem veszi a másik jelzéseit, akkor a másik lecsapja (ami cizellált morgástól kezdve a harapásig terjedhet). És neki lesz igaza: te is hasonlóan reagálnál, ha én, odarohannék hozzád és a nyakadba ugranék, hogy "TE LESZEL AZ ÚJ LEGJOBB BARÁTOM!!"


Természetesen felnőtt kutyáknak is vannak szocializációs foglalkozások, sokszor ezt rehabilitáció néven találod meg. Vagy felhívod a kutyasulit és megkérdezed, ők ilyet csinálnak-e és ha igen, milyen módszerekkel (mert az sem mindegy). Mivel fiatal kutyáról van szó és nem rögzült benne mélyen a viselkedés, valószínűleg könnyen korrigálható még most.

Amellett, hogy szocializáljátok a kutyákat, érdemes lekezdeni valami semlegesítő dolgot is sétán, nálunk ez a Look at that! game, azaz Nézd meg! játék, de lehet, hogy a suliban más módszert ajánlanak. És ha már normálisan közeledik más kutyákhoz, akkor legyen lehetősége annyi kutyával találkozni, hogy ne legyen izgalmas a számára. Azt is érdemes átvizsgálni, hogy mozog-e eleget a kutya, illetve elég változatos, ingergazdag környezetben sétáltok-e, egy ilyen zsebvadásznak nem biztos, hogy elég a városi környezet és a pórázon fityegés.


"amikor kirántotta bnőm kezéből a pórázt a yorkie-ja"

Kitalálom: flexi? Szokjatok rá fix pórázra!

2017. aug. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi ennek a játéknak utánanézek. ^^

Aha ő még flexin hordja ki, mi már csak pórázon amit egyre jobban visel a kutyám. (kivéve ugye ha kutyát lát)

A kutyaiskola már megvan ahova visszük, ha fölvesszük velük a kapcsolatot majd megkérdezem, hogy idősebb kutyák szocializálásával foglalkoznak-e, hogyan stb.

Köszönöm a hasznos választ.

2017. aug. 5. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!