Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elkaphattam a veszettséget?

Elkaphattam a veszettséget?

Figyelt kérdés
Egy héttel ezelőtt külföldön voltunk és megharapott egy kutya. Nem kóbor kutya volt, viszont egy nagyon koszos helyre volt bezárva, és nagyon sírt, adtam neki enni. Már az utolsó falatot adtam, amikor úgy vette el a falatot, hogy megharapta az ujjam. Nem vérzett, viszont nagyon picit piros volt, és egy ilyen kis fehér húzódás volt az ujjamom. A kutyát nem hinném, hogy meg lehet figyelni, mert ugye külföldön voltunk.

2017. aug. 5. 15:20
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Tetanusz oltást pár hónapja kaptam (max 8 hónapja).
2017. aug. 5. 15:23
 2/11 anonim ***** válasza:
Reméljük nem kaptad el. Ha felsértette a bőrödet és a véráramba került bármi ÉS veszett volt a kutya, akkor elkaptad. De elvileg hamarosan tapasztalod a tüneteket ha elkaptad. Melyik országban történt? Írtad hogy be volt zárva érintkezhetett vadállatokkal? Tulajdonossal beszéltél? Sok-sok kérdés de Európán belül szerintem kötelező a kutyáknak a védőoltás, kérdés ki mennyire oltja be...
2017. aug. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Előző hét csütörtökön történt, Törökországban. Nem hinném, hogy érintkezett vadállattal.
2017. aug. 5. 15:35
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

"De elvileg hamarosan tapasztalod a tüneteket ha elkaptad."


Aha, ez legfeljebb annyiban segítene, hogy még időben megrendelhetné a temetését. Ha már tünetek vannak, akkor szinte semmi esélyed.


Ha nem lyukadt ki a bőröd, akkor szerintem nem fertőződhettél meg.

2017. aug. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Nem harapás volt, hanem csak szorítás. Nem kell veszettségtől tartanod, nyugi.

Persze, ha az kell a nyugalmadnak, elmész dokihoz és megrendeled a veszettség elleni oltássorozatot.

2017. aug. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Azért írtam a tüneteket, mert már így se úgy se lenne sok esélye a túlélésre, ha 8 napja történt az eset. 8 nap alatt már elérte az idegrendszert a kezétől onnantól meg már csak temetést lehet intézni.


Az oltássorozat egy hétig tart és azonnal meg kell kezdeni ha veszettség gyanús az eset és az állatot is karanténba kell helyezni.


Én se voltam sokáig tisztában milyen veszélyes is ez. Aztán miután kiscicákat fogadtunk örökbe az utcáról és utána néztük teljesen letaglózott és egy életre megjegyeztem hogy kóbor állatot lehetőleg nem simogatunk főleg ha furán viselkedik, nem megbízható környken van és legfőképpen ha veszettséggel veszélyeztetett országban járok! Vagy előre beoltatom magamat.

2017. aug. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

https://www.youtube.com/watch?v=1Yt8DHUIwms


Ebből a videóból nagyjából mindent megtudhatsz az adott betegségről. És nem, 8 nap alatt még nem produkálhat tüneteket, maximum csak akkor, ha arcon harapott volna a kutya. Viszont mivel nem okozott a harapás vérző sebet, majdhogynem 0 az esélye, hogy elkaptad.

2017. aug. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát, megy a zöld kéz. Hétfőn a biztonság kedvéért elmegyek a háziorvosomhoz. Esetleg azt nem tudja valaki, hogy hány oltást kapnék, illetve milyen időközönként? Valamint, mivel nem lehet befogni a kutyát, mindenképp kapok oltást?
2017. aug. 5. 19:55
 9/11 anonim ***** válasza:
6%
Seb nélkül is elkapod könnyen,én veszett rókákkal dolgozok és igen csak kesztyűbe kell mert elég még a rácshoz is hozzáérni már elkaptad.
2017. aug. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nem szakította át a bőrt, nem kapsz el tőle semmit.
2017. aug. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!