Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kölyöktápnak mit kell...

Egy kölyöktápnak mit kell mindenképpen tartalmaznia? Nem baj, ha csak 27% a fehérje és 15% a zsírtartalma?

Figyelt kérdés

2017. aug. 5. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha ez kölyöktáp, akkor nagytestű kölyöknek ideális. Kistestűeknek erősebb táp kell.Ők gyorsabban fejlődnek.
2017. aug. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem a Taste of the wild pacific stream puppy az említett táp, véletlenül?

A fehérjéből nem az az elsődlegesen fontos, hogy mennyi van egy tápban, hanem, hogy milyen fehérje. Van állati, meg növényi. A kutyáknak nincs/csak kis mennyiségben van szükségük növényi fehérjére, nekik az állati eredetű a fontos. Egyébként úgy kell átgondolni ezt a fehérje mennyiséget, hogy bizony a színhúsokban sincs 30%-nál (de még ennyi is ritka) magasabb fehérjetartalmú.

Amennyiben halas tápról van szó, teljesen érthető, hogy még csak el sem éri a 30% fehérjét, tekintve, hogy egy lazachúsban 20% fehérje, egy tonhalban 23%, egy heringben 18% fehérje van. De egy csirkehúsban is csak 23% fehérje, egy marhában 16% van. Ezeket figyelembe véve, az a 27% teljesen reális. Nekem kistestű kölyköm van, ő pl nem bírja, a magas fehérjetartalmú tápokat, Megy tőle a hasa és hány. Szóval ő is 27%-os fehérjetartalmú tápot fog enni, amint megérkezik a rendelés.


Egy tápnál inkább a hústartalom a mérvadó, mert lehet 35% fehérje tartalmú egy táp, ha a fehérje szójából jön és nem húsból. Szóval a hús mennyisége, és minősége fontos. Nem számítanak minőséginek a melléktermékek és származékok. És sosem a friss hús tartalom a fontos, hanem a szárított, mert a friss hús 70%-a víz, amit a táp készítése során elvonnak, de mennyivel csábítóbb, ha azt írják a csomagolásra, hogy 20% friss hús, mint az, hogy 6% szárított hús/húsliszt. (A húsliszt a víz nélküli húst takarja, nem igazi lisztre kell gondolni).

Gabona semmi ne legyen benne, kukorica főleg ne. Zöldség, gyümölcs annál több. Só nem igazán fontos egy tápba, de bizonyos fűszernövények nem ártanak (rozmaring meg ilyenek) . Manapság már raknak a tápokba Yucca kivonatot is, ez hasznos. Lazacolaj fényesíti a szőrt és jót tesz a szívnek. Természetes aromákkal nincs semmi baj. Azoktól a latin akármiktől nem kell megijedni, a legtöbb (ha nem az összes) hasznos probiotikum/prebiotikum.


Remélem tudtam segíteni :) !

2017. aug. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) főleg a Tiedet, kedves 2. válaszoló, sokat segítettél


Nem halas, hanem csirkés. Nem egy szuperprémium táp, csak középkategóriás, de elég jónak gondolom. :)


[link]


Esetleg vélemény róla? :)

2017. aug. 5. 22:45
 4/5 anonim ***** válasza:

Èrtem, akkor is jó. A Premiere ár-érték arányban szuper. 29% szárított marha hús elég jó. Nincs benne kukorica, sem gabona. Halolaj jó a szőrének, napraforgó olaj is hasznos. Zöldkagyló erősíti a csontokat. Vannak benne fűszerek (csak természetes) egy kis ízesítésnek, répa is, cikória, tojás. Ezek mind hasznosak. A burgonya ellen sem lehet kifogásom, mérföldekkel jobb, mint a gabona. A rizs is jó. Szerintem jó ár-érték arányú. Meg merem kockáztatni, hogy még a Brit Premiumot is veri.

Szerintem nyugodtan etetheted.

2017. aug. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2017. aug. 5. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!