Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti kutyátoknak is ilyen...

A ti kutyátoknak is ilyen furcsa emésztése van?

Figyelt kérdés

Egyik napról a másikra váltottunk száraz tápot, 24%-os fehérjésről 35%-osra. Nem kevertem egyáltalán, azonnal az újat kapta, mégse lett semmi baja, rendben volt a széklete. Pedig soha nem evett még ilyen "erős" tápot ezelőtt.


De persze ha néha-néha adok neki bármilyen konzervet, attól azonnal hasmenése lesz. Próbáltam már "leveseset" meg pástétomot is, de egyszerűen nem bírja. Olyat is próbáltam hogy több napon át kapott nedveset, hátha hozzá tud szokni, de nem tudott.


Egyébként a száraz tápos etetés híve vagyok, csak néha kedveskedni szeretnék neki valami nedvessel is, mert az jobban szereti. De nem tudok mert mindig rossz vége van. Szerintetek mi baja lehet?



2017. aug. 5. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Keverj a szárazhoz egy nagyon kicsi nedevset,utána tarts egy száraz kajás napot,utána harmad nap egy kicsivel több nedveset keverj a kajájába,aztán ismét száraz. Stb. A Mi cicánknál bevált :)
2017. aug. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Keverve is próbáltam. Ha csak egy kicsi nedves is van a száraz mellett, már borzalmas lesz a széklete. :(
2017. aug. 5. 21:31
 3/9 anonim válasza:
Nem lehet hogy a hus fajtajaval van a baj? A mienk a csirket nem birja es attol megy a hasa
2017. aug. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha 35% fehérjés tápot kap, gondolom az valami jó minőségű. Ellenben, a konzervek és pástétomok óriási része víz és gabona, meg ízfokozók. Ez a rossz minőség (szinte már szemét) kavarhat be. Én, ha kedveskedni szeretnék, és mindenképp konzervvel, akkor színhúsosat választanék, és mindenképp olyan húst tartalmazót, amilyen a tápja is.

Pl, ha bárányos tápot eszik, akkor ilyenből adnám a bárányosat: [link]

Ez egy remek színhús konzerv, remek áron.

Szóval én először arra gyanakodnék az esetetekben, hogy a rossz minőségű konzerv kavar be.

2017. aug. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Acana száraz tápot kap. De ezelőtt középkategóriás tápokat evett csak, meg nagyon régen csak a legolcsóbb rossz minőségűeket. Mégsem volt gond azokkal a száraz tápokkal sem soha.


Egyébként csirkés száraz tápot eszik most, meg máskor is ilyen ízűt kapott. Nincs tőle baja.

Konzervből viszont már minden húst kipróbáltunk ami csak létezik, semmi különbség nincs.

Egyébként legutóbb egy nagyon jó minőségű konzervet próbáltunk ki, Dog's Love a neve, ez tényleg prémium, nincs benne gabona, mégis borzasztó hasmenése van tőle a kutyának. Még ha a száraz mellé keverem, akkor is. Próbáltuk a marhásat, bárányosat, stb.


Szerintem ezeknek az eledeleknek a nedves állagára nem reagál jól. Csak nem értem hogy miért.

2017. aug. 5. 22:22
 6/9 anonim ***** válasza:

A kutya azért eszik, hogy életben maradjon leginkább.

Ha kedveskedni akarsz neki, ne konzervet adjál, hiszen bajt okoz. Hidd el, etetésen kívül is lehet kedveskedni egy kutyának.

Egyébként , ha van jó orvosod, megbeszélheted vele, hogy egy ilyen hasmenésből mintát megvizsgáltatnál.

2017. aug. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs gond a konzervvel. Premiere Mini tápot és Premiere konzervet is eszik. A tápban azt hiszem 26% fehérje van. A konzerv 70% húsos, egyszerűen imádja, egy-két evőkanállal kap a táp tetejére. Heti egyszer kap konzit, de az 3 napig kitart így. Illetve szoktam még natúr joghurtot is tenni a tápra, azt is imádja.
2017. aug. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Enyémet is olykor-olykor megfosatja a konzerv vagy a pástétom.


Ha ennyire nem bírja, akkor adj neki egy kis fűtt/párolt húst a száraz mellé vagy magában, az sokkal jobb, mint a konzerv. :)

2017. aug. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A konzervekben olajból is sok van, ami bizony megfosatja a kutyákat szobahőmérsékleten. Én a kutyámnak csakis hűtve szoktam adni konzervet, így viszonylag normális lesz a széklete.
2017. aug. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!