Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Puli tényleg megvakul ha...

Puli tényleg megvakul ha levágják a szem körüli a szőrzetet?

Figyelt kérdés
Én legalább is így tudom meg így hallottam! De ez állítólag egy tévhit hogy nem vakul meg tőle! Mert van egy kis pulim imádom nagyon kis eleven és a mostani forróságra való tekintettel meg hogy az oldalán be lemezesedet a bunda kissé megszeretném nyíratni!

2017. aug. 6. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
6%
Nem vakul meg teljesen, de sokkal rosszabbul fog látni (főleg ha süt a nap/világos van). Ne nagyon vágd le a szőrét a fejénél.
2017. aug. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

" Ha levágjuk a Puli szeme elől a szőrt, akkor megvakul?


Egy idősebb, még soha nem nyírt Pulinál valóban veszélyes lehet a szemek előtti szőr levágása, nem hiszem, hogy vakságot okozna, de mindenképp zavarná a kutyát a hirtelen túl sok fény. Amennyiben a kutyánkat rendszeresen ápoljuk, kölyökkora óta vágjuk rövidebbre a szőrét szemkörül, biztosan nem fog megvakulni és nem fogja zavarni a sok fény sem. "

2017. aug. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem köszi a válaszod! Leginkább a testén szeretném lenyíratni hogy növesszen új bundát amit már rendesen fogok ápolni! Úgy értve hogy a raszta tincseket szépen széjjel húzgálom!
2017. aug. 6. 11:54
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Most néztem egy tenyésztő honlapján. Ha kiskorától kezdve folyamatosan le van vágva, akkor nem lesz semmi baja. Ha egy 10 éves pulinak levágod, aki nincs annyi fényhez szokva, annak lehetnek problémái (főleg ha kiválasztod a legfényesebb nyári napot). Tehát ha most még kölyök, akkor döntsd el, hogy hogy legyen a kutya és utána legyen úgy.
2017. aug. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy tévhit.


Attól vakul meg,hogy szemébe folyamatosan bele lóg a szőr, csipa felgyülemlik és állandó gyulladásba lévő szem idővel megvakíthatja,mivel nem kezelik. Aztán mikor levágják ott a szőrt és beteg a szeme arra fogják,hogy le lett vágva a szőr,mert akkor látják a bajt.


Pont a szemgyulladás elkerülése miatt jobb ha le van vágva a szőr vagy felgumizva.


Egy 10 éves puli akit sosem nyírtak az már a korából adódóan is vak lehet.


Régen a juhászok birka nyírás idején a pulikat és a komondorokat is lenyírták.-

2017. aug. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!