Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős, cushing-szindrómás...

Idős, cushing-szindrómás kutyámmal "struccpolitika", vagy? Bővebben továbbiakban.

Figyelt kérdés
15,5 éves keverék cushing-szindrómás, nagyon kedves kutyám rendesen eszik, gyógytápot, táplálék-kiegészítőt kap. Egy ideje úgy látom - és ismerősök is - , mintha "menne össze". Hátsórésze mondhatni karcsú, nyakától úgy kb. 2/3 részben inkább erősebb. Mikor kiderült a cushing-szindróma (3 éve) azt mondta az állatorvos, akkor kezdődnek a gondok, ha nem akar enni, sétálni. Ezzel még nincs gond, de az oldalán egy csomó kb. 200 forint nagyságúról kb. féltenyérnyi. Mikor előjött, azt mondta az orvos, hogy ez (is) cushing-szindróma tünete. Engedi simogatni, gondolom nem fáj neki. Az a dilemmám, ha elviszem vizsgálatra, lehet találnak további elváltozást, és további aggódás lenne, hogy vajon ez mit okoz.Ezért írtam a címben "struccpolitikát". Mielőtt megszólna bárki; nem a vizsgálat díját sajnálom.
2017. aug. 6. 16:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha nem érzi rosszul magát, akkor egy ilyen idős kutyát szerintem felesleges folyton az állatorvoshoz hordani, az neki is csak stressz. Az sajnos természetes, hogy megy össze, nyilván nem tudja már úgy hasznosítani a tápanyagokat, mint régen. Persze ha kedvetlen lesz, vagy valami szenvedést okoz neki, akkor irány a doki, de amíg jól megvan a kutyus, addig én nem tenném ki további vizsgálatoknak.
2017. aug. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :-)
2017. aug. 7. 06:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!